Kontrast: A A
Czcionka: A A+
logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

721 547 750

logo

22 629 13 88

721 547 750

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Rentowna apteka - Recepta na zysk

Termin:

Uczestnicy kursu

Dane do faktury

Dane kontaktowe

Uwagi

Rentowna apteka – Recepta na zysk

Szkolenie pomagające ustalić, jak poprawić rentowność apteki? Poznasz sposoby identyfikacji i metody eliminacji czynników utrudniających podnoszenie efektywności finansowej w aptece.

Jak efektywnie zarządzać apteką to wiedza niezbędna właścicielom oraz menadżerom i kierownikom aptek. Jak w praktyce zwiększyć przychody i rentowność apteki? Poznaj elementy wpływające na kondycję finansową apteki i płynność procesów operacyjnych. Powiemy jak identyfikować i eliminować czynniki utrudniające realizację celów strategicznych w aptekach.

 

Twoja Apteka – rentowny biznes


✔ Jak zwiększyć przychody w aptece? Wskażemy sposoby na wzrost przychodów i marży poprzez właściwe zarządzanie strategiczne i operacyjne aptekami niezbędne do wzrostu rentowności apteki.

✔ „Wąskie gardła” – Gdzie i jak szukać czynników utrudniających realizację celów biznesowych w aptece oraz elementów wpływających na poprawę efektywności działania apteki.

✔ Efektywna polityka cenowa – Powiemy jak ustawić najkorzystniejszą politykę cenową i wdrożyć sprzedaż komplementarną i dodatkową w aptece.

✔ Nowe standardy pracy – Poznasz sprawdzone standardy pracy wpływające na efektywność działania apteki oraz działania rekomendowane do realizacji przez kierowników i menadżerów aptek.

✔ Personel apteki – Omówimy właściwe zarządzanie personelem (obowiązki, komunikacja i motywacja) oraz wagę i zakres szkoleń finansowo-marketingowych

✔ Audyt wewnętrzny – Przeanalizujemy działania kontrolne dotyczące jakości zarządzania aptekami a pozwalające na realizację jednolitych standardów pracy i regularną identyfikację obszarów wymagających działań naprawczych.

 


Rentowność apteki - czynniki, identyfikacja i eliminacja. Szkolenie.

 

 

Czy zastanawiałeś się jak zwiększyć przychody apteki?


Zapraszamy na szkolenie, które pomoże zidentyfikować i eliminować „wąskie gardła”, które utrudniają realizację celów strategicznych w aptekach. Kwestie gospodarowania ceną, marżą i kategoryzacja to tylko niewielka część omawianej tematyki.

 

Zapraszamy właścicieli, kierowników i menedżerów aptek


Zajęcia kierujemy do właścicieli i menedżerów aptek, kierowników z kompetencjami decyzyjnymi na szczeblu centralnym. Szkolenie ma charakter profesjonalno-specjalistyczny i jest przeznaczone dla praktyków.

 

Co omówimy podczas warsztatów dla aptek


Dążąc do identyfikacji i eliminacji czynników zmniejszających rentowność apteki warto poznać  wszystkie elementy wpływające na kondycję finansową apteki i płynność procesów operacyjnych. Wyjaśnimy, jakie są metody usprawniania i podnoszenia efektywności finansowej wykorzystując do tego audyt wewnętrzny i wiele innych sprawdzonych standardów pracy. W czasie przeglądu procesów – zakupów, magazynowania, polityki sprzedażowej, zarządzania personelem, komunikacji, pracy z dokumentacją, itd. –  każdy uczestnik w pewnym momencie odnajdzie swoja aptekę.

 

Jak wyglądają warsztaty pomagające podnieść rentowność apteki?


✔ Uczestniczysz w spotkaniu online i warsztatach prowadzonych na żywo

✔ Korzystasz z doświadczenia i eksperckiej wiedzy wykładowcy – Anny Bylińskiej

✔ Masz bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania na bieżąco pytań na czacie

✔ Dzięki prezentacjom, wspólnym ćwiczeniom i analizie przykładów szybko przyswajasz wiedzę

 

Wykładowca, trener prowadzący warsztaty


Anna Bylińska prowadzi zajęcia dotyczące polityki handlowej i wizerunku aptek oraz poprawy efektywność finansowej oraz procesów operacyjnych w aptekach i właściwej realizację celów strategicznych.

 

Anna Bylińska - Wykładowca (szkolenia dla aptek). Polbi - Warszawa.

Dr. n. farm. Anna Bylińska – Doradca branży aptecznej i wieloletni praktyk rynku farmaceutycznego

 

Personel apteki – Kluczowe ogniwo w aptece. Bez przekazania personelowi apteki wiedzy finansowej, marketingowej lub zasad rabatowania – nawet najlepsze wytyczne mające przyczynić się do poprawy przychodów i rentowności apteki nie będą realizowane prawidłowo.

 

Kategoryzacja asortymentu i zarządzania kategoryzacją. Szkolenie pokazuje związek kategoryzacji asortymentu i zarządzania kategoryzacją (omawia wszystkie aspekty – cena, marża, pułapki, raporty, metody) z prawidłowym wyszkoleniem biznesowym personelu.

 

Sprzedaż komplementarna i dodatkowa w aptece. Postaramy się zwrócić uwagę na właściwe sposoby wdrożenie w aptece sprzedaży komplementarnej i sprzedaży dodatkowej oraz przeanalizujemy jakie ma znaczenie sprzedaż komplementarna i dodatkowa w aptece dla efektywności biznesowej apteki.

 

Przegląd procesów występujących w aptece. W czasie przeglądu wszystkich procesów zachodzących w aptekach  – zakupów, magazynowania, polityki sprzedażowej, zarządzania personelem, komunikacji, pracy z dokumentacją, itd. – każdy uczestnik w pewnym momencie odnajdzie swoja aptekę.

 

Zarządzanie apteką a działania naprawcze. Podczas warsztatów wskażemy możliwe obszary do działań naprawczych, włączając w to politykę handlową, zarządzanie personelem, komunikację, ustalanie celów, koszty i inne.

 

Polbi – Uczymy tego, na czym się znamy


Kontakt z organizatorem kursu. Szkolenie: Zysk i rentowność aptekiJak poprawić rentowność apteki?

 

Polbi Contact Center: 22 629 13 88

e-mail: biuro@polbi.com.pl

 

Program

 

RENTOWNA APTEKA – RECEPTA NA ZYSK

Jak poprawić rentowność apteki? – Identyfikacja i eliminacja czynników utrudniających realizację celów celów strategicznych w aptekach.

 

CZĘŚĆ I


1. Co wpływa na kondycję biznesową apteki?

Mapa zależności wpływających na kondycję biznesową apteki (polityka handlowa, personel, lokalizacja, marketing, profil, dodatkowa oferta).

 

2. Efektywność operacyjna i finansowa

Czynniki wpływające na efektywność operacyjną i finansową – omówienie problemów z rozwiązaniami, przykłady i ćwiczenia. Metody analizy problemów i ich zastosowanie w środowisku aptecznym.

 

3. Personel apteki i jego kompetencje

Rola wyszkolenia finansowo-marketingowego personelu zatrudnionego w aptece – co pracownik apteki powinien wiedzieć i rozumieć?

 

4. Zarządzanie personelem apteki

Jak zarządzać personelem apteki? Wpływ na efektywność finansową i operacyjną apteki, ocena okresowa.

 

5. Miary efektywność pracy personelu

Jak mierzymy efektywność pracy personelu? Parametry w systemie aptecznym i informacje ustne. Wnioski.

 

6. Rola kierownika apteki

Decyzyjność dla kierownika? Rozpoznanie potencjału biznesowego kierownika apteki i propozycje obszarów do samodzielnego kreowania.

 

7. Oferta apteki

Sprzedaż komplementarna i dodatkowa w aptece – aspekty finansowe i wizerunkowe.

