Kontrast: A A
Czcionka: A A+
logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

biuro@polbi.com.pl

logo

22 629 13 88

biuro@polbi.com.pl

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Rentowna apteka - Recepta na zysk

Termin:

Uczestnicy kursu

Dane do faktury

Dane kontaktowe

Uwagi

Rentowna apteka – Recepta na zysk

Jak efektywnie zarządzać apteką to wiedza niezbędna właścicielom oraz menadżerom i kierownikom aptek. Jak w praktyce zwiększyć przychody i rentowność apteki? Poznaj elementy wpływające na kondycję finansową apteki i płynność procesów operacyjnych. Powiemy jak identyfikować i eliminować czynniki utrudniające realizację celów strategicznych w aptekach.

 


Ustawiczny rozwój zawodowy farmaceutów - punkty edukacyjne.2 PUNKTY EDUKACYJNE

Uczestnicząc w szkoleniu, masz możliwość uzyskania 2 punktów edukacyjnych w ramach ustawicznego rozwoju zawodowego farmaceuty (doskonalenie zawodowe).


 

Rentowność apteki - Szkolenie: czynniki, identyfikacja i eliminacja.

 

Twoja Apteka – rentowny biznes


✔ Jak zwiększyć przychody w aptece? Wskażemy sposoby na wzrost przychodów i marży poprzez właściwe zarządzanie strategiczne i operacyjne aptekami niezbędne do wzrostu rentowności apteki.

✔ „Wąskie gardła” – Gdzie i jak szukać czynników utrudniających realizację celów biznesowych w aptece oraz elementów wpływających na poprawę efektywności działania apteki.

✔ Efektywna polityka cenowa – Powiemy jak ustawić najkorzystniejszą politykę cenową i wdrożyć sprzedaż komplementarną i dodatkową w aptece.

✔ Nowe standardy pracy – Poznasz sprawdzone standardy pracy wpływające na efektywność działania apteki oraz działania rekomendowane do realizacji przez kierowników i menadżerów aptek.

✔ Personel apteki – Omówimy właściwe zarządzanie personelem (obowiązki, komunikacja i motywacja) oraz wagę i zakres szkoleń finansowo-marketingowych

✔ Audyt wewnętrzny – Przeanalizujemy działania kontrolne dotyczące jakości zarządzania aptekami a pozwalające na realizację jednolitych standardów pracy i regularną identyfikację obszarów wymagających działań naprawczych.

 

Zapraszam na szkolenie

Anna Bylińska

 

 

Czy zastanawiałeś się jak zwiększyć przychody apteki?


Zapraszamy na szkolenie, które pomoże zidentyfikować i eliminować „wąskie gardła”, które utrudniają realizację celów strategicznych w aptekach. Kwestie gospodarowania ceną, marżą i kategoryzacja to tylko niewielka część omawianej tematyki.

 

Zapraszamy właścicieli, kierowników i menedżerów aptek


Zajęcia kierujemy do właścicieli i menedżerów aptek, kierowników z kompetencjami decyzyjnymi na szczeblu centralnym. Szkolenie ma charakter profesjonalno-specjalistyczny i jest przeznaczone dla praktyków.

 

Co omówimy podczas warsztatów dla aptek


Dążąc do identyfikacji i eliminacji czynników zmniejszających rentowność apteki warto poznać  wszystkie elementy wpływające na kondycję finansową apteki i płynność procesów operacyjnych. Wyjaśnimy, jakie są metody usprawniania i podnoszenia efektywności finansowej wykorzystując do tego audyt wewnętrzny i wiele innych sprawdzonych standardów pracy. W czasie przeglądu procesów – zakupów, magazynowania, polityki sprzedażowej, zarządzania personelem, komunikacji, pracy z dokumentacją, itd. –  każdy uczestnik w pewnym momencie odnajdzie swoja aptekę.

 

Personel apteki – Kluczowe ogniwo w aptece


Bez przekazania personelowi apteki wiedzy finansowej, marketingowej lub zasad rabatowania – nawet najlepsze wytyczne mające przyczynić się do poprawy przychodów i rentowności apteki nie będą realizowane prawidłowo.

 

Kategoryzacja asortymentu i zarządzania kategoryzacją


Szkolenie pokazuje związek kategoryzacji asortymentu i zarządzania kategoryzacją (omawia wszystkie aspekty – cena, marża, pułapki, raporty, metody) z prawidłowym wyszkoleniem biznesowym personelu.

