Jak wygląda prowadzenie spisów z natury dokumentowanych na bieżąco w ciągu roku, 2 lub 4 lat? Poznaj możliwość prowadzenia inwentaryzacji w sposób ciągły a także zasady oraz wady i zalety inwentaryzacji prowadzonej metodą ciągłą.
➤ Jak stosować przepisy o rachunkowości by uprościć procesy inwentaryzacji?
➤ Dowiesz się, czym różni się inwentaryzacja ciągła od inwentaryzacji rocznej?
➤ Poznasz plusy i minusy inwentaryzacji prowadzonej metodą ciągłą.
➤ Wyjaśnimy kto i kiedy może prowadzić inwentaryzację w sposób ciągły?
Szkolenie dotyczące inwentaryzacji ciągłej ma na celu zapoznanie uczestników zajęć z tą szczególną formą inwentaryzacji majątku w firmie, przedsiębiorstwie, instytucji czy urzędzie. Zostań specjalistą do spraw inwentaryzacji. Zajęcia polecamy osobom, które będą wdrażały lub nadzorowały prowadzenie inwentaryzacji w formie ciągłej.
Tematy szczegółowo omawiane podczas zajęć to:
Szkolenie poświęcone inwentaryzacji ciągłej kierowane jest do osób zainteresowanych przeprowadzeniem inwentaryzacji w takiej formie. W szczególności na zajęcia zapraszamy:
Warto wiedzieć, że nasze szkolenie „Inwentaryzacja ciągła” to:
Tematyka szkolenia: Inwentaryzacja ciągła czyli kiedy przeprowadzać spis z natury
Adresaci szkolenia: Kurs dla osób odpowiedzialnych za środki trwałe i ich inwentaryzację
Wykładowca: Ekspert w zakresie środków trwałych – Andrzej Kępa
Czas szkolenia: 6 godzin z przerwami, zajęcia online na żywo
Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności
Materiały szkoleniowe: W cenie szkolenia materiały w postaci elektronicznej
Placówka oświatowa: Zobacz nasze zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Inne szkolenia: Zbliżone szkolenia znajdziesz w kategorii – Majątek i środki trwałe
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
ANDRZEJ KĘPA
Wykładowca z ponad 30 letnim doświadczeniem.
Ekspert do spraw rachunkowości, majątku trwałego oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Znawca zagadnień dotyczących ewidencji, klasyfikacji i amortyzacji środków trwałych.
Jest absolwentem Centrum Podyplomowego Kształcenia Pracowników Administracji Państwowej. Ukończył podyplomowe studium rachunkowości w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego (obecnie Akademia Leona Koźmińskiego).
Wiedzę praktyczną zdobył pracując na stanowiskach księgowego, głównego księgowego i dyrektora.
Z Polbi związany od ponad 25 lat. W tym czasie przeprowadził dziesiątki szkoleń z zakresu majątku trwałego i inwentaryzacji. Szkolił specjalistów w dużych korporacjach i przedsiębiorstwach. Prowadzi zajęcia na Kursie „Specjalista do spraw majątku trwałego”.
Andrzej jest wykładowcą powszechnie lubianym i szanowanym ze względu na niesamowitą wiedzę, jaką posiada i umiejętność jej przekazywania. Zawsze jest perfekcyjnie przygotowany, jednocześnie uprzejmy, życzliwy i dowcipny. Na jego zajęciach nie można się nudzić.
Od uczestników szkoleń niezmiennie od lat otrzymuje najwyższe oceny i opinie. Oto jedna z nich: „Jestem bardzo zadowolona. Szkolenie fachowe, przeprowadzone w sposób przystępny i zrozumiały przez kompetentną osobę. W zakresie merytorycznym wyczerpujące i pozwalające na usystematyzowanie przekazanych informacji. Wrócę.”
Co trzeba spełnić by skorzystać z inwentaryzacji ciągłej środków trwałych? Zapraszamy na szkolenie o dopuszczalnej przez regulacje ustawy o rachunkowości inwentaryzacji ciągłej.
Internetowe szkolenie jest okazją do poznania możliwych odstępstw od inwentaryzacji dokonywanej metodą spisu z natury według stanu na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Podczas zajęć dowiesz się, kto i kiedy może wybrać inwentaryzację ciągłą jako szczególną formę inwentaryzacji majątku?
Większość podmiotów ma już za sobą realizację obowiązków związanych z inwentaryzacją. Doświadczyliście zatem Państwo trudów związanych z przeprowadzaniem rokrocznej inwentaryzacji majątku firmy. Czy tak musi być? A może lepiej przeprowadzać inwentaryzacją raz w ciągu 1 roku, raz w ciągu 2 lat czy nawet raz w ciągu 4 lat?
Zgodnie z generalną zasadą inwentaryzację znaczącej części składników majątku dokonuje się metodą spisu z natury według stanu na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Jakie są odstępstwa od tej reguły? Przy spełnieniu jakich warunków można przeprowadzać inwentaryzację metodą ciągłą (możliwość przeprowadzenia jednorazowego spisu z natury na dowolny dzień)? Wybrane składniki aktywów majątku można objąć tzw. inwentaryzacją ciągłą. W takim przypadku wystarczy w wyznaczonym okresie, np. tylko raz w ciągu dwóch lub czterech lat, dokonać zinwentaryzowania ich w drodze spisu z natury, co pozwala rozłożyć w czasie czynności spisowe.
Szkolenie prowadzone jest w formie praktycznych warsztatów. Podczas zajęć wykładowca zaprezentuje pełen zakres wiedzy dotyczącej inwentaryzacji ciągłej. Praktyczne ćwiczenia umożliwią zdobycie odpowiedniego doświadczenia niezbędnego do prowadzenia inwentaryzacji ciągłej.
Inwentaryzacji to w zasadzie weryfikacja wiarygodność prowadzonej ewidencji. Porównanie faktycznego stanu aktywów z ewidencją księgową daje odpowiedź na pytanie, czy obydwie te ewidencje prowadzone są rzetelnie. Właściwa organizacja inwentaryzacji oraz prawidłowy i sprawny przebiegu czynności spisowych to zmniejszenie czasu przeprowadzania inwentaryzacji oraz uniknięcie zakłóceń w działalności jednostki podczas spisu. Podczas zajęć prezentujemy problemy merytoryczne i organizacyjne powstające przy przeprowadzaniu inwentaryzacji oraz sposoby, jak ich uniknąć.
Uczestnicy internetowych zajęć z zakresu inwentaryzacji ciągłej:
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.