Kontrast: A A
Czcionka: A A+
logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

721 547 750

logo

22 629 13 88

721 547 750

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Etykiety produktów kosmetycznych - wymagania i wytyczne tworzenia etykiet kosmetyków

Termin:

Uczestnicy kursu

Dane do faktury

Dane kontaktowe

Uwagi

Etykiety produktów kosmetycznych – wymagania i wytyczne tworzenia etykiet kosmetyków

Opracowywanie etykiety dla kosmetyku. Informacje wymagane i dodatkowe na etykiecie. Alergeny, barwniki, konserwanty, INCI i marketing.

Poznaj zasady prawidłowego tworzenia etykiet produktów kosmetycznych. Etykieta i kontretykieta kosmetyku oraz parametry techniczne etykiety kosmetyku. Deklaracje marketingowe, niezbędne informacje i dozwolone hasła reklamowe. Terminy trwałości kosmetyku. INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients). Alergeny, barwniki i konserwanty na etykiecie produktu kosmetycznego.

 

Co to znaczy prawidłowa etykieta w przypadku kosmetyku?


Dzięki udziałowi w warsztatach zdobędziesz umiejętność opracowania prawidłowej etykiety kosmetyku i będziesz wiedział:

 

✔ jakie przepisy regulują tworzenie etykiet produktów kosmetycznych

✔ jak określać wykaz składników zawartych w kosmetyku (INCI)

✔ jak oznaczać termin trwałości produktu kosmetycznego na etykiecie

✔ jak opisywać środki ostrożności na etykiecie wyrobu kosmetycznego

✔ czego nie umieszczać a co należy wykazać w deklaracji marketingowej

 


Kosmetyki - Tworzenie etykiety produktu kosmetycznego, wymogi dla etykiet kosmetyków. Szkolenie.

 

 

ETYKIETA PRODUKTU KOSMETYCZNEGO


Etykiety produktów kosmetycznych – wymagania prawne i techniczne oraz wytyczne dla prawidłowego tworzenia etykiet kosmetyków

 

1. Etykiety produktów kosmetycznych – regulacje prawne

Regulacje prawne dotyczące wymagań w zakresie wykonywania etykiet dla produktów kosmetycznych przewidziane w Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1223/2009 dotyczące produktów kosmetycznych.

 

2. Prawidłowa etykieta kosmetyku

Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta na podstawie Rozporządzenia (WE) Nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych?

 

3. Termin trwałości kosmetyku

Jak oznaczać termin trwałości produktu kosmetycznego na etykiecie. Praktyczne aspekty prawidłowego oznaczania termin trwałości kosmetyku na etykiecie. Jak robić to w sposób bezpieczny zarówno dla konsumenta jak i producenta.

 

4. Deklaracje marketingowe (badania aplikacyjne)

Jak pisać deklaracje marketingowe w oparciu o badania aplikacyjne.  Praktyczne umiejętności jak zlecać badania aplikacyjne kosmetyku, aby na ich podstawie napisać poprawną i potwierdzoną deklarację marketingową. Jak analizować otrzymane wyniki badań aplikacyjnych, pod kątem odpowiedniej deklaracji marketingowej.

 

5. Deklaracja marketingowa – czego nie robić?

Czego nie pisać w deklaracji marketingowej kosmetyku. Jakich deklaracji i jakich haseł nie używać w deklaracjach marketingowych produktu kosmetycznego. Które hasła są prawnie zakazane.

 

6. Zalecenia co do sposobu użycia kosmetyku

Jakie informacje zawrzeć w sposobie użycia kosmetyku. Jak prawidłowo opisać sposób użycia wyrobu kosmetycznego aby produkt był bezpieczny dla konsumenta. Czy producent bierze odpowiedzialność za używanie kosmetyków przez konsumentów?

 

7. Środki ostrożności – na co zwracać uwagę?

Jakie informacje zawrzeć w środkach ostrożności dotyczących wyrobów kosmetycznych. Jak opisywać środki ostrożności na etykiecie produktu kosmetycznego? W jaki sposób powinny być napisane informacje o środkach ostrożności, aby konsument nie bał się używać produktu kosmetycznego. Czy środki ostrożności na pewno są potrzebne na etykiecie kosmetyku?

