Sprawdzisz, jak definiowane są ceny transferowe
Zdobędziesz wiedzę o tworzeniu dokumentacji cen transferowych
Poznasz obowiązki podatników dotyczące składania oświadczeń i informacji
Upewnisz się, jak właściwie dokonywać korekt cen transferowych?
Dowiesz się, które podmioty są zwolnienie z obowiązku sporządzania dokumentacji?
Zajęcia maja na celu przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych oraz dają możliwość sprawdzenia posiadanej wiedzy a także przećwiczenie na przykładach trudniejszych przypadków jaki mogą występować w przypadku cen transferowych.
W trakcie zajęć szczególny nacisk zostanie położony na przygotowanie uczestników do samodzielnej i prawidłowej realizacji obowiązków związanych ze sporządzaniem dokumentacji cen transferowych. Spotkanie to doskonała okazja do zadawania pytań prowadzącemu warsztat – Mirela Chomont (doradca podatkowy i radca prawny) oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia.
Na szkolenie zapraszamy przedstawicieli firm, przedsiębiorstw i jednostek, które zawierają transakcje z podmiotami powiązanymi oraz mających do czynienia z cenami transferowymi w krajowych i międzynarodowych grupach kapitałowych.
Udział w zajęciach dotyczących zasad prowadzenia dokumentacji cen transferowych rekomendujemy przedsiębiorcom, specjalistom podatkowym, księgowym oraz kontrolerom i dyrektorom finansowym, doradcom podatkowym jak również właścicielom i personelowi biur rachunkowych.
Dokumentacja podatkowa – tworzenie dokumentacji cen transferowych. Podstawy prawne i definicje ceny transferowej i podmiotów powiązanych, progi dokumentacyjne, identyfikacja transakcji kontrolowanej, rodzaje transakcji i transakcje wyłączone z obowiązku dokumentacyjnego, treść oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji, informacja TPR.
Metody wykazywania rynkowego charakteru cen. Metody szacowania stosowane w analizach porównawczych, metoda porównywalnej ceny niekontrolowanej, ceny odprzedaży, rozsądnej marży „koszt plus”, metoda marży transakcyjnej netto i podziału zysku.
Definicja transakcji kontrolowanej. Interpretacja urzędowa w sprawie definicji transakcji kontrolowanej.
Objaśnienia w zakresie cen transferowych. Objaśnienia podatkowe w zakresie cen transferowych nr 4 – Domniemanie oraz należyta staranność.
Metody porównywalnej ceny niekontrolowanej. Objaśnienia MF metody porównywalnej ceny niekontrolowanej. Przesłanki stosowania metody, warianty, typowe obszary zastosowania metody, trudności w stosowaniu metody i przykład zastosowania metody porównywalnej ceny niekontrolowanej.
Korekty cen transferowych. Objaśnienia MF dotyczące korekty cen transferowych. Korekta cen transferowych w kontekście zasady ceny rynkowej, w rozumieniu art. 11e ustawy o CIT (art. 23q ustawy o PIT) – KCT11e, korekta przychodów lub kosztów uzyskania przychodów.
Polski Ład a ceny transferowe. Zmiany wynikające z Polskiego Ładu: informacje TPR, oświadczenia o cenach transferowych, korekty cen transferowych, w lokalnej dokumentacji, zwolnienia z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych.
Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajduje się w zakładce – Program
Interpretacja ogólna Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie definicji transakcji kontrolowanej
Projekt objaśnień podatkowych w zakresie cen transferowych nr 4 – Domniemanie oraz należyta staranność
Objaśnienia podatkowe Ministerstwa Finansów dotyczące metody porównywalnej ceny niekontrolowanej:
Objaśnienia podatkowe Ministerstwa Finansów dotyczące korekty cen transferowych:
Ceny transferowe – zmiany wynikające z Polskiego Ładu:
MIRELA CHOMONT - DORADCA PODATKOWY
Mirela Chomont jest doradcą podatkowym i członkinią zespołu ekspertów do spraw Karnych Skarbowych przy Krajowej Izbie Doradców Podatkowych.
Doświadczenie zawodowe zdobywała jako pracownik organów administracji skarbowej oraz współpracując z największymi kancelariami prawniczymi Pomorza Zachodniego oraz firmami audytorsko-księgowymi.
Mirela Chomont jest wykładowczynią akademicką, doświadczoną trenerką i autorka szkoleń, podczas których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozumienia i praktycznego stosowania przepisów podatkowych.
Szkolenie poświęcone zasadom sporządzenia prawidłowej dokumentacji cen transferowych.
Jak wyglądają zajęcia dotyczące cen transferowych?
Szkolenie o dokumentacji cen transferowych z uwzględnieniem zmian
Zapraszamy na praktyczne szkolenie przygotowujące do samodzielnego i prawidłowego opracowywania dokumentacji cen transferowych prezentujące aktualną dokumentację cen transferowych. Prezentujemy definicje i podstawy prawne oraz omawiamy tworzenie dokumentacji i metody wykazywania rynkowego charakteru cen. Poznasz tematykę ceny transferowe w aspekcie najnowszych zmian.
Korzyści dla uczestników
Udział w warsztatach dedykowanych podmiotom zobowiązanym do sporządzenia dokumentacji cen transferowych i omawiających limity transakcji oraz obowiązki sprawozdawcze a także rodzaje i termin sporządzenia dokumentacji cen transferowych to:
Certyfikat ze szkolenia, faktura, płatności
➤ Otrzymujesz imienne zaświadczenie o uczestnictwie w kursie – Certyfikaty
➤ Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności i faktury
➤ W cenie materiały szkoleniowe w postaci elektronicznej
➤ Działamy jako placówka oświatowa – Zaświadczenia i wpisy w rejestrach
➤ Możemy dopasować kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
➤ Polecamy pozostałe propozycje kursów i szkoleń z kategorii: Podatki - CIT, PIT, VAT
Szkolenie - Dokumentacja cen transferowych
➤ Ceny transferowe 2023, aktualna dokumentacja, interpretacje i objaśnienia
➤ Wykładowca – Mirela Chomont, ekspert i doradca podatkowy
➤ Czas trwania: 5 godzin z przerwami – Webinar, zajęcia na żywo online
Dokumentacja cen transferowych - Szkolenie zamknięte
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne pozwalające usystematyzować i pogłębić wiedzę z zakresu cen transferowych i ich dokumentacji oraz najnowszych zmian prawnych dotyczących dokumentacji podatkowej cen transferowych. Jeżeli masz w planach realizację zamkniętego szkolenia dotyczącego wszystkich aspektów związanych z cenami transferowymi, to prosimy o kontakt.
Jesteśmy do dyspozycji: Polbi – Warszawa, tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl