Kontrast: A A
Czcionka: A A+
logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

721 547 750

logo

22 629 13 88

721 547 750

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Zarządzanie apteką – Szkolenie dla kierowników i menadżerów aptek

Termin:

Uczestnicy kursu

Dane do faktury

Dane kontaktowe

Uwagi

Zarządzanie apteką – Szkolenie dla kierowników i menadżerów aptek

Zarządzanie apteką czyli kierownik sprawny operacyjnie. Poprawa efektywności procesów operacyjnych w aptece z aspektami finansowymi, marketingowymi i zarządzania personelem.

Operacyjne zarządzanie apteką – skuteczny kierownik. Zapraszamy na szkolenie dla menadżerów aptek i kierowników. Poznasz aspekty finansowe, marketingowe i właściwe zasady zarządzania personelem w aptece. Omówimy właściwą organizację pracy w aptece, prawidłowe ułożenie czynności operacyjnych w czasie, standardy pracy, sprawne zarządzanie sprzedażą lub magazynem w aptece, narzędzia wspierające sprzedaż,  procedury i standardy profesjonalnej obsługi klienta wpływające na funkcjonowanie apteki.

 

Sprawny kierownik to dobrze działająca apteka - Szkolenie.

 

Skuteczny kierownik to dobrze działająca apteka


✔ Efektywne zarządzanie apteką – Identyfikacja i eliminacja przeszkód w procesach operacyjnych wpływających negatywnie na przychody i zysk apteki.

✔ Zarządzanie personelem apteki – Analiza wpływy stylu zarządzania dla wzrostu efektywności biznesowej apteki, nowe sprawdzone standardy pracy.

Polityka handlowa i marketing w aptece – Warto poznać praktyczne znaczenie pojęć związanych z polityką handlową i marketingiem oraz nauczyć się przekazania tej wiedzy personelowi apteki.

Sprzedaż komplementarna, uzupełniająca i kategoryzacja – Dowiesz się jak wdrożona sprzedaż komplementarna i uzupełniająca może przekładać się na efektywność finansową apteki i poznasz  zasady zarządzania kategorią wraz z wyjaśnieniem podstaw teoretycznych.

 

Zapraszam na szkolenie

Anna Bylińska

 

Idea szkolenia


Jesteś farmaceutą, kierujesz lub odpowiadasz za właściwe funkcjonowanie apteki? Oprócz umiejętności efektywnego zarządzania apteką pragniemy podzielić się z kierownikami i menadżerami aptek wiedzę handlową i marketingową, której najczęściej brak jest farmaceutom. Zrozumiesz, co to marża i jakie apteka ma koszty oraz co się dzieje z przychodem, który apteka uzyskuje. Poznasz podstawy pozwalające wdrażać kategoryzacje i sprzedaż komplementarną w aptece. Nauczymy również zarządzania zespołem oraz świadomości własnego stylu zarządzania, co silnie wpływa na efektywność biznesową apteki.

 

Cel szkolenia


Szkolenie wzbogacające kompetencje kierowników i menadżerów aptek w zakresie zarządzania procesami operacyjnymi, pomagające w doborze i kierowaniu personelem apteki oraz dostarczające praktycznej wiedzy handlowej oraz wskazujące nowe kierunki rozwoju dla aptek.

 

Zapraszamy kierowników i menedżerów aptek


Zajęcia przeznaczone są dla kierowników i menedżerów aptek – kadra operacyjnie zarządzająca aptekami o charakterze profesjonalno-specjalistycznym przeznaczone dla praktyków.

 

Czego nauczy się podczas zajęć z zarządzania apteką?


Udział kierowników i menadżerów aptek w warsztatach to możliwość poznania i opanowania wiedzy i umiejętności dotyczących:

 • efektywnego zarządzanie apteką przez identyfikację i eliminację przeszkód w procesach operacyjnych,
 • zarządzania personelem apteki wraz z analizą wpływu własnego stylu zarządzania na wzrostu efektywności biznesowej apteki,
 • rozumienia pojęć związanych z polityką handlową i marketingiem oraz i przekazania wiedzy personelowi apteki,
 • sprzedaży komplementarnej i sprzedaży uzupełniającej – jak wdrożyć taką sprzedaż i jak przekłada się ona na efektywność finansową apteki,
 • kategoryzacji czyli zasad zarządzania kategorią wraz z wyjaśnieniem podstaw teoretycznych,
 • nowych i sprawdzonych standardów pracy i kierunków rozwoju dla apteki.

 

Jak wyglądają warsztaty pomagające podnieść rentowność apteki?


