Kontrast: A A
Czcionka: A A+
logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

721 547 750

logo

22 629 13 88

721 547 750

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym

Termin:

Uczestnicy kursu

Dane do faktury

Dane kontaktowe

Uwagi

Zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym

Działaj w zgodzie z wymogami ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

Zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym. Poznaj wytyczne zarządzania ryzykiem dla podmiotu leczniczego i regulacje zawarte w ustawie o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta w zakresie zarządzania ryzykiem w służbie zdrowia.

 

Zarządzanie ryzykiem w służbie zdrowia, opiece - Szkolenie


Szkolenie poprowadzi ekspert – Arkadiusz Trela

 

Cel szkolenia. Warsztaty mają na celu podniesienie kwalifikacji uczestników poprzez zapoznanie ich z wytycznymi zarządzania ryzykiem wg normy ISO 31000:2018, technikami szacowania ryzyka zgodnie z norma ISO 31010 oraz możliwościami wykorzystania normy ISO 31000 w innych popularnych standardach ISO opartych na zarządzaniu ryzykiem.

 

Kogo zapraszamy na zajęcia? Nasze eksperckie warsztaty zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym rekomendujemy:

 1. Przedstawicielom kadry zarządzającej podmiotów leczniczych
 2. Dyrektorom szpitali odpowiedzialnym za zarządzanie ryzykiem w opiece zdrowotnej,
 3. Osobom wyznaczonym i odpowiedzialnym za zarządzanie jakością i ryzykiem w podmiotach leczniczych,
 4. Pozostałym osobom związanym z szeroko rozumianym zarządzaniem w służbie zdrowia, w tym zarządzaniem ryzykiem w podmiotach leczniczych (służbie zdrowia).

 

Program szkolenia


ZARZĄDZANIE RYZYKIEM W OPIECE ZDROWOTNEJ. WARSZTATY DLA PODMIOTÓW LECZNICZYCH

 

1. Zarządzanie ryzykiem – Wprowadzenie

Wprowadzenie do zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym: istota, definicje, problemy, najważniejsze standardy zarządzania ryzykiem, korzyści w służbie zdrowia.

 

2. Wymagania prawne i normatywne zarządzania ryzykiem

Wymagania prawne i normatywne odnoszące się do  zarządzania ryzykiem w różnych systemach zarządzania według normy ISO.

 

3. Struktura ramowa, zasad zarządzania i wdrożenia

Omówienie struktury ramowej, zasad zarządzania ryzykiem oraz najważniejszych elementów wdrożenia standardu wg ISO 31000:2018.

 

4. Proces zarządzania ryzykiem

Proces zarządzania ryzykiem – identyfikacja, analiza i ocena ryzyka w podmiocie leczniczym.

 

5. Przegląd, monitorowanie i doskonalenie

Przegląd, monitorowanie i doskonalenie zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym.

 

6. Dokumentowanie procesu zarządzania ryzykiem

Dokumentowanie procesu zarządzania ryzykiem w służbie zdrowia.

 

7. Zarządzania ryzykiem – praktyczne rozwiązania

Praktyczne rozwiązania z zakresu zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym.

 

Arkadiusz Trela


Arkadiusz Trela – Trener systemów zarządzania wg norm ISO w placówkach ochrony zdrowia, Autor projektów wdrożeniowych systemów jakości wg ISO w ochronie zdrowia. Prelegent na krajowych i międzynarodowych kongresach i konferencjach oraz trener prowadzący liczne specjalistyczne szkolenia dla Pełnomocników i Audytorów zintegrowanych systemów zarządzania oraz z zakresu zarządzania ryzykiem i ochrony danych osobowych. Pełnomocnik, Doradca Zarządów, Kierownik projektów wdrożeniowych. Ekspert portalu SerwisZOZ.pl oraz publicysta miesięcznika „Zarządzanie placówką medyczną”.

 

Jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Szkolenie uwzględnia także założenia ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta w zakresie zarządzania ryzykiem.

 

Zarządzanie ryzykiem – nabycie praktycznych umiejętności. Uczestnicy zajęć będą potrafili:

 • przeprowadzić pełną analizę ryzyka i szacowanie ryzyka według normy ISO 31000:2018 z wykorzystaniem narzędzi i metod normy jakości ISO 31010,
 • interpretować istotne wymagania normy ISO 31000:2018 dla procesu zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym,
 • dokumentować proces zarządzania ryzykiem w służbie zdrowia,
 • zarządzać ryzykiem od praktycznej strony.

