Kontrast: A A
Czcionka: A A+
logo

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

22 629 13 88

biuro@polbi.com.pl

logo

22 629 13 88

biuro@polbi.com.pl

Al. Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa

09:00 - 17:00

od poniedziałku do piątku

Usługi szkoleniowe – zwolnienie z podatku VAT

Ile wynosi VAT za szkolenia? Faktura za szkolenie a jaki VAT? Kiedy usługi szkoleniowe mogą być zwolnione z podatku VAT?

 

ZWOLNIONE USŁUG SZKOLENIOWYCH Z PODATKU VAT


Usługi szkoleniowe zwolnione z podatku - szkolenia bez VAT.Usługi szkoleniowe mogą być zwolnione z podatku VAT. Jednym z takich przypadków jest sytuacja opisana w ustawie o podatku od towarów i usług.  Zgodnie z nią zwalnia się z podatku usługi świadczone przez jednostki objęte systemem oświaty w rozumieniu przepisów ustawy prawo oświatowe, w zakresie kształcenia i wychowania.

 

Ile wynosi VAT za szkolenia?


W przypadku szkoleń, kursów i warsztatów komputerowych organizowanych przez Polbi  nie płacisz  podatku od towarów i usług. Podstawą zwolniona działalności  edukacyjnej z podatku VAT jest art. 43 ust. 1 pkt 26 lit. a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

 

Faktura za szkolenie – jaki VAT?


Cena szkolenia netto jest równa cenie szkolenia brutto. Na fakturze zamieszczamy informację o zwolnieniu z podatku od towarów i usług.

 

Działalność edukacyjna zwolniona z podatku VAT. Szkolenia, kursy, warsztaty - Polbi, Warszawa.

Jesteśmy placówką oświatową – U nas nie płacisz podatku VAT.

 

VAT za szkolenia – szkolenia zwolnione z podatku


Jeżeli podstawą zwolnienia z podatku VAT może być zwolnienie podmiotowe, to skąd wiadomo, że Polbi jest jednostką objętą systemem oświaty?  Wynika to ze spełnienia wymogów ustawowych odnośnie posiadania zaświadczeń, wpisów do rejestrów i ewidencji szkół, jednostek i instytucji szkoleniowych oraz placówek oświatowych. Zobacz | ➡️ Polbi – Placówka oświatowa.

Skip to content