 

8. Skład INCI na etykiecie wyrobu kosmetycznego

Jak opisać skład INCI na etykiecie kosmetyków. Prawidłowe nazewnictwo i zasady tworzenia i zapisu składu INCI na etykiecie produktu kosmetycznego. Wymagania prawne.

 

9. Oznaczenie osoby odpowiedzialnej

Jak powinno się oznaczać osobę odpowiedzialną na etykiecie produktu kosmetycznego? Kim jest osoba odpowiedzialna za produkt kosmetyczny? Dlaczego i w jaki sposób osoba odpowiedzialne musi zostać umieszczona na etykiecie kosmetyku. Jakie są obowiązki i zadania osoby odpowiedzialnej.

 

10. Parametry techniczne etykiety

Parametry techniczne etykiety kosmetyku. Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta wyrobu kosmetycznego , jaka wielkość i czcionka powinna zostać wzięta pod uwagę. Z jakich materiałów najlepiej tworzyć etykiety. Jak etykiety powinny zostać naniesione na opakowanie kosmetyku.

 

11. Ćwiczenia, podsumowanie i panel dyskusyjny

Sesja Q&A etykiet rynkowych wyrobów kosmetycznych. Analiza wybranych etykiet rynkowych – ćwiczenia praktyczne.

 

Wykładowca – Marta Majszyk-Świątek, kosmetolog i technolog produkcji kosmetyków


Marta Majszyk-Świątek. Wykładowca, kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków.

Ekspert Polbi – Marta Majszyk-Świątek

Polbi - Warszawa. Wykładowca i ekspert: Marta Majszyk-Świątek.  MARTA MAJSZYK-ŚWIĄTEK

Kosmetolog i technolog produkcji kosmetyków. Specjalizuję się w spersonalizowanych terapiach zabiegowych.

Safety Assessor do spraw  produktów  kosmetycznych. Wykładowca i nauczyciel i akademicki. Aktywny członek Krajowej Izby Kosmetologii. Prowadzi audyty u klientów z branży produkcji kosmetyków wizytując fabryki weryfikując stosowane standardy. Wykonuje również Raporty Oceny Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego.

Marta Majszyk-Świątek | Więcej o wykładowcy …

 

 

Jak wyglądają warsztaty dotyczące tworzenia etykiet kosmetyków?


✔ Uczestniczysz w spotkaniu online i warsztatach prowadzonych na żywo

✔ Korzystasz z eksperckiej wiedzy wykładowcy – Marty Majszyk-Świątek

✔ Masz bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania na bieżąco pytań na czacie

✔ Wspólne ćwiczenia i analiza przykładów pozwalają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia

 

Etykieta produktu kosmetycznego to zagadnienie dla technologów, kontrolerów jakości i marketingowców. Poznaj szczegółowo regulacje prawne i zdobądź praktyczną wiedzę jak powinna wyglądać i co musi zawierać etykieta produktu kosmetycznego.

 

Kogo zapraszamy na zajęcia? Na warsztaty prezentujące zasady tworzenia etykiety produktów kosmetycznych zapraszamy: technologów produkcji kosmetyków, osoby zajmujące się kontrolą jakości produktów kosmetycznych, dystrybutorów kosmetyków, safety assessorów, osoby pracujące w działach marketingu firm kosmetycznych.

 

Szkolenie: Kosmetyki – Tworzenie etykiet


Polbi – Kontakt z organizatorem. Telefon: 22 629 13 88, e-mail: biuro@polbi.com.pl