Od uczestników nie wymagana się wcześniejszego doświadczenia i wiedzy z zakresu zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym.

 

Warsztaty w godz. 9:00-15:00 – Zajęcia dotyczące zarządzania ryzykiem w placówce medycznej i bezpieczeństwie pacjenta rozpoczynamy o 9-tej a na godzinę 15:00 zaplanowane jest zakończenie warsztatów.

 

Polbi – Uczymy tego, na czym się znamy


Szkolenie – Zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym

Kontakt z organizatorem: Polbi Contact Center: 22 629 13 88, e-mail: biuro@polbi.com.pl

Program

Wprowadzenie do zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym: istota, definicje, problemy, najważniejsze standardy zarządzania ryzykiem, korzyści w służbie zdrowia.

 

Wymagania prawne i normatywne odnoszące się do zarządzania ryzykiem w różnych systemach zarządzania według normy ISO.

 

Omówienie struktury ramowej, zasad zarządzania ryzykiem oraz najważniejszych elementów wdrożenia standardu wg ISO 31000:2018.

 

Proces zarządzania ryzykiem – identyfikacja, analiza i ocena ryzyka w podmiocie leczniczym.

 

Przegląd, monitorowanie i doskonalenie zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym.

 

Dokumentowanie procesu zarządzania ryzykiem w służbie zdrowia.

 

Praktyczne rozwiązania z zakresu zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym.

Szkolenie online na żywo

Szkolenia online są nowoczesną, zdalną formą prowadzenia zajęć umożliwiającą przesyłanie uczestnikom zajęć relacji „na żywo„ (live webinar) obejmującej prelekcje, wykłady i ćwiczenia oraz zapewniającą  dostęp do przygotowanych prezentacji.

 


Webinaria, szkolenia online, internetowe, zdalne kursy i warsztaty - Polbi.


 

Wymagane sprzętowe


🖥️ Komputer, laptop, tablet lub smartfon

🔊 Głośniki lub słuchawki

🌐 Stabilne podłączenie do Internetu

⚙️ Przeglądarka internetowa: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Edge, Opera

 

Logowanie na zajęcia


🕘 Przed szkoleniem otrzymasz link do platformy szkoleniowej.

⌛️ Zachęcamy do odwiedzenia tzw. wirtualnej poczekalni aby sprawdzić poprawności połączenia.

 

GetResponse – wirtualna sala szkoleniowa


GetResoponse - Webinarowa platforma szkoleniowaNasi wykładowcy dzielą się wiedzą za pośrednictwem platformy szkoleniowej – Webinary GetResponse.

Arkadiusz Trela

 

 • Autor projektów wdrożeniowych systemów jakości wg ISO w ochronie zdrowia. Kierownik projektów wdrożeniowych i trener systemów zarządzania wg norm ISO w placówkach ochrony zdrowia, hurtowniach farmaceutycznych i w podmiotach wytwarzających wyroby medyczne.
 • Prelegent na krajowych i międzynarodowych Kongresach i Konferencjach. Prowadzący liczne specjalistyczne szkolenia dla Pełnomocników i Audytorów zintegrowanych systemów zarządzania oraz z zakresu zarządzania ryzykiem i ochrony danych osobowych.
 • Ekspert portalu SerwisZOZ.pl oraz publicysta miesięcznika „Zarządzanie placówką medyczną”.

 

ARKADIUSZ TRELAWYKŁADOWCA, TRENER I PRELEGENT


Trener systemów zarządzania wg norm ISO w placówkach ochrony zdrowia, hurtowniach farmaceutycznych i w podmiotach wytwarzających wyroby medyczne oraz prelegent wielu szkoleń poświęconych jakości w sektorze medycznym (kilkaset godzin wykładowych).

Uczestnik wielu specjalistycznych szkoleń dla Pełnomocników i Audytorów zintegrowanych systemów zarządzania oraz z zakresu zarządzania ryzykiem i ochrony danych osobowych. Prelegent na krajowych i międzynarodowych Kongresach i Konferencjach.

Wykładowca na studiach MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, programu Executive MBA w Sektorze Ochronie Zdrowia – konsorcjum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uczelni Łazarskiego w obszarze modułów poświęconych zarządzaniu jakością w podmiotach leczniczych.