 

Sprzedaż komplementarna i dodatkowa w aptece


Postaramy się zwrócić uwagę na właściwe sposoby wdrożenie w aptece sprzedaży komplementarnej i sprzedaży dodatkowej oraz przeanalizujemy jakie ma znaczenie sprzedaż komplementarna i dodatkowa w aptece dla efektywności biznesowej apteki.

 

Przegląd procesów występujących w aptece


W czasie przeglądu wszystkich procesów zachodzących w aptekach  – zakupów, magazynowania, polityki sprzedażowej, zarządzania personelem, komunikacji, pracy z dokumentacją, itd. – każdy uczestnik w pewnym momencie odnajdzie swoja aptekę.

 

Zarządzanie apteką a działania naprawcze


Podczas warsztatów wskażemy możliwe obszary do działań naprawczych, włączając w to politykę handlową, zarządzanie personelem, komunikację, ustalanie celów, koszty i inne.

 

Jak wyglądają warsztaty pomagające podnieść rentowność apteki?


✔ Uczestniczysz w spotkaniu online i warsztatach prowadzonych na żywo

✔ Korzystasz z doświadczenia i eksperckiej wiedzy wykładowcy – Anny Bylińskiej

✔ Masz bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania na bieżąco pytań na czacie

✔ Dzięki prezentacjom, wspólnym ćwiczeniom i analizie przykładów szybko przyswajasz wiedzę

 

Anna Bylińska - Wykładowca (szkolenia dla aptek). Polbi - Warszawa.

Dr. n. farm. Anna Bylińska – Doradca branży aptecznej i wieloletni praktyk rynku farmaceutycznego


Anna Bylińska prowadzi zajęcia dotyczące polityki handlowej i wizerunku aptek oraz poprawy efektywność finansowej oraz procesów operacyjnych w aptekach i właściwej realizację celów strategicznych.

 

Materiały dydaktyczne (szkoleniowe) – Każdy uczestnik szkolenia poświęconego praktycznym zagadnieniom pozwalającym właścicielom oraz menadżerom i kierownikom  aptek wpływać na podnoszenie rentowności apteki otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych.

 

Certyfikat, zaświadczenie – Osobom biorącym udział w warsztatach wydajemy imienne potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach.

 

Konto bankowe – mBank S.A. 51 1140 2004 0000 3802 7659 8336.

 

Płatność – Przedsiębiorcy, firmy, urzędy i instytucje do 7 dni po szkoleniu.  Osoby fizyczne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

 

Faktury i zwolnienie VAT – Faktury przesyłamy elektronicznie. Organizowane przez nas szkolenia są zwolnione z podatku VAT.

 

Warsztaty w godz. 10:00-15:00 – Zajęcia obejmujące 3 bloki po 1,5 godziny każdy. Szkolenie rozpoczynamy o 10-tej. Poszczególne części oddzielone są przerwami. Na godzinę 15:00 zaplanowane jest zakończenie kursu.

 

Do pobrania – Program szkolenia: Czynniki zmniejszające rentowność apteki (PDF)

 

Polbi – Uczymy tego, na czym się znamy


Kontakt z organizatorem kursu. Szkolenie: Zysk i rentowność aptekiJak poprawić rentowność apteki?

Opiekun warsztatów – Zenobia Krych

Polbi Contact Center: 607 083 246

e-mail: zenobia.krych@polbi.com.pl

Program

 

RENTOWNA APTEKA – RECEPTA NA ZYSK

Jak poprawić rentowność apteki? – Identyfikacja i eliminacja czynników utrudniających realizację celów celów strategicznych w aptekach.

 

CZĘŚĆ I


1. Co wpływa na kondycję biznesową apteki?

Mapa zależności wpływających na kondycję biznesową apteki (polityka handlowa, personel, lokalizacja, marketing, profil, dodatkowa oferta).

 

2. Efektywność operacyjna i finansowa

Czynniki wpływające na efektywność operacyjną i finansową – omówienie problemów z rozwiązaniami, przykłady i ćwiczenia. Metody analizy problemów i ich zastosowanie w środowisku aptecznym.

 

3. Personel apteki i jego kompetencje

Rola wyszkolenia finansowo-marketingowego personelu zatrudnionego w aptece – co pracownik apteki powinien wiedzieć i rozumieć?

