Kontrast: A A
Czcionka: A A+
logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

biuro@polbi.com.pl

logo

22 629 13 88

biuro@polbi.com.pl

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Etykiety produktów kosmetycznych - wymagania prawne i techniczne oraz wytyczne dla prawidłowego tworzenia etykiet kosmetyków

Termin:

Uczestnicy kursu

Dane do faktury

Dane kontaktowe

Uwagi

Etykiety produktów kosmetycznych – wymagania prawne i techniczne oraz wytyczne dla prawidłowego tworzenia etykiet kosmetyków

Poznaj zasady prawidłowego tworzenia etykiet produktów kosmetycznych. Etykieta i kontretykieta kosmetyku oraz parametry techniczne etykiety kosmetyku. Deklaracje marketingowe, niezbędne informacje i dozwolone hasła reklamowe. Terminy trwałości kosmetyku. INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients). Alergeny, barwniki i konserwanty na etykiecie produktu kosmetycznego.

 

Spotykamy się 18 stycznia 2022 roku, wtorek, w godz. 10 – 15


Zajęcia prowadzi kosmetolog – Marta Majszyk-Świątek

 

Kosmetyki - Tworzenie etykiety produktu kosmetycznego, wymogi dla etykiet kosmetyków. Szkolenie.

 

Co to znaczy prawidłowa etykieta w przypadku kosmetyku?


Dzięki udziałowi w warsztatach zdobędziesz umiejętność opracowania prawidłowej etykiety kosmetyku i będziesz wiedział:

✔ jakie przepisy regulują tworzenie etykiet produktów kosmetycznych

✔ jak określać wykaz składników zawartych w kosmetyku (INCI)

✔ jak oznaczać termin trwałości produktu kosmetycznego na etykiecie

✔ jak opisywać środki ostrożności na etykiecie wyrobu kosmetycznego

✔ czego nie umieszczać a co należy wykazać w deklaracji marketingowej

Zapraszam na warsztaty

Marta Majszyk-Świątek

 

PROGRAM SZKOLENIA – ETYKIETY PRODUKTU KOSMETYCZNEGO


1. Etykiety produktów kosmetycznych – regulacje prawne

Regulacje prawne dotyczące wymagań w zakresie wykonywania etykiet dla produktów kosmetycznych przewidziane w Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) NR 1223/2009 dotyczące produktów kosmetycznych.

2. Prawidłowa etykieta kosmetyku

Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta na podstawie Rozporządzenia (WE) Nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych?

3. Termin trwałości kosmetyku

Jak oznaczać termin trwałości produktu kosmetycznego na etykiecie. Praktyczne aspekty prawidłowego oznaczania termin trwałości kosmetyku na etykiecie. Jak robić to w sposób bezpieczny zarówno dla konsumenta jak i producenta.

4. Deklaracje marketingowe (badania aplikacyjne)

Jak pisać deklaracje marketingowe w oparciu o badania aplikacyjne.  Praktyczne umiejętności jak zlecać badania aplikacyjne kosmetyku, aby na ich podstawie napisać poprawną i potwierdzoną deklarację marketingową. Jak analizować otrzymane wyniki badań aplikacyjnych, pod kątem odpowiedniej deklaracji marketingowej.

5. Deklaracja marketingowa – czego nie robić?

Czego nie pisać w deklaracji marketingowej kosmetyku. Jakich deklaracji i jakich haseł nie używać w deklaracjach marketingowych produktu kosmetycznego. Które hasła są prawnie zakazane.

6. Zalecenia co do sposobu użycia kosmetyku

Jakie informacje zawrzeć w sposobie użycia kosmetyku. Jak prawidłowo opisać sposób użycia wyrobu kosmetycznego aby produkt był bezpieczny dla konsumenta. Czy producent bierze odpowiedzialność za używanie kosmetyków przez konsumentów?

7. Środki ostrożności – na co zwracać uwagę?

Jakie informacje zawrzeć w środkach ostrożności dotyczących wyrobów kosmetycznych. Jak opisywać środki ostrożności na etykiecie produktu kosmetycznego? W jaki sposób powinny być napisane informacje o środkach ostrożności, aby konsument nie bał się używać produktu kosmetycznego. Czy środki ostrożności na pewno są potrzebne na etykiecie kosmetyku?