✔ Uczestniczysz w spotkaniu online i warsztatach prowadzonych na żywo

✔ Korzystasz z doświadczenia i eksperckiej wiedzy wykładowcy – Anny Bylińskiej

✔ Masz bezpośredni kontakt z trenerem i możliwość zadawania na bieżąco pytań na czacie

✔ Dzięki prezentacjom, wspólnym ćwiczeniom i analizie przykładów szybko przyswajasz wiedzę

 

Anna Bylińska - Wykładowca (szkolenia dla aptek). Polbi - Warszawa.
Dr. n. farm. Anna Bylińska – Doradca branży aptecznej i praktyk rynku farmaceutycznego


Anna Bylińska prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące polityki handlowej i wizerunku aptek oraz poprawy efektywność finansowej oraz procesów operacyjnych w aptekach i właściwej realizację celów strategicznych.

 

Materiały dydaktyczne (szkoleniowe) – Każdy uczestnik szkolenia poświęconego praktycznym zagadnieniom operacyjnego zarządzanie apteką pozwalającym menadżerom i kierownikom  aptek wpływać na poprawę funkcjonowania apteki i właściwą organizacja jej pracy otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych.

 

Certyfikat, zaświadczenie – Osobom biorącym udział w warsztatach wydajemy imienne potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach.

 

Konto bankowe – mBank S.A. 51 1140 2004 0000 3802 7659 8336.

 

Płatność – Przedsiębiorcy, firmy, urzędy i instytucje do 7 dni po szkoleniu.  Osoby fizyczne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

 

Faktury i zwolnienie VAT – Faktury przesyłamy elektronicznie. Organizowane przez nas szkolenia są zwolnione z podatku VAT.

 

Warsztaty w godz. 10:00-14:00 – Zajęcia obejmujące 2 bloki po 2 godziny każdy. Szkolenie rozpoczynamy o 10-tej. Poszczególne części oddzielone są przerwami. Na godzinę 14:00 zaplanowane jest zakończenie kursu.

 

Do pobraniaZarządzanie apteką (Program szkolenie PDF)

 

Polbi – Uczymy tego, na czym się znamy


Kontakt z organizatorem kursu. Szkolenie: Zysk i rentowność aptekiJak poprawić rentowność apteki?

Polbi Contact Center: 22 629 13 88

e-mail: biuro@polbi.com.pl

 

Program

Diagnoza płynności operacyjnej apteki jako środowiska pracy.

 

Czynniki wpływające na efektywność operacyjną i finansową – omówienie problemów z rozwiązaniami, przykłady i ćwiczenia. Metody analizy problemów i ich zastosowanie w środowisku aptecznym.

 

Praca z personelem – rozpoznanie potencjału pracowników, czynników motywujących, następnie delegowanie obowiązków. Wdrożenie nowego pracownika, modele zarządzania pracownikami.

 

Kierownika apteki a style zarządzania i obszary do udoskonalenia własnej pracy.

 

Polityka handlowa – Zasady kupna, magazynowania i sprzedaży leków przez aptekę. Jakie są formy rabatu udzielonego na zakup przez producenta i hurtownię, cena netto, brutto i cena detaliczna, marża handlowa a narzut na cenę zakupu brutto, polityka cenowa, kategoryzacja. Praktyczne omówienie na przykładach zasad polityki handlowej, wspólne ćwiczenia, prezentacja sprawdzonych rozwiązań.

 

Sprzedaż komplementarna i uzupełniająca w aptece – znaczenie, metodyka.

 

Marketing w aptece – działania promocyjne, merchandising, kreowanie wizerunku na zewnątrz – znaczenie w codziennej pracy apteki.

 

Kategoryzacja jako pomoc w analizie finansowej, porządku na magazynie, prawidłowym towarowaniu i rotacji.

 

Praca z dokumentacją w aptece, nowoczesne rozwiązania przyspieszające pracę i oszczędzające koszty.  Sprawdzone standardy pracy poprawiające płynność operacyjną.

 

Obowiązki kierowników aptek wynikające z ustawy o zawodzie farmaceuty.

 

Szkolenie online na żywo

Szkolenia online są nowoczesną, zdalną formą prowadzenia zajęć umożliwiającą przesyłanie uczestnikom zajęć relacji „na żywo„ (live webinar) obejmującej prelekcje, wykłady i ćwiczenia oraz zapewniającą  dostęp do przygotowanych prezentacji.

 


Webinaria, szkolenia online, internetowe, zdalne kursy i warsztaty - Polbi.


