Certyfikat ZSK – Wspomaganie obsługi procesów księgowych

Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji – ZSK

Certyfikat – Wspomaganie obsługi procesów księgowych


Certyfikat ma charakter międzynarodowy i obowiązuje w całej Unii Europejskiej

 

Informacja dla kandydatów zainteresowanych podejściem do egzaminu i otrzymaniem kwalifikacji „Wspomaganie obsługi procesów księgowych”

 

Dla kogo jest ten egzamin?


Egzamin potwierdza kwalifikacje osób chcących pracować w działach finansowo-księgowych przedsiębiorstw, centrach obliczeniowych oraz biurach rachunkowych, zajmując takie stanowiska, jak m.in.: asystent księgowego, młodszy księgowy, pomoc księgowa.

 

Po co mam zdawać ten egzamin skoro mam certyfikat ukończenia kursu?


  • Egzamin „Wspomaganie obsługi procesów księgowych” jest egzaminem przeprowadzanym zgodnie  z ZSK, czyli zgodnie z Zintegrowanym Systemem Kwalifikacji.
  • Zintegrowany System Kwalifikacji opisuje, porządkuje i zbiera różne kwalifikacje w jednym, powszechnie dostępnym rejestrze – Zintegrowanym Rejestrze Kwalifikacji.
  • ZSK określa także zasady i standardy potwierdzania funkcjonujących w nim kwalifikacji, co gwarantuje wysoką jakość certyfikatów zawodowych wydawanych w ramach systemu.

 

Jaki certyfikat dostanę po egzaminie ZSK?


Certyfikat potwierdzający „Wspomaganie obsługi procesów księgowych” z oznaczeniem poziomu w rejestrze kwalifikacji. Oznaczenie to jest uznawane w całej Unii Europejskiej i stanowi potwierdzenie kwalifikacji dla wszystkich pracodawców.

 

Ile to kosztuje?  Pierwszych 10 uczestników za darmo


Rynkowa cena egzaminu to 500 PLN.

W związku z rozpoczęciem współpracy między „ICVC Certyfikacja” a „Polbi” pierwsze 10 uczestników szkoleń Polbi będzie miało możliwość przystąpienia do tego egzaminu całkowicie za darmo.

 

Jaka jednostka certyfikująca wyda certyfikat?


Certyfikat wydaje Jednostka Certyfikująca ICVC Certyfikacja – organizacja wpisana przez Ministra Finansów na listę uprawnionych podmiotów.

 

Kiedy i gdzie odbędzie się egzamin?


Pierwszy egzamin odbył się 9 stycznia 2023 roku o godzinie 12:00 w Centrum Warszawy (5 minut na piechotę od Dworca Centralnego w Warszawie).

 

Gdzie znajdę informacje o egzaminie?


Wszystkie informacje znajdują się na stronie: icvc.eu

UWAGA: Warunkiem przystąpienia do walidacji jest posiadanie minimum średniego wykształcenia.

 

Do pobrania


 

Kontakt


Wszystkich informacji o możliwości wzięcia udziału w egzaminie udziela przedstawiciel Polbi:

Jacek Jakisz; mail, jacek.jakisz@polbi.com.pl; tel. 721 547 750