Polbi

Bezpieczny podatnik VAT – zwiększ bezpieczeństwo podatkowe

Szkolenie: Bezpieczny podatnik VAT czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym

 

Bezpieczny podatnik - bezpieczeństwo podatkowe, szkolenie

 

VAT – Prezentujemy unikalną wiedzę o realizacji obowiązków podatkowych


➤ Omawiamy zasady prawidłowego dokumentowania transakcji pozwalające minimalizować ryzyko podważenia transakcji przez organy podatkowe.

➤ Uczymy weryfikacji kontrahentów i rozpoznawania okoliczności podejrzanych transakcji.

➤ Pokazujemy jak zminimalizować ryzyko uczestnictwa w oszustwie podatkowym.

 

Idea szkolenia o najczęstszych problemach podatkowych


Program szkolenia powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych z zakresu podatku VAT. Pozwoliło to na wyselekcjonowanie najbardziej nurtujących podatników problemów podatkowych, z jakimi się zmagają, chcąc prowadzić działalność zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi wymogami prawa podatkowego.

 

Bezpieczeństwo podatkowe w podatku VAT – cel szkolenia


Szkolenia to unikalna, kompleksowa i rzetelna wiedza, która pozwala na prawidłową realizację obowiązków podatkowych, jakie są nakładane na podatników podatku VAT przez ustawodawcę. Świadomość mogących się pojawić niebezpieczeństw daje szansę na ich unikanie lub wczesną reakcję na powstałe zagrożenie.

 

Główne punkty szkolenia o zapewnieniu bezpieczeństwa podatkowego


VAT – PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG. COMPLIANCE PODATKOWE

Należyta staranność – jak dochować, (kryteria formalne i transakcyjne, weryfikacja kontrahenta, podejrzane okoliczności transakcji, sporządzenie dokumentacji.

Minimalizacja ryzyka odpowiedzialności podatkowej w VAT, właściwe procedury podatkowe, oświadczenia od kontrahentów, mechanizm podzielonej płatności i białej listy.

VAT – Karuzele podatkowe, jak działa karuzela podatkowa, przykłady karuzel i mechanizm funkcjonowania, wykazanie braku świadomości udziału w oszustwie.

Właściwe dokumentowanie transakcji towarowych na gruncie podatku VAT, oryginały, kopie i skany, dokumenty przewozowe, pochodzenie towaru.

Dokumentowanie nabywania i świadczenia usług, prawidłowe dokumentowanie nabywania i świadczenia usług, umowy o świadczenie usług i protokoły wykonania usług.

Prawidłowy dobór stawki podatku VAT, prawidłowa klasyfikacja towarów i usług, wiążąca informacja stawkowa, świadczenia kompleksowe, stawka podatkowa 0%.

Problematyczne przypadki odliczeń VAT, refakturowanie, usługi noclegowe, gastronomiczne i cateringowe, zła stawka na fakturze zakupowej, wydatki na samochody, kilometrówka.

Puste faktury VAT, jak ich nie wystawiać i jak ich unikać, odpowiedzialność i sankcje za puste faktury, postępowanie w przypadku otrzymaniu pustej faktury.

Błędy w wystawianiu faktur, paragonów, błędne dane, zły okres wystawienia, faktury korygujące, noty korygujące i anulowanie faktur, wystawianie paragonów, nabycie sprawdzające.

Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajduje się w zakładce – Program.

 

Kogo zapraszamy na zajęcia


Szkolenie powstało z myślą o wszystkich podatnikach podatku VAT. Adresatami szkolenia są wszelkie branże, zwłaszcza branże wrażliwe (motoryzacyjna, odpady, elektronika, paliwa, surowce, usługi niematerialne, budowlana). Zapraszamy pracowników działów księgowości, samodzielnie księgowe i samodzielnych księgowych, kadrę zarządcza podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i właścicieli firm.

 

Zwiększ swoje bezpieczeństwo podatkowe i unikaj błędów


Niewątpliwą korzyścią uczestnika będzie poznanie mechanizmów i zasad, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo podatkowe i minimalizować ryzyka związane z własnymi błędami oraz oszustwami podatkowymi, w których może wziąć udział nawet nieświadomie.

 

Minimalizuj ryzyko uczestnictwa w oszustwie podatkowym


Podczas szkolenia uczestnik pozna m.in. zasady weryfikacji kontrahentów i okoliczności podejrzanych transakcji, problematykę ustalania stawek podatku VAT, fakturowania transakcji, odliczania VAT-u a także sposoby prawidłowego dokumentowania transakcji, co pozwoli mu minimalizować ryzyko podważenia transakcji przez organy podatkowe.

 

Certyfikat ze szkolenia, faktura, płatności


 

Szkolenie:  VAT – Bezpieczeństwo podatkowe w praktyce


  • Bezpieczny podatnik VAT – bezpieczeństwo podatkowe,
  • Kurs dla osób odpowiedzialnych za obrót gospodarczy i rozliczenia podatkowe
  • Wykładowca – Paweł Terpiłowski, radca prawny, ekspert podatkowy
  • Czas trwania – około 6 godzin z przerwami, zajęcia online na żywo
  • Kontakt – Polbi, Warszawa: tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, e-mail: biuro@polbi.com.pl
448 zł548 zł
Cena promocyjna obowiązuje do 11/20/2023r. pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.
Zapisz się na szkolenie
Termin
23 listopada 2023
Czwartek, w godz. 10:00-16:00
Lokalizacja
Szkolenie online na żywo
Osoba prowadząca
Paweł Terpiłowski
Uczymy tego, na czym się znamy.