 

ARKADIUSZ TRELA – WYKSZTAŁCENIE


Arkadiusz Trela ukończył studia menadżerskie – Executive MBA, podyplomowe studia – Menadżer Jakości oraz certyfikowane przez International Register of Certificated Auditors zaawansowane kursy audytora / audytora wiodącego systemów ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001.

Posiada kompetencje z zakresu zarządzania projektami – certyfikat PRINCE2®, narzędzi optymalizacji – certyfikat Lean Manufacturing / Six Sigma oraz ukończony kurs Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

 

ARKADIUSZ TRELA – AUTOR, PUBLIKACJE


Autor książek: „Zarządzanie jakością w działalności leczniczej”, „Zarządzanie jakością w placówce medycznej”, „Jakość usług medycznych i bezpieczeństwo pacjentów – Trendy i dobre praktyki zarządzania”, jak również wielu publikacji poświęconych jakości, ryzyku i systemom zarządzania w ochronie zdrowia.

 

ARKADIUSZ TRELA – EKSPERT PORTALU SERWISZOZ.PL


Ekspert portalu SerwisZOZ.pl oraz publicysta miesięcznika „Zarządzanie placówką medyczną”. Arkadiusz Trela jest autorem m.in. artykułów: Ustawa o jakości. Co czeka szpitale?; Dlaczego zarządzanie ryzykiem jest konieczne w standardach ISO; Audyty wewnętrzne – jak zapewnić ich skuteczność; Jak zarządzać ryzykiem w ujęciu ISO 9001:2015; W analizie wyników placówki warto stosować mierniki; Czy IOD powinien mieć ubezpieczenie; Dlaczego warto wdrożyć system zarządzania ryzykiem; Jak skutecznie szkolić pracowników z RODO; Jak ograniczyć ryzyko szkody u pacjenta; Jak właściwie stosować znak certyfikacji ISO; Czy normy ISO pomogą spełnić wymagania prawne; Jak wybrać jednostkę certyfikującą ISO; Jak minimalizować konflikty podczas audytu; Jakość usług medycznych – co się zmieni.

 

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE I PEŁNIONE FUNKCJE


Pełnomocnik, Doradca Zarządów, Kierownik projektów wdrożeniowych. Autor kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych systemów jakości wg ISO w ochronie zdrowia.

 


Wdrożenia, szkolenia, audyty | System jakości wg ISO w ochronie zdrowia | Systemy zarządzania wg norm ISO w placówkach ochrony zdrowia | Zarządzanie ryzykiem w placówkach leczniczych | Szkolenia dla hurtowni farmaceutycznych i podmiotów wytwarzających wyroby medyczne | Systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji

Zarządzanie ryzykiem w opiece zdrowotnej dla podmiotów leczniczych


FAKTURY, NUMER RACHUNKU BANKOWEGO, PŁATNOŚCI

Płatności i faktury | Więcej informacji …

 

Konto bankowe – mBank S.A.  51 1140 2004 0000 3802 7659 8336

 

Faktury – Faktury w formacie PDF wysyłamy uczestnikom w dniu szkolenia. Na życzenie faktura może zostać wystawiona i przesłana wcześniej.

 

Terminy płatności – Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek. Płatności prosimy dokonywać przelewem.

 • Przedsiębiorcy i firmy – termin płatności do 7 dni po szkoleniu.
 • Jednostki budżetowe i samorządowe – płatność do 21 dni po szkoleniu.
 • Osoby prywatne dokonują wpłat najpóźniej na dzień przed zajęciami.

 

Co obejmuje opłata? Cena zawiera: udział w zajęciach, materiały dydaktyczne, konsultacje w trakcie zajęć, zaświadczenie o ukończenia kursu.

 

Szkolenia bez podatku VAT. Nasze szkolenia są zwolnione z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy o VAT. Cena netto jest równa cenie brutto. Zwolnienie z VAT | Więcej informacji …

 

Rezygnacja z udziału – Zamawiający może zrezygnować z uczestnictwa w szkoleniu.

 1. Gdy rezygnacja wpłynie do Polbi przed wysłaniem potwierdzenia uczestnictwa w zajęciach – Zamawiający nie zostanie obciążony żadnymi kosztami.
 2. Gdy rezygnacja wpłynie do POLBI już po wysłaniu potwierdzenia uczestnictwa – Zamawiający zostanie obciążony kosztami w wysokości 50% ceny ustalonej w zgłoszeniu.
 3. Gdy rezygnacja nie wpłynie do POLBI do dnia rozpoczęcia szkolenia – Zamawiający zostanie obciążony pełnymi kosztami określonymi w zgłoszeniu.