Program

 1. Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta na podstawie rozporządzenia WE 1223/2009. Wymagania prawne w zakresie wykonywania etykiet dla produktów kosmetycznych uwzględnione w Rozporządzeniu WE 1223/2009.
 2. Jak oznaczać termin trwałości na etykiecie. Praktyczne aspekty jak powinno się prawidłowo oznaczać termin trwałości kosmetyku na etykiecie. Jak robić to w sposób bezpieczny zarówno dla konsumenta jak i producenta.
 3. Jak pisać deklaracje marketingowe w oparciu o badania aplikacyjne. Praktyczne umiejętności jak zlecać badania aplikacyjne kosmetyku, aby na ich podstawie napisać poprawną i potwierdzoną deklarację marketingową. Jak analizować otrzymane wyniki badań aplikacyjnych, pod kątem odpowiedniej deklaracji marketingowej.
 4. Czego nie pisać w deklaracji marketingowej. Jakich deklaracji i jakich haseł nie używać w deklaracjach marketingowych. Które z nich są prawnie zakazane.
 5. Jakie informacje zawrzeć w sposobie użycia. Jak prawidłowo opisać sposób użycia aby produkt był bezpieczny dla konsumenta. Czy producent bierze odpowiedzialność za używanie kosmetyków przez konsumentów?
 6. Jakie informacje zawrzeć w środkach ostrożności. Jak opisywać środki ostrożności na etykiecie ? W jaki sposób powinny być napisane, aby konsument nie bał się używać produktu kosmetycznego. Czy środki ostrożności na pewno są potrzebne na etykiecie ?
 7. Jak pisać skład INCI na etykiecie. Prawidłowe nazewnictwo i zasady tworzenia i zapisu składu INCI na etykiecie produktu kosmetycznego. Wymagania prawne.
 8. Jak oznaczać osobę odpowiedzialną na etykiecie? Kim jest osoba odpowiedzialna za produkt kosmetyczny – dlaczego i w jaki sposób musi zostać umieszczona na etykiecie kosmetyku. Jakie są jej zadania w tym zakresie.
 9. Parametry techniczne etykiety. Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta, jaka wielkość i czcionka powinna zostać wzięta pod uwagę. Z jakich materiałów najlepiej tworzyć etykiety. Jak powinny zostać naniesione na opakowanie.
 10. Q&A etykiet rynkowych. Analiza wybranych etykiet rynkowych. Ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie online na żywo

Szkolenia online są nowoczesną, zdalną formą prowadzenia zajęć umożliwiającą przesyłanie uczestnikom zajęć relacji „na żywo„ (live webinar) obejmującej prelekcje, wykłady i ćwiczenia oraz zapewniającą  dostęp do przygotowanych prezentacji.

 


Webinaria, szkolenia online, internetowe, zdalne kursy i warsztaty - Polbi.


 

Wymagane sprzętowe


🖥️ Komputer, laptop, tablet lub smartfon

🔊 Głośniki lub słuchawki

🌐 Stabilne podłączenie do Internetu

⚙️ Przeglądarka internetowa: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera

 

Logowanie na zajęcia


🕘 Przed szkoleniem otrzymasz link do platformy szkoleniowej.

⌛️ Zachęcamy do odwiedzenia tzw. wirtualnej poczekalni aby sprawdzić poprawności połączenia.

 

GetResponse – wirtualna sala szkoleniowa


GetResoponse - Webinarowa platforma szkoleniowaNasi wykładowcy dzielą się wiedzą za pośrednictwem platformy szkoleniowej – Webinary GetResponse.

Marta Majszyk-Świątek

Marta Majszyk-Świątek – Kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków, safety assessor i biolog analityczny. Wykładowca i trener, członek Krajowej Izby Kosmetologii.

 

Kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków, safety assessor


Marta Majszyk-Świątek. Wykładowca, kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków, safety assessor.

Polbi – Marta Majszyk-Świątek

Polbi - Warszawa. Marta Majszyk-Świątek. Wykładowca i trener.   MARTA MAJSZYK–ŚWIĄTEK

 

Kosmetolog i technolog produkcji kosmetyków, biolog analityczny. Safety Assessor do spraw  produktów  kosmetycznych.

Ekspert i praktyk branży kosmetycznej.

Wykładowca i trener i nauczyciel akademicki. Aktywny członek Krajowej Izby Kosmetologii.

Więcej o wykładowcy …

 

Praktyk, doświadczenie zawodowe – Pracuje jako kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków i biolog analityczny. Specjalizuję się w spersonalizowanych terapiach zabiegowych.

 

Assessor ds. produktów kosmetycznych – Marta Majszyk-Świątek pełni również funkcje Safety Assessor ds. produktów kosmetycznych. Prowadzi audyty u klientów z branży produkcji kosmetyków wizytując fabryki gdzie weryfikuje stosowane tam standardy. Wykonuje m.in. Raportu Oceny Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego i analizy etykiety oraz prowadzi doradztwo związane ze zmianą receptury w przypadku niezgodności.

 

Wprowadzenie kosmetyku na rynek – Marta Majszyk-Świątek pomaga przedsiębiorcom w tworzeniu lub konsultacji receptury oraz przygotowania próbek kosmetyku, przygotowaniu próby półtechnicznej oraz wykonanie niezbędnych badań, przygotowaniu Raportu Oceny Bezpieczeństwa oraz wyprodukowaniu gotowego kosmetyku.