 

Wymagane sprzętowe


🖥️ Komputer, laptop, tablet lub smartfon

🔊 Głośniki lub słuchawki

🌐 Stabilne podłączenie do Internetu

⚙️ Przeglądarka internetowa: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera

 

Logowanie na zajęcia


🕘 Przed szkoleniem otrzymasz link do platformy szkoleniowej.

⌛️ Zachęcamy do odwiedzenia tzw. wirtualnej poczekalni aby sprawdzić poprawności połączenia.

 

GetResponse – wirtualna sala szkoleniowa


GetResoponse - Webinarowa platforma szkoleniowaNasi wykładowcy dzielą się wiedzą za pośrednictwem platformy szkoleniowej – Webinary GetResponse.

Anna Bylińska

 

Dr n. farm. Anna Bylińska to doradca branży aptecznej i wieloletni praktyk rynku farmaceutycznego. Wykładowca i trener. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące polityki handlowej i wizerunku aptek oraz poprawy efektywność finansowej oraz procesów operacyjnych w aptekach i właściwej realizację celów strategicznych.

 

Wykładowca, doradca i ekspert rynku aptecznego


Anna Bylińska – Wykładowca i trener. Szkolenia dla aptek i branży farmaceutycznej.

Anna Bylińska

Anna Bylińska. Polbi - Warszawa. Szkolenia i warsztaty   ANNA BYLIŃSKA

 

Anna Bylińska jest doradcą branży aptecznej z wieloletnia farmaceutyczną praktyką zawodową.

W swojej pracy dobro klienta stawia na pierwszym miejscu. Szczególnie leży jej na sercu dobro aptek, w związku z powołaniem zawodowym.

Przez kilkanaście lat kierowała aptekami jako menadżer i kierownik. Zdobyła bogate doświadczenie zarówno korporacyjne, jak i detaliczne.

 

Wieloletni praktyk i osoba związana zawodowo z aptekami


Anna Bylińska odpowiadała całkowicie za kreację polityki handlowej aptek, wizerunku, efektywność wszystkich procesów operacyjnych. Jest menedżerem zmiany, uważa, że podstawą dobrze funkcjonującego biznesu aptecznego jest świadomy, wyszkolony personel.

 

Doświadczenie w branży marketingowej


Anna Bylińska jest również właścicielką agencji marketingowej i wraz ze zespołem zajmuje się tworzeniem strategii marketingowych, reklamą i całą gamą działań, które kreują wizerunek i pomagają zaistnieć na rynku.

PŁATNOŚCI, NUMER RACHUNKU BANKOWEGO I FAKTURY

 

Konto bankowe


mBank S.A.  51 1140 2004 0000 3802 7659 8336

 

Faktury


Uczestnicy otrzymują faktury w dniu szkolenia. Na życzenie faktura może zostać wystawiona przed szkoleniem. Faktury przesyłamy elektronicznie w formacie PDF.

 

Do kiedy należy dokonać płatności?


Przedsiębiorcy, firmy, urzędy i instytucje wnoszą opłaty do 7 dni po szkoleniu. W przypadku podmiotów z sektora finansów publicznych termin płatności może być ustalony indywidualnie. Osoby fizyczne dokonują płatności najpóźniej na dzień przed szkoleniem.

 

Co obejmuje opłata?


Cena zawiera: udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, konsultacje w trakcie szkolenia, zaświadczenie o ukończenia kursu.

 

Zwolnienie z podatku VAT


Szkolenia bez VAT – usługi szkoleniowe zwolnione z podatku.Szkolenia są zwolnione z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług.

Cena netto jest równa cenie brutto. | Więcej informacji …

 

Rezygnacja z udziału w szkoleniu


Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu.

 1. Gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w szkoleniu lub kursie – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami.
 2. Gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu.
 3. Gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.

Nieobecność na zajęciach nie zwalnia z dokonania opłaty |️ Regulamin udziału w szkoleniach Polbi

 

 

Możesz zapłacić po szkoleniu!


Polbi - Szkolenia. Zarządzanie apteką przez kierowników.   Polbi  |  ✔ Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek  ✔ Oferujemy odroczony termin płatności

 

Organizacja zajęć  – Operacyjne zarządzanie apteką


Organizacja szkolenia: Apteki - Zarządzanie.

10:00 – Rozpoczęcie warsztatów.

14:00 – Planowane zakończenie zajęć.

2 bloki po 2 godziny każdy oddzielone przerwami.