 

4. Zarządzanie personelem apteki

Jak zarządzać personelem apteki? Wpływ na efektywność finansową i operacyjną apteki, ocena okresowa.

 

5. Miary efektywność pracy personelu

Jak mierzymy efektywność pracy personelu? Parametry w systemie aptecznym i informacje ustne. Wnioski.

 

6. Rola kierownika apteki

Decyzyjność dla kierownika? Rozpoznanie potencjału biznesowego kierownika apteki i propozycje obszarów do samodzielnego kreowania.

 

7. Oferta apteki

Sprzedaż komplementarna i dodatkowa w aptece – aspekty finansowe i wizerunkowe.

 

CZĘŚĆ II


1. Audyt wewnętrzny w aptece

Audyt wewnętrzny w aptece jako sposób na utrzymanie kontroli zarządu, realizacji jednolitych standardów pracy personelu i jego poczucia bezpieczeństwa, a także jako sposób na regularną identyfikację obszarów wymagających działań naprawczych – scenariusz audytu.

 

2. Metody obniżania kosztów w aptece

Nowoczesne metody obniżania kosztów wraz z przyspieszonym cyklem trwania czynności kadrowych, zakupowych.

 

3. BHP w aptece

Bezpieczeństwo środowiska pracy – rola, skutki zaniedbań, metodyka kontroli.

 

CZĘŚĆ III


1. Towar w aptece – Kategoryzacja

Kategoryzacja towaru w aptece – aspekty wewnętrzne – magazynowe i zewnętrzne – wizerunkowe, metody zarządzania kategoriami (asortyment, polityka cenowa i jej pułapki, sposoby odzyskania utraconej marży, raporty).

 

2. Sprzedaż komplementarna i dodatkowa

Sprzedaż komplementarna i dodatkowa prowadzona przez apteki – znaczenie i metodyka.

 

3. Marketing apteczny

Marketing apteczny – merchandising, działania promocyjne, kreowanie wizerunku na zewnątrz.

 

4. Apteki – Co można jeszcze?

Propozycje nowych kierunków rozwoju dla aptek.

 


Polbi - Uczymy tego na czym się znamy - Szkolenia stacjonarne i kursy online


Rentowna apteka – Recepta na zysk czyli identyfikacja i eliminacja czynników zmniejszających rentowność apteki. Zajęcia na żywo w formie online – live webinar.

Program warsztatów przygotowała Anna Bylińska.

Szkolenie online na żywo


Szkolenie online, webinar, internetowe kursy i warsztaty - Polbi.


Szkolenia on-line są nowoczesną, zdalną formą prowadzenia zajęć umożliwiającą przesyłanie uczestnikom zajęć relacji „na żywo„ obejmującej prelekcje, wykłady i ćwiczenia oraz zapewniającą  dostęp do przygotowanych prezentacji.

 

Wymagane sprzętowe


🖥️ Komputer, laptop, tablet lub smartfon

🌐 Stabilne podłączenie do Internetu

⚙️ Przeglądarka internetowa: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera

🔊 Głośniki lub słuchawki

 

GetResponse – wirtualna sala szkoleniowa


GetResoponse - Webinarowa platforma szkoleniowaNasi wykładowcy i trenerzy dzielą się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniami za pośrednictwem platformy szkoleniowej – Webinary GetResponse.

 

Uczestnictwo w szkoleniu – logowanie na zajęcia


🕘 Najpóźniej w dniu poprzedzającym szkolenie otrzymasz link do platformy szkoleniowej.

⌛️ Zachęcamy do odwiedzenia tzw. wirtualnej poczekalni aby sprawdzić poprawności połączenia.

⚙️ Darmowy test szybkości łącza internetowego dostępny na –  https://www.speedtest.pl/

 

 


Zgłoszenie na szkolenie online i co dalej? Zapisz się na szkolenie on-line korzystając z internetowego formularza zgłoszeniowego a my zajmiemy się już całą resztą. Za pośrednictwem poczty elektronicznej:

 • poinformujemy o przyjęciu zgłoszenia na webinarium,
 • udostępnimy niezdędne materiały szkoleniowe,
 • prześlemy linki z zaproszeniem na zajęcia internetowe,
 • wystawimy i prześlemy fakturę za szkolenie,
 • wyślemy zaświadczenie o uczestnictwie w zajęciach.

