logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

biuro@polbi.pl

logo

22 629 13 88

biuro@polbi.pl

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Forma działalności gospodarczej

Uczestnicy kursu

Dane do faktury

Dane kontaktowe

Uwagi

ZSMOPL – Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi

ZSMOPL - Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi. Podmiot odpowiedzialny, obrót hurtowy i detaliczny.

Szkolenie: Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL). Podstawa prawna, cele systemu, realizowane procesy, zakres produktów objętych systemem.

Tytuł: ZSMOPL – Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi.

Prowadząca: Małgorzata Szelachowska.

Szkolenie: 1 dzień, 4 godziny, zajęcia:9:30-13:30.

Szkolenie: Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi - ZSMOPL.

 


Podstawa prawna dotycząca ZSMOPL

Obowiązek przekazywania informacji do Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi (ZSMOPL) wynika z przepisów ustawy z dnia z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2016 r. poz. 2142 z późn. zm.) i dotyczy:

 • podmiotu odpowiedzialnego (art. 36z ust. 2 ustawy),
 • przedsiębiorcy prowadzącego obrót hurtowy (art. 78 ustawy),
 • obrotu detalicznego (art. 95 ust. 1a ustawy).

Patronat Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego

Szkolenie jest objęte patronatem merytorycznym Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego a udział w nim wiąże się z uzyskaniem 2 punktów edukacyjnych w ramach kształcenia ciągłego Farmaceutów.

Zakres szkolenia, omawiane zagadnienia

Szkolenie: ZSMOPL – Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi. Cele systemu, zakres produktów objętych systemem. Zakres zbieranych danych. Planowanie dostaw. Zgłaszanie braków. Korzyści z wdrożenia ZSMOPL. Obrót produktami leczniczymi, refundowanymi środkami spożywczymi specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobami medycznymi. Przekazaniem danych i informacji za pomocą Zintegrowanego Systemu Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi. Portal ZSMOPL – Rejestracja i logowanie. Komputerowy system kontroli leków. Ewidencja obrotu produktami leczniczymi w systemie informacji medycznej (SIM). Prawo farmaceutyczne. Centrum systemów informacyjnych ochrony zdrowia (CSIOZ). Podmioty raportujące. Systemy lokalne. Weryfikacja poprawności wysyłanych komunikatów. Dwa etapy procesu podłączenia do zintegrowanego systemu monitorowania obrotu produktami leczniczymi (ZSMOPL): a) weryfikacja na środowisku ewaluacyjnym, b) praca na środowisku produkcyjnym. Procedura nadawania uprawnień na środowisku ewaluacyjnym. System teleinformatyczny informacji w ochronie zdrowia. Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi ma za zadanie zapewnienie przedsiębiorcom możliwości przekazywania za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej dziennych raportów dotyczących przeprowadzonych transakcji, stanów magazynowych, braków w dostępie do produktów monitorowanych (apteki, punkty apteczne, działy farmacji szpitalnej, hurtownie farmaceutyczne), co pozwoli na stworzenie pełnego obrazu obrotu tymi produktami na poziomie rynku hurtowego i aptecznego i umożliwi dostęp do zestawień statystycznych w zakresie obrotu produktami ewidencjonowanymi w Systemie Informacji Medycznej.

Koordynator szkolenia

Kontakt z sprawie szkolenia - ZSMOPL 2018 (Zintegrowany System Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi). Kurs w Warszawie.Joanna Ajdys

tel. 22 629 13 88.

szkolenia@polbi.pl

Program

Warszawa - Centrum

Centrum LIM, III piętro – budynek Hotelu Marriott, Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa


Central Tower, Centrum Konferencyjnym As-Bud – Al. Jerozolimskie 81, 00-001 Warszawa


Organizujemy szkolenia, kursy i warsztaty w centrum Warszawy.

Szkolenia w samym centrum Warszawy. Trafisz bez trudu. Dogodny dojazd.


Małgorzata Szelachowska

Ponad 15 letnie doświadczenie w administracji związanej z farmacją, w tym jako mazowiecki wojewódzki inspektor farmaceutyczny, zastępca dyrektora departamentu polityki lekowej i farmacji w Ministerstwie Zdrowia.

Posiada wieloletnie doświadczenie jako wykładowca wielu kursów, szkoleń i seminariów poświęconych m.in zagadnieniom Prawa farmaceutycznego, ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kontroli czy inspekcji. Współpracuje w tym zakresie tematycznym również z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Firmy

Termin płatności za szkolenie dla firm wynosi 7 dni od wystawienia faktury.