 

Cel szkolenia


Chcemy by kierownik apteki dzięki uczestnictwu w warsztatach dotyczących poprawy zarządzania podmiotem był przygotowany do podejmowania określonych działań, prawidłowego wykonywanie określonych czynności i realizowania wyznaczonych zadań. Kierownik apteki (menedżer) będzie potrafił zidentyfikować czynniki utrudniające efektywność operacyjną i biznesową. Następnie – będzie znał metody ich eliminacji oraz nowe standardy pracy, które będzie mógł wdrożyć. Pozna nowe kierunki rozwoju dla aptek i nowoczesne rozwiązania usprawniające procesy w aptece i biurze centralnym. Posiądzie wiedzę handlową i marketingową, konieczne do świadomego zarządzania ceną i marżą w aptece oraz magazynem towarowym. Pozna style zarządzania oraz metody pracy z personelem, uwzględniając świadomość własnego stylu i wagi pracy nad jego doskonaleniem. Dowie się o roli sprzedaży komplementarnej i dodatkowej oraz jak wdrożyć ją w aptece.

 

Efekty, rezultaty szkolenia dla aptek


Kierownik lub menadżer apteki podczas zajęć nauczy się:

 • jak dokonać przeglądu wszystkich procesów odbywających się w aptece i znaleźć czynniki zmniejszające rentowność, hamujące zwiększenie przychodu lub utrudniające pracę,
 • jak eliminować negatywne czynniki wpływających na rentowność apteki, jak wdrożyć działania naprawcze
 • jak usprawnić pracę apteki korzystając z nowych sprawdzonych standardów pracy oraz rozwiązywania problemów operacyjnych apteki,
 • jak sprawnie zarządzać personelem, uwzględniając świadomość własnego stylu zarządzania, rozpoznanie potencjału pracowników, czynników motywujących i delegacji obowiązków oraz jak wiedzę i oczekiwania kierownika przekazać pracownikom,
 • jak wdrożyć sprzedaż komplementarną i uzupełniającą (dodatkową) w aptece,
 • jak stosować zasady marketingu aptecznego i jak można wpływać na opinie i decyzje klienta,
 • czym jest polityka handlowa, będzie rozumiał pojęcie marży, narzutu, formy rabatu, gospodarki ceną i magazynem towarowym, kategoryzacji,
 • jak realizować nowe obowiązki kierowników aptek wynikające ze znowelizowanej ustawy o zawodzie farmaceuty.

Uczestnik zaznajomi się też z nowoczesnymi rozwiązaniami obniżającymi koszty funkcjonowania lub znacznie ułatwiającymi pracę apteki i biura centralnego. Będzie rozumieć pojęcia handlowe, związane z kupnem i sprzedażą leków oraz jak wyszkolenie biznesowe kierownika i personelu wpływa na efektywność finansową apteki.

 

Zarządzanie apteką – Omawiane regulacje prawne


Podczas zajęć przywołamy, omówimy i przeanalizujemy regulacje prawne wpływające na sprawne zarządzanie apteką. Odniesiemy się do przepisów:

 • ustawy o zawodzie farmaceuty,
 • ustawy – Prawo farmaceutyczne.

Jako przypomnienie zwrócimy szczególną uwagę na zmienione obowiązki kierowników aptek wynikające z nowelizacji ustawy o zawodzie farmaceuty.

 

Możesz także zamówić szkolenie wewnętrzne (zamknięte)


Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia dotyczącego wskazania i omówienia sposobów prawidłowego zarządzanie apteką w aspekcie biznesowym, marketingowym i personalne oraz prezentujące sprawdzone standardy operacyjne dla kierowników i menadżerów aptek, to prosimy o kontakt lub zachęcamy do wysłania do nas | zapytania ofertowego.

 

Kontakt z działem szkoleń


Polbi - Kontakt z organizatorem. Kursy, szkolenia stacjonarne i online.Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79, Centrum LIM, biuro – budynek hotelu Marriott, III piętro (03.190)

Sekretariat czynny w godzinach 9:00 – 17:00

Telefon: 22 629 13 88, Fax: 22 699 59 15

e-mail: biuro@polbi.com.pl

 


Kluczowe informacje: Tematyka – Zarządzanie apteką – Szkolenie dla kierowników i menadżerów aptek | Renomowany wykładowca i praktyk – Anna Bylińska | Zajęcia na żywo w formie online – live webinar | Profesjonalna platforma szkoleniowa GetResponse | Możliwość zamówienia szkolenia wewnętrznego | Czas trwania: 1 dzień, 2 bloki po 2 godziny każdy, zajęcia w godz. 10:00-14:00 | Cena katalogowa: 948 PLN (VAT zw.).

Zapisz się

Aktualnie nie oferujemy tego szkolenia.

Szkolenie może być zrealizowane w formule zamkniętej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
telefoniczny: 22 629 13 88,
mailowy: biuro@polbi.com.pl.

Skip to content