8. Skład INCI na etykiecie wyrobu kosmetycznego

Jak opisać skład INCI na etykiecie kosmetyków. Prawidłowe nazewnictwo i zasady tworzenia i zapisu składu INCI na etykiecie produktu kosmetycznego. Wymagania prawne.

9. Oznaczenie osoby odpowiedzialnej

Jak powinno się oznaczać osobę odpowiedzialną na etykiecie produktu kosmetycznego? Kim jest osoba odpowiedzialna za produkt kosmetyczny? Dlaczego i w jaki sposób osoba odpowiedzialne musi zostać umieszczona na etykiecie kosmetyku. Jakie są obowiązki i zadania osoby odpowiedzialnej.

10. Parametry techniczne etykiety

Parametry techniczne etykiety kosmetyku. Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta wyrobu kosmetycznego , jaka wielkość i czcionka powinna zostać wzięta pod uwagę. Z jakich materiałów najlepiej tworzyć etykiety. Jak etykiety powinny zostać naniesione na opakowanie kosmetyku.

11. Ćwiczenia, podsumowanie i panel dyskusyjny

Sesja Q&A etykiet rynkowych wyrobów kosmetycznych. Analiza wybranych etykiet rynkowych- ćwiczenia praktyczne.

 

Wykładowca – Marta Majszyk-Świątek, kosmetolog i technolog produkcji kosmetyków


Marta Majszyk-Świątek. Wykładowca, kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków.

Ekspert Polbi – Marta Majszyk-Świątek

Polbi - Warszawa. Wykładowca i ekspert: Marta Majszyk-Świątek.  MARTA MAJSZYK-ŚWIĄTEK

 

Kosmetolog i technolog produkcji kosmetyków. Specjalizuję się w spersonalizowanych terapiach zabiegowych.

Safety Assessor do spraw  produktów  kosmetycznych. Wykładowca i nauczyciel i akademicki. Aktywny członek Krajowej Izby Kosmetologii.

Prowadzi audyty u klientów z branży produkcji kosmetyków wizytując fabryki weryfikując stosowane tam standardy. Wykonuje również Raporty Oceny Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego.

 

Kogo zapraszamy na zajęcia?


Na warsztaty prezentujące zasady tworzenia etykiety produktów kosmetycznych zapraszamy: technologów produkcji kosmetyków, osoby zajmujące się kontrolą jakości produktów kosmetycznych, dystrybutorów kosmetyków, safety assessorów, osoby pracujące w działach marketingu firm kosmetycznych.

 

Jak wyglądają warsztaty dotyczące tworzenia etykiet kosmetyków?


✔ Uczestniczysz w spotkaniu online i warsztatach prowadzonych na żywo

✔ Korzystasz z eksperckiej wiedzy wykładowcy – Marty Majszyk-Świątek

✔ Masz bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania na bieżąco pytań na czacie

✔ Wspólne ćwiczenia i analiza przykładów pozwalają lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia

 