Osoby fizyczne

Osoby fizyczne dokonują płatności najpóźniej w dniu szkolenia.

Faktura za szkolenie

Uczestnicy szkolenia otrzymują faktury w dniu szkolenia.

Formy płatności za szkolenie

Płatności można dokonywać na konto bankowe lub gotówką w dniu szkolenia.


Numer rachunku bankowego

mBank S.A. – 51 1140 2004 0000 3802 7659 8336


IBAN numer –  PL 51 1140 2004 0000 3802 7659 8336


kod BIC/SWIFT –  BREXPLPWMBK

Co obejmuje opłata za szkolenie?


Cena szkolenia zawiera:

 1. udział w zajęciach,
 2. serwis kawowy,
 3. materiały dydaktyczne,
 4. konsultacje w trakcie szkolenia,
 5. zaświadczenie o ukończenia kursu.

Rezygnacja z udziału w szkoleniu


Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu.

 1. Gdy rezygnacja z udziału w szkoleniu nie wpłynie do Polbi do dnia rozpoczęcia kursu, Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami szkolenia.
 2. Jeżeli rezygnacja wpłynie do Polbi po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu, Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ustalonej ceny w zgłoszeniu.
 3. Jeżeli rezygnacja ze szkolenia wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu do Zamawiającego – nie zostanie on obciążony żadnymi kosztami.

Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.


Zwolnienie szkoleń z podatku VAT

Szkolenia są zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Cena szkolenia netto jest równa cenie szkolenia brutto.

Organizacja szkolenia

Organizacja szkolenia: rejestracja uczestników, rozpoczęcie zajęć, przerwy kawowe i czas na lunch, panel dyskusyjne i zakończenie szkolenia. Polbi - Warszawa.

9:00 – Rejestracja uczestników szkolenia.

9:30 – Rozpoczęcie szkolenia.

13:30 – Planowane zakończenie.


Ilość godzin wykładowych

Szkolenie obejmuje 5 godzin lekcyjnych, gwarantując realizację programu i pozwalając zarezerwować czas na pytania uczestników zajęć i konsultacje z prowadzącym szkolenie.


Przerwy podczas zajęć

Podczas szkolenia zaplanowane są przerwy kawowe.

 • Godzina lekcyjna/wykładowa trwa 45 minut.
 • Przerwa pomiędzy blokami zajęć trwa 15 minut.

Zgłoszenie – warunek uczestnictwa w szkoleniu

Aby wziąć udział w szkoleniu należy dokonać zapisu poprzez stronę internetową. Zgłoszenia można przesyłać również mailem lub faksem. Nie wymagamy przedpłat, płatność realizowana jest po szkoleniu.


Szkolenia zamknięte

Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia wewnętrznego z prosimy o kontakt lub zachęcamy do wysłania do nas zapytania ofertowego.


Potwierdzenie odbycia delegacji, wyjazdu szkoleniowego

Na prośbę uczestników szkoleń potwierdzamy, stemplujemy pieczątką firmy i parafujemy dokumenty niezbędne do rozliczenia delegacji pracowniczych związanych z wyjazdami szkoleniowymi.


Facebook i Twitter

Facebook - Polbi. Fanpage.Twitter - Polbi.O zmianach odnoszących się do terminów obowiązywania rabatów i promocji oraz ewentualnych zmianach miejsca, w którym będziemy przeprowadzać szkolenie najszybciej poinformujemy na Facebooku i Twitterze. Zachęcamy do odwiedzenia naszego Twittera i fanpage na Facebooku, na których prezentujemy nasze nowości szkoleniowe.


Kontakt z działem szkoleń

Kontak w sprawie szkoleń i kursów z biurem Polbi - Warszawa. Informacje i zapisy. Zadzwoń: 22 629 13 88 lub napisz biuro@polbi.pl.Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79, Centrum LIM, biuro – III piętro, budynek hotelu Marriott.

Sekretariat czynny w godzinach 9:00 – 17:00.

Telefon: 22 629 13 88, Fax: 22 699 59 15.

Mail: biuro@polbi.pl

Warszawa - Centrum

Termin: 2019-04-01

Szkolenie 4 godzinne, 9.30-13:30

Cena dla osoby: 590 zł 390 zł *

Cena dla wielu osób: 530 zł 390 zł / os. *

* - promocja obowiązuje do 2019-02-22 i pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.