 

CZĘŚĆ II


1. Audyt wewnętrzny w aptece

Audyt wewnętrzny w aptece jako sposób na utrzymanie kontroli zarządu, realizacji jednolitych standardów pracy personelu i jego poczucia bezpieczeństwa, a także jako sposób na regularną identyfikację obszarów wymagających działań naprawczych – scenariusz audytu.

 

2. Metody obniżania kosztów w aptece

Nowoczesne metody obniżania kosztów wraz z przyspieszonym cyklem trwania czynności kadrowych, zakupowych.

 

3. BHP w aptece

Bezpieczeństwo środowiska pracy – rola, skutki zaniedbań, metodyka kontroli.

 

CZĘŚĆ III


1. Towar w aptece – Kategoryzacja

Kategoryzacja towaru w aptece – aspekty wewnętrzne – magazynowe i zewnętrzne – wizerunkowe, metody zarządzania kategoriami (asortyment, polityka cenowa i jej pułapki, sposoby odzyskania utraconej marży, raporty).

 

2. Sprzedaż komplementarna i dodatkowa

Sprzedaż komplementarna i dodatkowa prowadzona przez apteki – znaczenie i metodyka.

 

3. Marketing apteczny

Marketing apteczny – merchandising, działania promocyjne, kreowanie wizerunku na zewnątrz.

 

4. Apteki – Co można jeszcze?

Propozycje nowych kierunków rozwoju dla aptek.

 


Polbi - Uczymy tego na czym się znamy - Szkolenia stacjonarne i kursy online


Rentowna apteka – Recepta na zysk czyli identyfikacja i eliminacja czynników zmniejszających rentowność apteki. Zajęcia na żywo w formie online – live webinar.

Program warsztatów przygotowała Anna Bylińska.

Szkolenie online na żywo

Szkolenia online są nowoczesną, zdalną formą prowadzenia zajęć umożliwiającą przesyłanie uczestnikom zajęć relacji „na żywo„ (live webinar) obejmującej prelekcje, wykłady i ćwiczenia oraz zapewniającą  dostęp do przygotowanych prezentacji.

 


Webinaria, szkolenia online, internetowe, zdalne kursy i warsztaty - Polbi.


 

Wymagane sprzętowe


🖥️ Komputer, laptop, tablet lub smartfon

🔊 Głośniki lub słuchawki

🌐 Stabilne podłączenie do Internetu

⚙️ Przeglądarka internetowa: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera

 

Logowanie na zajęcia


🕘 Przed szkoleniem otrzymasz link do platformy szkoleniowej.

⌛️ Zachęcamy do odwiedzenia tzw. wirtualnej poczekalni aby sprawdzić poprawności połączenia.

 

GetResponse – wirtualna sala szkoleniowa


GetResoponse - Webinarowa platforma szkoleniowaNasi wykładowcy dzielą się wiedzą za pośrednictwem platformy szkoleniowej – Webinary GetResponse.

Anna Bylińska

 

Dr n. farm. Anna Bylińska to doradca branży aptecznej i wieloletni praktyk rynku farmaceutycznego. Wykładowca i trener. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące polityki handlowej i wizerunku aptek oraz poprawy efektywność finansowej oraz procesów operacyjnych w aptekach i właściwej realizację celów strategicznych.

 

Wykładowca, doradca i ekspert rynku aptecznego


Anna Bylińska – Wykładowca i trener. Szkolenia dla aptek i branży farmaceutycznej.

Anna Bylińska

Anna Bylińska. Polbi - Warszawa. Szkolenia i warsztaty   ANNA BYLIŃSKA

 

Anna Bylińska jest doradcą branży aptecznej z wieloletnia farmaceutyczną praktyką zawodową.

W swojej pracy dobro klienta stawia na pierwszym miejscu. Szczególnie leży jej na sercu dobro aptek, w związku z powołaniem zawodowym.

Przez kilkanaście lat kierowała aptekami jako menadżer i kierownik. Zdobyła bogate doświadczenie zarówno korporacyjne, jak i detaliczne.