Webinaria, szkolenia online, internetowe, zdalne kursy i warsztaty - Polbi.


Anna Bylińska - Doktor nauk farmaceutycznych

 

Dr n. farm. Anna Bylińska to doradca branży aptecznej i wieloletni praktyk rynku farmaceutycznego. Wykładowca i trener. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące polityki handlowej i wizerunku aptek oraz poprawy efektywność finansowej oraz procesów operacyjnych w aptekach i właściwej realizację celów strategicznych.

 

Wykładowca, doradca i ekspert rynku aptecznego


Anna Bylińska – Wykładowca i trener. Szkolenia dla aptek i branży farmaceutycznej.

Anna Bylińska

Anna Bylińska. Polbi - Warszawa. Szkolenia i warsztaty   ANNA BYLIŃSKA

 

Anna Bylińska jest doradcą branży aptecznej z wieloletnia farmaceutyczną praktyką zawodową.

W swojej pracy dobro klienta stawia na pierwszym miejscu. Szczególnie leży jej na sercu dobro aptek, w związku z powołaniem zawodowym.

Przez kilkanaście lat kierowała aptekami jako menadżer i kierownik. Zdobyła bogate doświadczenie zarówno korporacyjne, jak i detaliczne.

 

Wieloletni praktyk i osoba związana zawodowo z aptekami


Anna Bylińska odpowiadała całkowicie za kreację polityki handlowej aptek, wizerunku, efektywność wszystkich procesów operacyjnych. Jest menedżerem zmiany, uważa, że podstawą dobrze funkcjonującego biznesu aptecznego jest świadomy, wyszkolony personel.

 

Doświadczenie w branży marketingowej


Anna Bylińska jest również właścicielką agencji marketingowej i wraz ze zespołem zajmuje się tworzeniem strategii marketingowych, reklamą i całą gamą działań, które kreują wizerunek i pomagają zaistnieć na rynku.

PŁATNOŚCI, NUMER RACHUNKU BANKOWEGO I FAKTURY

 

Konto bankowe


mBank S.A.  51 1140 2004 0000 3802 7659 8336

 

Faktury


Uczestnicy otrzymują faktury w dniu szkolenia. Na życzenie faktura może zostać wystawiona przed szkoleniem. Faktury przesyłamy elektronicznie w formacie PDF.

 

Do kiedy należy dokonać płatności?


Przedsiębiorcy, firmy, urzędy i instytucje wnoszą opłaty do 7 dni po szkoleniu. W przypadku podmiotów z sektora finansów publicznych termin płatności może być ustalony indywidualnie. Osoby fizyczne dokonują płatności najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

 

Co obejmuje opłata?


Cena zawiera: udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, konsultacje w trakcie szkolenia, zaświadczenie o ukończenia kursu.

 

Zwolnienie z podatku VAT


Szkolenia bez VAT – usługi szkoleniowe zwolnione z podatku.Szkolenia są zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.

Cena netto jest równa cenie brutto. | Więcej informacji …

 

Rezygnacja z udziału w szkoleniu


Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu.

 1. Gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu lub kursie – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami.
 2. Gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu.
 3. Gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.

Nieobecność na zajęciach nie zwalnia z dokonania opłaty |️ Regulamin udziału w szkoleniach Polbi

 

 

Możesz zapłacić po szkoleniu!


Polbi - Szkolenia. Rentowność aptek.   Polbi  |  ✔ Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek  ✔ Oferujemy odroczony termin płatności

Szkolenie pomagające ustalić, jak poprawić rentowność apteki? Poznasz sposoby identyfikacji i metody eliminacji czynników utrudniających podnoszenie efektywności finansowej w aptece.

 

Organizacja zajęć  – Poprawa rentowności apteki


Organizacja szkolenia: Apteki - Zysk i rentowność.

10:00 – Rozpoczęcie warsztatów.

15:00 – Planowane zakończenie zajęć.

3 bloki po 1,5 godziny każdy oddzielone są przerwami.