Kontakt z organizatorem


Kosmetyki – Tworzenie etykietKontakt (szkolenie). Kosmetyki - Etykiety

Opiekun warsztatów – Zenobia Krych

Polbi Contact Center: 607 083 246

e-mail: zenobia.krych@polbi.com.pl

Program

 1. Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta na podstawie rozporządzenia WE 1223/2009. Wymagania prawne w zakresie wykonywania etykiet dla produktów kosmetycznych uwzględnione w Rozporządzeniu WE 1223/2009.
 2. Jak oznaczać termin trwałości na etykiecie. Praktyczne aspekty jak powinno się prawidłowo oznaczać termin trwałości kosmetyku na etykiecie. Jak robić to w sposób bezpieczny zarówno dla konsumenta jak i producenta.
 3. Jak pisać deklaracje marketingowe w oparciu o badania aplikacyjne. Praktyczne umiejętności jak zlecać badania aplikacyjne kosmetyku, aby na ich podstawie napisać poprawną i potwierdzoną deklarację marketingową. Jak analizować otrzymane wyniki badań aplikacyjnych, pod kątem odpowiedniej deklaracji marketingowej.
 4. Czego nie pisać w deklaracji marketingowej. Jakich deklaracji i jakich haseł nie używać w deklaracjach marketingowych. Które z nich są prawnie zakazane.
 5. Jakie informacje zawrzeć w sposobie użycia. Jak prawidłowo opisać sposób użycia aby produkt był bezpieczny dla konsumenta. Czy producent bierze odpowiedzialność za używanie kosmetyków przez konsumentów?
 6. Jakie informacje zawrzeć w środkach ostrożności. Jak opisywać środki ostrożności na etykiecie ? W jaki sposób powinny być napisane, aby konsument nie bał się używać produktu kosmetycznego. Czy środki ostrożności na pewno są potrzebne na etykiecie ?
 7. Jak pisać skład INCI na etykiecie. Prawidłowe nazewnictwo i zasady tworzenia i zapisu składu INCI na etykiecie produktu kosmetycznego. Wymagania prawne.
 8. Jak oznaczać osobę odpowiedzialną na etykiecie? Kim jest osoba odpowiedzialna za produkt kosmetyczny – dlaczego i w jaki sposób musi zostać umieszczona na etykiecie kosmetyku. Jakie są jej zadania w tym zakresie.
 9. Parametry techniczne etykiety. Jak powinna wyglądać prawidłowa etykieta, jaka wielkość i czcionka powinna zostać wzięta pod uwagę. Z jakich materiałów najlepiej tworzyć etykiety. Jak powinny zostać naniesione na opakowanie.
 10. Q&A etykiet rynkowych. Analiza wybranych etykiet rynkowych. Ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie online na żywo


Szkolenie online, webinar, internetowe kursy i warsztaty - Polbi.


Szkolenia on-line są nowoczesną, zdalną formą prowadzenia zajęć umożliwiającą przesyłanie uczestnikom zajęć relacji „na żywo„ obejmującej prelekcje, wykłady i ćwiczenia oraz zapewniającą  dostęp do przygotowanych prezentacji.

 

Wymagane sprzętowe


🖥️ Komputer, laptop, tablet lub smartfon

🌐 Stabilne podłączenie do Internetu

⚙️ Przeglądarka internetowa: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera

🔊 Głośniki lub słuchawki

 

GetResponse – wirtualna sala szkoleniowa


GetResoponse - Webinarowa platforma szkoleniowaNasi wykładowcy i trenerzy dzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami za pośrednictwem platformy szkoleniowej – Webinary GetResponse.

 

Uczestnictwo w szkoleniu – logowanie na zajęcia


🕘 Najpóźniej w dniu poprzedzającym szkolenie otrzymasz link do platformy szkoleniowej.

⌛️ Zachęcamy do odwiedzenia tzw. wirtualnej poczekalni aby sprawdzić poprawności połączenia.

⚙️ Darmowy test szybkości łącza internetowego dostępny na –  https://www.speedtest.pl/

 

 


Zgłoszenie na szkolenie online i co dalej? Zapisz się na szkolenie on-line korzystając z internetowego formularza zgłoszeniowego a my zajmiemy się już całą resztą. Za pośrednictwem poczty elektronicznej:

 • poinformujemy o przyjęciu zgłoszenia na webinarium,
 • udostępnimy niezdędne materiały szkoleniowe,
 • prześlemy linki z zaproszeniem na zajęcia internetowe,
 • wystawimy i prześlemy fakturę za szkolenie,
 • wyślemy zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach.

Webinaria, szkolenia online, internetowe, zdalne kursy i warsztaty - Polbi.


MARTA MAJSZYK-ŚWIĄTEK

 

Marta Majszyk-Świątek – Kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków, safety assessor. Wykładowca i trener, członek Krajowej Izby Kosmetologii.

 

Kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków, safety assessor


Marta Majszyk-Świątek. Wykładowca, kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków, safety assessor.