Nieobecność na zajęciach nie zwalnia z dokonania opłaty |️ Regulamin udziału w szkoleniach Polbi

Ryzyko, szacowanie i zarządzanie ryzykiem w ochrona zdrowia, norma ISO 31000:2018 w opiece zdrowotnej, w działalności leczniczej, jakość usług medycznych i bezpieczeństwo pacjenta w podmiocie leczniczym.

 

 

Organizacja zajęć – Zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym


 • 09:00 – Rozpoczęcie szkolenia.
 • 15:00 – Planowane zakończenie zajęć.
 • Poszczególne bloki zajęć są oddzielone przerwami.

 

Idea szkolenia. Zarządzanie ryzykiem jest nieodłącznym elementem norm ISO oraz bardzo ważnym obszarem działalności podmiotów leczniczych. Niesłabnące zainteresowanie wdrażaniem i utrzymaniem systemów zarządzania ISO i akredytacji Centrum Monitorowania Jakości (CMJ) oraz założenia ustawy o jakości i bezpieczeństwie pacjenta  pociągają za sobą konieczność wykształcenia osób, które będą w stanie przeprowadzić skutecznie proces szacowania ryzyka w podmiocie leczniczym w oparciu o najpopularniejsze narzędzia i techniki zarządzania ryzykiem.

 

Ocena ryzyka w procesach realizowanych w podmiocie leczniczym. Założenia ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta wymagają wdrożenia metodologii szacowania ryzyka, identyfikacji ryzyka i procesu zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym. Systemy zarządzania oparte na ISO oraz standardach akredytacyjnych funkcjonują na gruncie podejścia opartego na ryzyku oraz zapewnieniu projakościowego i proaktywnego podejścia do zarządzania podmiotem leczniczym.

 

Omawiane i analizowane regulacje prawne. Podczas zajęć przywołamy, omówimy i przeanalizujemy wytyczne dla podmiotu leczniczego odnośnie zarządzania oraz regulacje prawne dotyczące zarządzania jakością w placówce leczniczej wynikające z przepisów zawartych w ustawie o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

 

Korzyści z udziału w zajęciach o zarządzaniu ryzykiem w służbie zdrowia. Uczestnicy szkolenia nabędą praktyczne umiejętności z zakresu prowadzenia procesu szacowania ryzyka w organizacji i będą w stanie potwierdzić swoje kompetencje w zakresie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu umiejętności prowadzenia analizy i szacowania ryzyka w organizacji na potrzeby jednostek kontrolnych, wewnętrznych służb organizacji, a także jednostek certyfikujących systemy zarządzania w służbie zdrowia.

 

O czym szczegółowo w zakresie zarządzania ryzykiem? Prezentujemy dobre strony i atuty wdrożenia zarządzania ryzykiem oraz dokonujemy przeglądu metod i narzędzi zarządzania ryzykiem w służbie zdrowia oraz aspekty efektywnego zarządzania ryzykiem w podmiocie leczniczym w zakresie wyboru i stosowania narzędzi, technik i dobrych praktyk dotyczących identyfikacji, analizy, oceny i postępowania z ryzykiem w służbie zdrowia.

 

Kontakt z organizatorem. Warszawa, Aleje Jerozolimskie 65/79, Centrum LIM, Biuro czynne w godzinach 9:00 – 17:00, Telefon: 22 629 13 88, e-mail: biuro@polbi.com.pl

 

 

Polbi - Warszawa. Zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym - Szkolenie   Polbi  |  Płatności i faktury  |  Regulamin szkoleńCertyfikaty i zaświadczenia  | Zwolnienie z VAT

 

 

Zarządzanie ryzykiem w podmiocie leczniczym | Wykładowca – Arkadiusz Trela | Zajęcia na żywo w formie online – live webinar | Możliwość zamówienia szkolenia wewnętrznego | Czas trwania: około 6 godzin  | Cena katalogowa: 648 PLN (VAT zw.)

Zapisz się

Aktualnie nie oferujemy tego szkolenia.

Szkolenie może być zrealizowane w formule zamkniętej.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
telefoniczny: 22 629 13 88,
mailowy: biuro@polbi.com.pl.

Skip to content