Polbi

Nowe warunkami przechowywania produktów – kolejne wyzwania dla aptek

Zmiany przepisów o prowadzeniu aptek – jak w aptece właściwie przechowywać produkty lecznicze, jak prawidłowo monitorować temperatury i wilgotności w aptekach?


Szkolenie prezentujące przepisy o prowadzeniu aptek, konkretne przykłady zmian w funkcjonowaniu aptek, nowe warunki i wyzwania dla aptek w przechowywaniu produktów, kluczowe urządzenia, praktyczne aspekty i informacje o systemach monitorowania temperatury i wilgotności, jak prawidłowo skonfigurować system w aptece, podejście organów kontrolnych.

 

Szkolenie o przechowywaniu leków (produktów) w aptece

 

Wprowadzenie do szkolenia o przechowywaniu produktów w aptece


Zmieniają się przepisy w sprawie prowadzenia aptek a co za tym idzie regulacje w zakresie przechowywania w aptece produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków specjalnego przeznaczenia żywieniowego i surowców farmaceutycznych.

 

Agenda szkolenia o nowościach w prowadzeniu aptek, przechowywaniu leków oraz zmianach w monitorowaniu temperatury i wilgotności w aptece


Szczegółowy wykaz zagadnień omawianych w trakcie kursu znajduje się w zakładce – Program

  • Co nowego w przepisach dla aptek? Zmiany regulacyjne, bieżący stan prawny i zmiany, które zaszły ostatnio w przepisach o prowadzeniu aptek. Przykłady działania nowych przepisów o funkcjonowaniu aptek oraz perspektywy na dalsze zmiany regulacyjne w przyszłości.
  • Apteki – Przepisy a praktyka. Praktyczna perspektywa stosowania przepisów dotyczących warunków przechowywania w aptekach produktów. Nowe wyzwania dla aptek –  postaramy się wskazać rozwiązania.
  • Sankcje, których można się spodziewać. Możliwe sankcje, na jakie mogą być narażone apteki w związku z niedopełnieniem obowiązków (np. wynikających z nowych przepisów).
  • Systemy monitorowania temperatury i wilgotności w aptece, aspekty praktyczne i informacje o systemach monitorowania temperatury i wilgotności w aptece, co robić aby wszystko było zgodne z nowymi regulacjami o prowadzeniu aptek?
  • Jak dopasować i skonfigurować system aby dobrze monitorować temperaturę i poziom wilgotności w aptece? Prawidłowe dobranie i skonfigurowanie systemu. Co należy wziąć pod uwagę, dopasowując system do naszej apteki?
  • Podstawowe informacje o urządzeniach oraz ich wzorcowaniu. Jakie urządzenia są kluczowe dla monitorowania temperatury i poziomu wilgotności w aptece oraz na czym polega wzorcowanie tych urządzeń w świetle obowiązujących przepisów?
  • Zmiany – jak się przygotować żeby nie dać się zaskoczyć? Praktyczne informacje dotyczące podejścia organu podczas ewentualnej kontroli apteki, wskazówki, jak nie dać się zaskoczyć i tym samym uniknąć sankcji.

 

Zajęcia dla aptek prowadzi Magdalena Świąder i Jan Pietraszek


Magdalena Świąder - Radca prawny i wykładowca – Polbi

Polbi, Magdalena Świąder – wykładowca

MAGDALENA ŚWIĄDER

Doradza przedsiębiorcom funkcjonującym na rynku farmaceutycznym, ze szczególnym uwzględnieniem wytwórców i hurtowni farmaceutycznych. Doświadczeniem dzieli się z uczestnikami szkoleń przedstawiając omawiane zagadnienia z perspektywy prawnika-praktyka. Wspiera Klientów w utrzymywaniu zgodności regulacyjnej, uczestniczy w inspekcjach i audytach oraz odpowiada za bieżące doradztwo.

 

Jan Pietraszek - Prawnik

Polbi, Jan Pietraszek – wykładowca

JAN PIETRASZEK

Jan Pietraszek – Prawnik, QMS Manager, doradza branży farmaceutycznej, prowadzi audyty hurtowni farmaceutycznych, operatorów logistycznych, magazynów dystrybucyjnych oraz firm transportowo-spedycyjnych, ekspert do spraw zintegrowanych systemów zarządzania jakością. Lider zespołów wdrożeniowych, członek grup eksperckich. Nie są mu obce procesy kwalifikacji oraz walidacji dokonywane w hurtowniach farmaceutycznych.

 

Szkolenie – Zmiany w zasadach funkcjonowania aptek


  • Nowe warunkami prowadzenia aptek i przechowywania leków (produktów)
  • Poziom prezentowanej wiedzy – Szkolenie przydatne dla praktyków
  • Wykładowca: Magdalena Świąder – Radca prawny, ekspert i praktyk
  • Wykładowca: Jan Pietraszek – Prawnik, ekspert branży farmaceutycznej
  • Czas trwania: 3 godziny z przerwami – Webinar, zajęcia na żywo online
  • Cena regularna za osobę: 880 zł netto/brutto (VAT zw.) – Zwolnienie z VAT
  • Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności i faktury
  • Otrzymujesz imienne zaświadczenie o uczestnictwie w kursie – Certyfikaty
  • Działamy jako placówka oświatowa – Zaświadczenia i wpisy
  • Możemy dopasować kurs do Twoich potrzeb – Zamów szkolenie zamknięte
  • Zbliżone tematy szkoleń można znaleźć w kategorii – Farmacja
  • Kontakt – Polbi, Warszawa: tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, e-mail: biuro@polbi.com.pl

To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.

Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 22 629 13 88
E-mail: biuro@polbi.com.pl.