Polbi – Marta Majszyk-Świątek

Polbi - Warszawa. Marta Majszyk-Świątek. Wykładowca i trener.   MARTA MAJSZYK–ŚWIĄTEK

Kosmetolog i technolog produkcji kosmetyków. Safety Assessor do spraw  produktów  kosmetycznych. Ekspert i praktyk branży kosmetycznej. Wykładowca i trener i nauczyciel akademicki. Aktywny członek Krajowej Izby Kosmetologii.

Wykonuje Raporty Oceny Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego i i analizy etykiety kosmetyku, pomaga we wprowadzeniu produktu kosmetycznego na rynek.

Wykształcenie – Marta Majszyk-Świątek jest absolwentką kosmetologii oraz biologii analitycznej. Z wykształcenia jestem kosmetologiem, biologiem analitycznym i technologiem produkcji kosmetyków. Posiada również wykształcenie pedagogiczne.

 

Wykładowca, trener i prelegent – Wykładowca i nauczyciel i akademicki. Uczestniczy w licznych szkoleniach, sympozjach i konferencjach.

 

Praktyk, doświadczenie zawodowe – Pracuje jako kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków i biolog analityczny. Specjalizuję się w spersonalizowanych terapiach zabiegowych. Pełni również funkcje Safety Assessor ds. produktów kosmetycznych. Prowadzi audyty u klientów z branży produkcji kosmetyków wizytując fabryki gdzie weryfikuje stosowane tam standardy. Wykonuje m.in. Raportu Oceny Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego i analizy etykiety oraz prowadzi doradztwo związane ze zmianą receptury w przypadku niezgodności.

 

Wprowadzenie kosmetyku na rynek – Aby każdy kosmetyk obecny na rynku był zgodny z prawem, bezpieczny i jak najbardziej dostosowany do potrzeb skóry potrzeba wiedzy i doświadczenia na pomysł produktu, jego recepturę, opakowanie oraz dokumentację potrzebną do wprowadzenia produktu kosmetycznego na rynek. Marta Majszyk-Świątek pomaga przedsiębiorcom w tworzeniu lub konsultacji receptury oraz przygotowania próbek kosmetyku, przygotowaniu próby półtechnicznej oraz wykonanie niezbędnych badań, przygotowaniu Raportu Oceny Bezpieczeństwa oraz wyprodukowaniu gotowego kosmetyku.

 

Ekspert kosmetologii – Marta Majszyk-Świątek prowadzi blog ekspercki oraz media społecznościowe z tematyki kosmetologicznej i technologicznej. Jest kosmetologiem z holistycznym podejściem do skóry i organizmu. Prowadzi własne stronę internetową https://martamajszyk.pl/

ZASADY I TERMINY DOKONYWANIA PŁATNOŚCI, NUMER RACHUNKU BANKOWEGO, FAKTURY ZA SZKOLENIA.

 

Konto bankowe


mBank S.A.  51 1140 2004 0000 3802 7659 8336

 

Faktura za szkolenie online


Uczestnicy szkolenia otrzymują faktury w dniu szkolenia. Na życzenie faktura może zostać wystawiona przed szkoleniem. Faktury przesyłamy elektronicznie w formacie PDF.

 

Do kiedy należy zapłacić za szkolenie?


Przedsiębiorcy, firmy, urzędy i instytucje wnoszą opłaty do 7 dni po szkoleniu. W przypadku podmiotów z sektora finansów publicznych termin płatności może być ustalony indywidualnie. Osoby fizyczne dokonują płatności najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

 

Co obejmuje opłata za szkolenie?


Cena szkolenia zawiera: udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, konsultacje w trakcie szkolenia, zaświadczenie o ukończenia kursu.

 

Zwolnienie szkoleń z podatku VAT


Szkolenia bez VAT – usługi szkoleniowe zwolnione z podatku.Szkolenia są zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.

Cena szkolenia netto jest równa cenie szkolenia brutto. | Więcej informacji …

 

Rezygnacja z udziału w szkoleniu


Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu.

 1. Gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu lub kursie – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami.
 2. Gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu.
 3. Gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.

Nieobecność na zajęciach nie zwalnia z dokonania opłaty |️ Regulamin udziału w szkoleniach Polbi

 

Możesz zapłacić po szkoleniu!