KOSMETYKI – ETYKIETY PRODUKTÓW KOSMETYCZNYCH


PŁATNOŚCI, NUMER RACHUNKU BANKOWEGO I FAKTURY

Więcej informacji | Płatności i faktury

 

Konto bankowe

mBank S.A.  51 1140 2004 0000 3802 7659 8336

 

Faktury

Faktury w formacie PDF wysyłamy uczestnikom w dniu szkolenia. Na życzenie faktura może zostać wystawiona i przesłana wcześniej.

 

Terminy płatności

Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek. Płatności prosimy dokonywać przelewem.

 • Przedsiębiorcy i firmy – termin płatności do 7 dni po szkoleniu.
 • Jednostki budżetowe i samorządowe – płatność do 21 dni po szkoleniu.
 • Osoby prywatne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed zajęciami.

 

Regulamin uczestnictwa w zajęciach

Treść regulaminu udziału w szkoleniach Polbi | Więcej informacji …

 

Zwolnienie kursów z podatku VAT

Nasze kursy są zwolnione z podatku VAT na podstawie przepisów ustawy o podatku od towarów i usług | Więcej informacji…

 

Co obejmuje opłata za szkolenie?

Cena zawiera: udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, konsultacje w trakcie zajęć, zaświadczenie/certyfikat o ukończenia szkolenia.

Kosmetyki – Etykietowanie. Poprawne tworzenie etykiety produktu kosmetycznego. Poznaj, jakie są wymogi dla etykiet wyrobów kosmetycznych?

 

Organizacja szkolenia – Etykieta kosmetyku


 • 10:00 – Rozpoczęcie szkolenia.
 • 15:00 – Planowane zakończenie zajęć.

 

Efekty, rezultaty szkolenia – Dzięki uczestnictwo w praktycznych warsztatach dotyczących etykiet kosmetyków:

 • poznasz regulacje prawne z zakresu wykonywania etykiet produktów kosmetycznych,
 • będziesz wiedział jak powinna prawidłowo wyglądać etykieta w przypadku kosmetyków,
 • poznasz praktyczne aspekty oznaczania terminu trwałości produktu kosmetycznego na etykiecie,
 • zdobędziesz praktyczne umiejętności jak pisać poprawną deklarację marketingową,
 • dowiesz się jakich haseł nie używać w deklaracjach marketingowych produktu kosmetycznego,
 • jak prawidłowo opisać sposób użycia wyrobu kosmetycznego aby kosmetyk był bezpieczny podczas używania go przez konsumenta,
 • na co zwracać uwagę, wskazując na etykiecie produktu informacje o sposobie użycia kosmetyku i środkach ostrożności,
 • będziesz potrafił stosować prawidłowe nazewnictwo przy określaniu wykaz składników zawartych w kosmetyku  zgodnie z INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients),
 • będziesz wiedział, kim jest osoba odpowiedzialna za produkt kosmetyczny i dlaczego i w jaki sposób musi zostać wskazana na etykiecie kosmetyku,
 • nauczysz się, jakie parametry techniczne powinna posiadać prawidłowa etykieta kosmetyku.

 

Certyfikat, zaświadczenie – Osobom biorącym udział w szkoleniu dotyczącym etykiet produktów kosmetycznych wydajemy imienne potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach.

 

Materiały szkoleniowe – Uczestnik szkolenia poświęconego tematyce poprawnego tworzenia etykiet produktów kosmetycznych otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych.

 

Kontakt z organizatorem. Polbi – Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79, biuro czynne w godzinach 9:00 – 17:00, telefon: 22 629 13 88, e-mail: biuro@polbi.com.pl

 

Kluczowe informacje. Tematyka szkolenia: Etykiety produktów kosmetycznych | Prawidłowa etykieta kosmetyku | Wykładowca – Marta Majszyk-Świątek (kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków i safety assessor) | Zajęcia na żywo w formie online – live webinar | Możliwość zamówienia szkolenia wewnętrznego | Czas trwania: około 5 godzin | Cena katalogowa: 498 PLN (VAT zw.)

Zapisz się

Aktualnie nie oferujemy tego szkolenia.

Szkolenie może być zrealizowane w formule zamkniętej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
telefoniczny: 22 629 13 88,
mailowy: biuro@polbi.com.pl.

Skip to content