 

Wieloletni praktyk i osoba związana zawodowo z aptekami


Anna Bylińska odpowiadała całkowicie za kreację polityki handlowej aptek, wizerunku, efektywność wszystkich procesów operacyjnych. Jest menedżerem zmiany, uważa, że podstawą dobrze funkcjonującego biznesu aptecznego jest świadomy, wyszkolony personel.

 

Doświadczenie w branży marketingowej


Anna Bylińska jest również właścicielką agencji marketingowej i wraz ze zespołem zajmuje się tworzeniem strategii marketingowych, reklamą i całą gamą działań, które kreują wizerunek i pomagają zaistnieć na rynku.

PŁATNOŚCI, NUMER RACHUNKU BANKOWEGO I FAKTURY

 

Konto bankowe


mBank S.A.  51 1140 2004 0000 3802 7659 8336

 

Faktury


Uczestnicy otrzymują faktury w dniu szkolenia. Na życzenie faktura może zostać wystawiona przed szkoleniem. Faktury przesyłamy elektronicznie w formacie PDF.

 

Do kiedy należy dokonać płatności?


Przedsiębiorcy, firmy, urzędy i instytucje wnoszą opłaty do 7 dni po szkoleniu. W przypadku podmiotów z sektora finansów publicznych termin płatności może być ustalony indywidualnie. Osoby fizyczne dokonują płatności najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

 

Co obejmuje opłata?


Cena zawiera: udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, konsultacje w trakcie szkolenia, zaświadczenie o ukończenia kursu.

 

Zwolnienie z podatku VAT


Szkolenia bez VAT – usługi szkoleniowe zwolnione z podatku.Szkolenia są zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.

Cena netto jest równa cenie brutto. | Więcej informacji …

 

Rezygnacja z udziału w szkoleniu


Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu.

 1. Gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu lub kursie – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami.
 2. Gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu.
 3. Gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.

Nieobecność na zajęciach nie zwalnia z dokonania opłaty |️ Regulamin udziału w szkoleniach Polbi

 

 

Możesz zapłacić po szkoleniu!


Polbi - Szkolenia. Rentowność aptek.   Polbi  |  ✔ Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek  ✔ Oferujemy odroczony termin płatności

 

Organizacja zajęć  – Poprawa rentowności apteki


Organizacja szkolenia: Apteki - Zysk i rentowność.

10:00 – Rozpoczęcie warsztatów.

15:00 – Planowane zakończenie zajęć.

3 bloki po 1,5 godziny każdy oddzielone są przerwami.

 

Cel szkolenia


Udział w szkolenie właścicieli aptek jak również menadżerów i kierowników aptek ma pozwolić nabyć im praktyczną umiejętność identyfikacji czynników, które utrudniają realizację celów strategicznych w aptekach. Chcemy nauczyć jak eliminować przyczyny ograniczające wzrost przychodów i marży aptecznej oraz jak wdrożyć w aptece nowe standardy pracy. Planujemy, że osoba uczestnicząca w zajęciach pozna nowe rozwiązania w polityce cenowej, nowe kierunki rozwoju apteki i dowie się, jaką wiedzę i dlaczego trzeba przekazać personelowi, szczególnie kierownikowi, aby rozumiał jakim biznesem zarządza i robił to dobrze. Wspólnie przeanalizujemy działania kontrolne dotyczące jakości zarządzania aptekami i sposoby identyfikacji obszarów wymagających działań naprawczych.

