Polbi

Bezpieczny podatnik VAT – zwiększ bezpieczeństwo podatkowe

Szkolenie: Bezpieczny podatnik VAT czyli jak zwiększyć bezpieczeństwo rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym

 

Bezpieczny podatnik - bezpieczeństwo podatkowe, szkolenie

 

VAT – Prezentujemy unikalną wiedzę o realizacji obowiązków podatkowych


➤ Omawiamy zasady prawidłowego dokumentowania transakcji pozwalające minimalizować ryzyko podważenia transakcji przez organy podatkowe.

➤ Uczymy weryfikacji kontrahentów i rozpoznawania okoliczności podejrzanych transakcji.

➤ Pokazujemy jak zminimalizować ryzyko uczestnictwa w oszustwie podatkowym.

 

Idea szkolenia o najczęstszych problemach podatkowych


Program szkolenia powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych z zakresu podatku VAT. Pozwoliło to na wyselekcjonowanie najbardziej nurtujących podatników problemów podatkowych, z jakimi się zmagają, chcąc prowadzić działalność zgodnie z krajowymi i międzynarodowymi wymogami prawa podatkowego.

 

Bezpieczeństwo podatkowe w podatku VAT – cel szkolenia


Szkolenia to unikalna, kompleksowa i rzetelna wiedza, która pozwala na prawidłową realizację obowiązków podatkowych, jakie są nakładane na podatników podatku VAT przez ustawodawcę. Świadomość mogących się pojawić niebezpieczeństw daje szansę na ich unikanie lub wczesną reakcję na powstałe zagrożenie.

 

Główne punkty szkolenia o zapewnieniu bezpieczeństwa podatkowego


VAT – PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG. COMPLIANCE PODATKOWE

 1. Należyta staranność – jak dochować, (kryteria formalne i transakcyjne, weryfikacja kontrahenta, podejrzane okoliczności transakcji, sporządzenie dokumentacji.
 2. Minimalizacja ryzyka odpowiedzialności podatkowej w VAT, właściwe procedury podatkowe, oświadczenia od kontrahentów, mechanizm podzielonej płatności i białej listy.
 3. VAT – Karuzele podatkowe, jak działa karuzela podatkowa, przykłady karuzel i mechanizm funkcjonowania, wykazanie braku świadomości udziału w oszustwie.
 4. Właściwe dokumentowanie transakcji towarowych na gruncie podatku VAT, oryginały, kopie i skany, dokumenty przewozowe, pochodzenie towaru.
 5. Dokumentowanie nabywania i świadczenia usług, prawidłowe dokumentowanie nabywania i świadczenia usług, umowy o świadczenie usług i protokoły wykonania usług.
 6. Prawidłowy dobór stawki podatku VAT, prawidłowa klasyfikacja towarów i usług, wiążąca informacja stawkowa, świadczenia kompleksowe, stawka podatkowa 0%.
 7. Problematyczne przypadki odliczeń VAT, refakturowanie, usługi noclegowe, gastronomiczne i cateringowe, zła stawka na fakturze zakupowej, wydatki na samochody, kilometrówka.
 8. Puste faktury VAT, jak ich nie wystawiać i jak ich unikać, odpowiedzialność i sankcje za puste faktury, postępowanie w przypadku otrzymaniu pustej faktury.
 9. Błędy w wystawianiu faktur, paragonów, błędne dane, zły okres wystawienia, faktury korygujące, noty korygujące i anulowanie faktur, wystawianie paragonów, nabycie sprawdzające.

Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajdziesz w zakładce – Program.

 

Kogo zapraszamy na zajęcia


Szkolenie powstało z myślą o wszystkich podatnikach podatku VAT. Adresatami szkolenia są wszelkie branże, zwłaszcza branże wrażliwe (motoryzacyjna, odpady, elektronika, paliwa, surowce, usługi niematerialne, budowlana). Zapraszamy pracowników działów księgowości, samodzielnie księgowe i samodzielnych księgowych, kadrę zarządcza podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i właścicieli firm.

 

Zwiększ swoje bezpieczeństwo podatkowe i unikaj błędów


Niewątpliwą korzyścią uczestnika będzie poznanie mechanizmów i zasad, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo podatkowe i minimalizować ryzyka związane z własnymi błędami oraz oszustwami podatkowymi, w których może wziąć udział nawet nieświadomie.

 

Minimalizuj ryzyko uczestnictwa w oszustwie podatkowym


Podczas szkolenia uczestnik pozna m.in. zasady weryfikacji kontrahentów i okoliczności podejrzanych transakcji, problematykę ustalania stawek podatku VAT, fakturowania transakcji, odliczania VAT-u a także sposoby prawidłowego dokumentowania transakcji, co pozwoli mu minimalizować ryzyko podważenia transakcji przez organy podatkowe.

 

Jak wyglądają zajęcia o bezpieczeństwie podatkowym?


Warto wiedzieć, że nasze szkolenie mające pomóc zwiększyć bezpieczeństwo podatkowe to:

 • zajęcia online na żywo w czasie rzeczywistym,
 • bezpośredni kontakt z wykładowcą podczas szkolenia,
 • możliwość zadawania na bieżąco pytań i zgłaszania sugestii,
 • bezpłatny komplet materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika.

Chcesz poznać wykładowców, zobacz zakładkę – Osoba prowadząca

 

Potrzebujesz więcej informacji?


To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.

Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.