Polbi - Szkolenia. Etykiety kosmetyków   Polbi  |  ✔ Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek  ✔ Oferujemy odroczony termin płatności

Kosmetyki – Etykietowanie. Poprawne tworzenie etykiety produktu kosmetycznego. Poznaj, jakie są wymogi dla etykiet wyrobów kosmetycznych?

 

Organizacja szkolenia – Etykiety kosmetyków


Organizacja szkolenia on-line: Etykiety kosmetyków.

10:00 – Rozpoczęcie szkolenia.

15:00 – Planowane zakończenie zajęć.

Poszczególne bloki zajęć oddzielają przerwy.

 

Efekty, rezultaty szkolenia – Dzięki uczestnictwo w praktycznych warsztatach dotyczących etykiet kosmetyków:

 • poznasz regulacje prawne z zakresu wykonywania etykiet produktów kosmetycznych,
 • będziesz wiedział jak powinna prawidłowo wyglądać etykieta w przypadku kosmetyków,
 • poznasz praktyczne aspekty oznaczać termin trwałości produktu kosmetycznego na etykiecie,
 • zdobędziesz praktyczne umiejętności, jak pisać poprawną deklarację marketingową,
 • dowiesz się jakich haseł nie używać w deklaracjach marketingowych produktu kosmetycznego,
 • jak prawidłowo opisać sposób użycia wyrobu kosmetycznego aby produkt był bezpieczny podczas używania go przez konsumenta,
 • na co zwracać uwagę, wskazując na etykiecie informacje o sposobie użycia kosmetyku i środkach ostrożności,
 • będziesz potrafił stosować prawidłowe nazewnictwo przy określaniu wykaz składników zawartych w kosmetyku  zgodnie z INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients),
 • będziesz wiedział, kim jest osoba odpowiedzialna za produkt kosmetyczny i dlaczego i w jaki sposób musi zostać wskazana na etykiecie kosmetyku,
 • nauczysz się, parametry techniczne powinna posiadać prawidłowa etykieta kosmetyku.

 

Materiały szkoleniowe – Uczestnik szkolenia poświęconego tematyce poprawnego tworzenia etykiet produktów kosmetycznych otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych.

 

Certyfikat, zaświadczenie – Osobom biorącym udział w szkoleniu wydajemy imienne potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach.

 

Konto bankowe – mBank S.A. 51 1140 2004 0000 3802 7659 8336.

 

Płatność – Przedsiębiorcy, firmy, urzędy i instytucje do 7 dni po szkoleniu.  Osoby fizyczne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

 

Faktury i zwolnienie VAT – Faktury przesyłamy elektronicznie. Organizowane przez nas szkolenia są zwolnione z podatku VAT.

 

Warsztaty w godz. 10:00-15:00 – Zajęcia rozpoczynamy o 10-tej. Poszczególne części oddzielone są przerwami. Na godzinę 15:00 zaplanowane jest zakończenie kursu.

 

Kontakt z działem szkoleń


Polbi - Kontakt z organizatorem. Kursy, szkolenia stacjonarne i online.Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79, Centrum LIM, biuro – budynek hotelu Marriott, III piętro (03.190)

Sekretariat czynny w godzinach 9:00 – 17:00

Telefon: 22 629 13 88, Fax: 22 699 59 15

e-mail: biuro@polbi.com.pl

 


KLUCZOWE INFORMACJE | Tematyka – Etykiety produktów kosmetycznych | Wykładowca – Marta Majszyk-Świątek (kosmetolog, technolog produkcji kosmetyków i safety assessor) | Zajęcia na żywo w formie online – live webinar | Profesjonalna platforma szkoleniowa GetResponse | Możliwość zamówienia szkolenia wewnętrznego | Czas trwania: około 5 godzin | Cena katalogowa: 598 PLN (VAT zw.).

Zapisz się

Cena dla jednej osoby:
598 zł 498 zł *

* - promocja obowiązuje do 14-01-2022 i pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.

Termin: 18-01-2022

Wtorek, zajęcia w godz. 10:00-15:00 prowadzi Marta Majszyk-Świątek

Szkolenie online na żywo

Warsztaty online | Styczeń - 2022

Skip to content