 

Efekty, rezultaty szkolenia dla aptek


Udział w warsztatach dla właścicieli aptek i kadry zarządzającej (menadżerowie i kierownicy) aptek pozwala zapoznać się z wiedzą i opanować umiejętności zwiększania przychodów apteki przez:

 • identyfikację i eliminację czynników utrudniających realizację celów (czyli gdzie są „wąskie gardła” , w których utyka realizacja celów i jak je usunąć?),
 • wprowadzanie nowych standardów pracy wpływające na efektywność operacyjną apteki,
 • właściwe zarządzanie personelem apteki (komunikacja, obowiązki, motywacja),
 • podnoszenie kompetencji personelu apteki wykorzystując do tego celu szkolenia finansowo-marketingowe (jaka wiedzę biznesową i marketingową należy przekazać pracownikom?),
 • stałą kontrolę realizacji wymagań zarządu i jakości zarządzania w aptece dzięki audytowi wewnętrznemu,
 • wprowadzenie kategoryzacji w aptece i zasad zarządzania kategorią asortymentu i pokaże wszystkie aspekty zarządzania kategoriami (polityka cenowa, marża, zakupy, raporty, wizerunek),
 • możliwości wdrożenia w aptece sprzedaż komplementarną i dodatkową i (uczestnik warsztatów pozna znaczenie sprzedaż komplementarnej i dodatkowej w aptece dla efektywności biznesowej).

Szkolenie uczy również przeprowadzania w aptece cyklicznych audytów wewnętrznych jako sposobu na regularną identyfikację obszarów wymagających działań naprawczych i pokazuje również jak kontrolować jakość zarządzania aptekami przez kierowników i menadżerów nie tylko systemowo, ale również w środowisku pracy.

 

Apteki – Omawiane regulacje prawne


Podczas zajęć przywołamy, omówimy i przeanalizujemy regulacje prawne dotyczące prowadzenia działalności przez apteki oraz wymagań dla osób prowadzących i pracujących w aptekach tj.:

 • ustawa – Prawo farmaceutyczne,
 • ustawa zawodzie farmaceuty.

 

 

Ustawiczny rozwój zawodowy farmaceutów - punkty edukacyjne.2 PUNKTY EDUKACYJNE

Uczestnicząc w szkoleniu, masz możliwość uzyskania 2 punktów edukacyjnych w ramach ustawicznego rozwoju zawodowego farmaceuty (doskonalenie zawodowe).

 

 

Możesz także zamówić szkolenie wewnętrzne (zamknięte)


Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia dotyczącego wskazania i omówienia sposobów prawidłowej identyfikacji i metod eliminacji czynników utrudniających podnoszenie efektywności finansowej w aptece to prosimy o kontakt lub zachęcamy do wysłania do nas | ➡️ zapytania ofertowego.

 

Materiały dydaktyczne (szkoleniowe)


Każdy uczestnik szkolenia poświęconego praktycznym zagadnieniom pozwalającym właścicielom oraz menadżerom i kierownikom  aptek wpływać na podnoszenie rentowności apteki otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych.

 

Warsztaty w godz. 10:00-15:00


Zajęcia obejmujące 3 bloki po 1,5 godziny każdy. Szkolenie rozpoczynamy o 10-tej. Poszczególne części oddzielone są przerwami. Na godzinę 15:00 zaplanowane jest zakończenie kursu.

 

Do pobrania – Program szkolenia: Czynniki zmniejszające rentowność apteki (PDF)

 

Kontakt z działem szkoleń


Polbi - Kontakt z organizatorem. Kursy, szkolenia stacjonarne i online.Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79, Centrum LIM, biuro – budynek hotelu Marriott, III piętro (03.190)

Sekretariat czynny w godzinach 9:00 – 17:00

Telefon: 22 629 13 88, Fax: 22 699 59 15

e-mail: biuro@polbi.com.pl

 


Rentowna apteka – Recepta na zysk czyli identyfikacja i eliminacja czynników zmniejszających rentowność apteki | Renomowany wykładowca i praktyk – Anna Bylińska | Zajęcia na żywo w formie online – live webinar | Możliwość zamówienia szkolenia wewnętrznego | Czas trwania: 3 bloki zajęć po 1,5 godziny każdy | Cena katalogowa: 998 PLN (VAT zw.)

Zapisz się

Aktualnie nie oferujemy tego szkolenia.

Szkolenie może być zrealizowane w formule zamkniętej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
telefoniczny: 22 629 13 88,
mailowy: biuro@polbi.com.pl.

Skip to content