 

Cel szkolenia


Udział w szkolenie właścicieli aptek jak również menadżerów i kierowników aptek ma pozwolić nabyć im praktyczną umiejętność identyfikacji czynników, które utrudniają realizację celów strategicznych w aptekach. Chcemy nauczyć jak eliminować przyczyny ograniczające wzrost przychodów i marży aptecznej oraz jak wdrożyć w aptece nowe standardy pracy. Planujemy, że osoba uczestnicząca w zajęciach pozna nowe rozwiązania w polityce cenowej, nowe kierunki rozwoju apteki i dowie się, jaką wiedzę i dlaczego trzeba przekazać personelowi, szczególnie kierownikowi, aby rozumiał jakim biznesem zarządza i robił to dobrze. Wspólnie przeanalizujemy działania kontrolne dotyczące jakości zarządzania aptekami i sposoby identyfikacji obszarów wymagających działań naprawczych.

 

Efekty, rezultaty szkolenia dla aptek


Udział w warsztatach dla właścicieli aptek i kadry zarządzającej (menadżerowie i kierownicy) aptek pozwala zapoznać się z wiedzą i opanować umiejętności zwiększania przychodów apteki przez:

 • identyfikację i eliminację czynników utrudniających realizację celów (czyli gdzie są „wąskie gardła” , w których utyka realizacja celów i jak je usunąć?),
 • wprowadzanie nowych standardów pracy wpływające na efektywność operacyjną apteki,
 • właściwe zarządzanie personelem apteki (komunikacja, obowiązki, motywacja),
 • podnoszenie kompetencji personelu apteki wykorzystując do tego celu szkolenia finansowo-marketingowe (jaka wiedzę biznesową i marketingową należy przekazać pracownikom?),
 • stałą kontrolę realizacji wymagań zarządu i jakości zarządzania w aptece dzięki audytowi wewnętrznemu,
 • wprowadzenie kategoryzacji w aptece i zasad zarządzania kategorią asortymentu i pokaże wszystkie aspekty zarządzania kategoriami (polityka cenowa, marża, zakupy, raporty, wizerunek),
 • możliwości wdrożenia w aptece sprzedaż komplementarną i dodatkową i (uczestnik warsztatów pozna znaczenie sprzedaż komplementarnej i dodatkowej w aptece dla efektywności biznesowej).

Szkolenie uczy również przeprowadzania w aptece cyklicznych audytów wewnętrznych jako sposobu na regularną identyfikację obszarów wymagających działań naprawczych i pokazuje również jak kontrolować jakość zarządzania aptekami przez kierowników i menadżerów nie tylko systemowo, ale również w środowisku pracy.

 

Apteki – Omawiane regulacje prawne


Podczas zajęć przywołamy, omówimy i przeanalizujemy regulacje prawne dotyczące prowadzenia działalności przez apteki oraz wymagań dla osób prowadzących i pracujących w aptekach tj.:

 • ustawa – Prawo farmaceutyczne,
 • ustawa zawodzie farmaceuty.

 

Możesz także zamówić szkolenie wewnętrzne (zamknięte)


Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia dotyczącego wskazania i omówienia sposobów prawidłowej identyfikacji i metod eliminacji czynników utrudniających podnoszenie efektywności finansowej w aptece to prosimy o kontakt lub zachęcamy do wysłania do nas | ➡️ zapytania ofertowego.

 

Kontakt z działem szkoleń


Polbi - Kontakt z organizatorem. Kursy, szkolenia stacjonarne i online.Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79, Centrum LIM, biuro – budynek hotelu Marriott, III piętro (03.190)

Sekretariat czynny w godzinach 9:00 – 17:00

Telefon: 22 629 13 88, Fax: 22 699 59 15

e-mail: biuro@polbi.com.pl

 


KLUCZOWE INFORMACJE | Tematyka: Rentowna apteka – Recepta na zysk czyli identyfikacja i eliminacja czynników zmniejszających rentowność apteki | Renomowany wykładowca i praktyk – Anna Bylińska | Zajęcia na żywo w formie online – live webinar | Profesjonalna platforma szkoleniowa GetResponse | Możliwość zamówienia szkolenia wewnętrznego | Czas trwania: 3 bloki zajęć po 1,5 godziny każdy | Cena katalogowa: 998 PLN (VAT zw.).

Zapisz się

Cena dla jednej osoby:
998 zł 798 zł *

* - promocja obowiązuje do 08-12-2021 i pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.

Termin: 08-12-2021

Środa, zajęcia w godz. 10:00-15:00

Szkolenie online na żywo, Anna Bylińska

Online - Grudzień 2021

Skip to content