Szkolenie prezentujące przepisy o prowadzeniu aptek, konkretne przykłady zmian w funkcjonowaniu aptek, nowe warunki i wyzwania dla aptek w przechowywaniu produktów, kluczowe urządzenia, praktyczne aspekty i informacje o systemach monitorowania temperatury i wilgotności, jak prawidłowo skonfigurować system w aptece, podejście organów kontrolnych.
Zmieniają się przepisy w sprawie prowadzenia aptek a co za tym idzie regulacje w zakresie przechowywania w aptece produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego i surowców farmaceutycznych.
Szkolenie o nowościach w przechowywanie produktów w aptekach ma pomóc zorientować się, jakie zmiany czekają apteki, a także o których nowych obowiązkach trzeba wiedzieć już teraz np. co z obowiązkiem całodobowego monitorowania temperatur?
Szczegółowy wykaz zagadnień omawianych w trakcie kursu znajduje się w zakładce – Program
MAGDALENA ŚWIĄDER
Doradza przedsiębiorcom funkcjonującym na rynku farmaceutycznym, ze szczególnym uwzględnieniem wytwórców i hurtowni farmaceutycznych. Doświadczeniem dzieli się z uczestnikami szkoleń przedstawiając omawiane zagadnienia z perspektywy prawnika-praktyka. Wspiera Klientów w utrzymywaniu zgodności regulacyjnej, uczestniczy w inspekcjach i audytach oraz odpowiada za bieżące doradztwo.
Nowości w przepisach o prowadzeniu aptek, przykłady zmian w funkcjonowaniu aptek, nowe warunki przechowywania produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego i surowców farmaceutycznych, kluczowe urządzenia, praktyczne aspekty i informacje o systemach monitorowania temperatury i wilgotności w aptece, wiedza o tym, jak prawidłowo skonfigurować system w aptece?
1. Zmiany regulacyjne – co nowego w przepisach dla aptek?
Na początku omówimy bieżący stan prawny i zmiany, które zaszły ostatnio w przepisach o prowadzeniu aptek. Wskażemy konkretne przykłady działania nowych przepisów o funkcjonowaniu aptek oraz perspektywy na dalsze zmiany regulacyjne w przyszłości.
2. Przepisy a praktyka
Skupimy się na praktycznej perspektywie stosowania przepisów dotyczących warunków przechowywania w aptekach produktów zgodnie z przepisami. Zidentyfikujemy nowe wyzwania dla aptek – i postaramy się wskazać rozwiązania, jak im sprostać.
3. Sankcje, których można się spodziewać
Przedstawimy możliwe sankcje, na jakie mogą być narażone apteki w związku z niedopełnieniem obowiązków (przede wszystkim tych wynikających z nowych przepisów).
4. Podstawowe informacje o systemach monitorowania temperatury i wilgotności w aptece
Rozwiniemy aspekty praktyczne: omówimy najważniejsze informacje o systemach monitorowania temperatury i wilgotności w aptece – tak, aby było to zgodne z nowymi regulacjami o prowadzeniu aptek.
5. Jak dopasować i skonfigurować system
Aby dobrze monitorować temperaturę i poziom wilgotności w aptece, niezbędne jest prawidłowe dobranie, a następnie skonfigurowanie systemu. W tej części wskażemy, co należy wziąć pod uwagę, dopasowując system do naszej apteki. Następnie wyjaśnimy, jak prawidłowo ten system skonfigurować.
6. Podstawowe informacje o urządzeniach oraz ich wzorcowaniu
Omówimy dalsze aspekty praktyczne: zastanowimy się, jakie urządzenia są kluczowe dla monitorowania temperatury i poziomu wilgotności w aptece oraz na czym polega wzorcowanie tych urządzeń w świetle obowiązujących przepisów.
7. Jak się przygotować żeby nie dać się zaskoczyć – praktyczne informacje
Na koniec wskażemy praktyczne informacje dotyczące podejścia organu podczas ewentualnej kontroli apteki. Skupimy się na praktycznych wskazówkach, jak nie dać się zaskoczyć i tym samym uniknąć sankcji. W tej części będzie również czas na zadawanie pytań i dodatkowe wyjaśnienia.
Program opracowała Magdalena Świąder
Organizator szkolenia- Polbi, Warszawa
Magdalena Świąder. Radca prawny, partnerka w kancelarii MOYERS. Doradca-praktyki oraz ekspert rynku farmaceutycznego. Wspiera Klientów w utrzymywaniu zgodności regulacyjnej, uczestniczy w inspekcjach i audytach oraz odpowiada za bieżące doradztwo.
MAGDALENA ŚWIĄDER
Doradza przedsiębiorcom funkcjonującym na rynku farmaceutycznym, ze szczególnym uwzględnieniem wytwórców i hurtowni farmaceutycznych.
Wiedzą i doświadczeniem dzieli się z uczestnikami specjalistycznych szkoleń przedstawiając omawiane zagadnienia z perspektywy prawnika-praktyka.
Czego dowiesz się ze szkolenia o przechowywaniu leków w aptece
Jak wyglądają zajęcia dotyczące przechowywania produktów w aptece?
Materiały dydaktyczne (szkoleniowe)
Każdy uczestnik szkolenia poświęconego nowym warunkom przechowywania produktów w aptekach otrzymuje bezpłatnie komplet autorskich materiałów szkoleniowych.
Certyfikat, zaświadczenie o uczestnictwie
Osobom biorącym udział w szkoleniu dotyczącym prowadzenia aptek wydajemy imienne potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach.
Prowadzenie apteki, przechowywanie leków - Szkolenie zamknięte, na zamówienie
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne pozwalające uaktualnić, usystematyzować i pogłębić wiedzę zasadach prowadzenia apteki. Jeżeli masz w planach realizację zamkniętego szkolenia dotyczącego wszystkich aspektów związanych z przechowywaniem leków w aptece, to prosimy o kontakt.
Jesteśmy do dyspozycji: Polbi – Warszawa, tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl