Weź udział w szkoleniu podczas którego wyjaśnimy, kto może wybrać i skorzystać z estońskiego CIT-u, kiedy można przejście na estoński CIT i jak to zrobić? O przejściu na estoński CIT decyduje podatnik. Wymaga to zawiadomienia właściwego naczelnika urzędu skarbowego. O wyborze nowej formy opodatkowania można zdecydować także w trakcie roku podatkowego. Rok 2023 może być brany pod uwagę do przejścia na Estoński CIT, tym bardziej, że przepisy wprowadzają dodatkowe udogodnienia.
Estoński CIT czyli ryczałt od dochodów spółek kapitałowych funkcjonuje w Polsce już od 2021 roku. Przepisy Polskiego Ładu wprowadziły szereg modyfikacji – m.in. rozszerzając katalog podmiotów uprawnionych. Oprócz spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych estoński CIT dostępny jest także dla spółek komandytowo-akcyjnych, komandytowych i prostych spółek akcyjnych.
Celem szkolenia jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie estońskiego CIT, sprawdzenie swoich wiadomości o estońskim modelu opodatkowania spółek przez uczestników szkolenia a także przygotowanie osób biorących udział w zajęciach do samodzielnej i prawidłowej realizacji obowiązków wynikających z estońskiego CIT. Spotkanie to także okazja do wymiana doświadczeń i znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące estońskiego CIT.
Szczegółowy wykaz zagadnień omawianych w trakcie kursu znajduje się w zakładce – Program.
MIRELA CHOMONT – DORADCA PODATKOWY
Wykładowca, doświadczona trenerka i autorka licznych szkoleń, podczas których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozumienia i praktycznego stosowania przepisów podatkowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako pracownik organów administracji skarbowej, współpracowniczka kancelarii prawniczych oraz firm audytorsko-księgowych.
Warsztaty podatkowe rekomendujemy wszystkim branżom, do których stosuje się opodatkowanie dochodów spółek kapitałowych. Oprócz osób reprezentujących i decydujących o finansach spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek akcyjnych zapraszamy przedstawicieli spółek komandytowo-akcyjnych, komandytowych i prostych spółek akcyjnych.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy w szczególności:
I. Wariant pełny - Ryczałt od dochodów spółek kapitałowych (estoński CIT)
3. Warunek struktury przychodów.
4. Likwidacja obowiązku ponoszenia nakładów inwestycyjnych w ramach estońskiego CIT
5. Warunek dotyczący zatrudnienia na gruncie przepisów o estońskim CIT
6. Warunek dotyczący powiązań kapitałowych
7. Warunek dotyczący zasad prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz sprawozdawczości finansowej dla podmiotów korzystających z opodatkowania w zakresie podatku CIT w formie ryczałtowej
8. Oświadczenie o wyborze ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych. Analiza dokumentu oraz termin i tryb złożenia
9. Okres stosowania ryczałtu
10. Prawa i obowiązki w okresie stosowania ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych
11. Przedmiot opodatkowania oraz podstawa opodatkowania w przypadku estońskiego CIT. Wypłata zysku albo przeznaczenie zysku na pokrycie strat jako podstawowy przedmiot oraz podstawa opodatkowania.
12. Estoński CIT - Stawki podatku
13. Co przed oraz po ryczałcie od dochodów spółek kapitałowych? Możliwość wstecznego rozliczenia straty podatkowej
14. Najnowsze interpretacje podatkowe dotyczące estońskiego CIT
II. Wariant uproszczony – Specjalny fundusz inwestycyjny
1. Specjalny fundusz inwestycyjny jako preferencja podatkowa w ramach opodatkowania na zasadach ogólnych
2. Kto może skorzystać ze specjalnego funduszu inwestycyjnego
3. Odpis na fundusz jako koszt uzyskania przychodów
Program opracowała Mirela Chomont
Organizator szkolenia - Polbi, Warszawa
Mirela Chomont - Doradca podatkowy i członek zespołu ekspertów do spraw Karnych Skarbowych przy Krajowej Izbie Doradców Podatkowych. Wykładowca i doświadczona trenerka.
MIRELA CHOMONT - DORADCA PODATKOWY
Doświadczenie zawodowe zdobywała jako pracownik organów administracji skarbowej oraz współpracując z największymi kancelariami prawniczymi Pomorza Zachodniego oraz firmami audytorsko-księgowymi.
Mirela Chomont jest wykładowczynią akademicką, doświadczoną trenerką i autorka szkoleń, podczas których dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie rozumienia i praktycznego stosowania przepisów podatkowych.
Jak wyglądają warsztaty dotyczące estońskiego CIT 2023?
Co znajduje się w programie kursu - Estoński CIT 2023?
Na co szczególnie zwrócimy uwagę, gdy myślimy o Estońskim CIT
Podczas zajęć dotyczących estońskiego CIT-u omówione zostaną nowości wprowadzane od 2023 roku ze wskazaniem praktycznych aspektów i analiz liczbowych poszczególnych zmian. Przeanalizowane zostaną problemy, które zostały już zdiagnozowane w ostatnich miesiącach a związane są z wejściem ryczałt od dochodów spółek kapitałowych. Trener wskaże praktyczne aspekty zmian wprowadzanych w estońskim CIT.
Pytania, na które odpowiadamy podczas warsztatów
Podczas praktycznych warsztatów związanych z tematyką estońskiego CIT uczestnik uzyska odpowiedzi m. in. na pytania:
Kto naszym zdanie powinien zostać uczestnikiem szkolenia
Na zajęcia podatkowe związane z ryczałtowym sposobem rozliczania się spółek kapitałowych w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych zapraszamy w szczególności: przedsiębiorców, specjalistów podatkowych (w tym CIT), właścicieli biur rachunkowych, księgowych i głównych księgowych, kontrolerów podatkowych, dyrektorów finansowych, członków zarządu oraz wspólników spółek.
Materiały szkoleniowe (dydaktyczne)
Uczestnik warsztatów dotyczących zasad rozliczeń podatkowych CIT z wykorzystaniem modelu estońskiego otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych.
Certyfikat ze szkolenia, zaświadczenie o uczestnictwie w kursie
Osobom biorącym udział w szkoleniu dotyczącym estońskiego CIT-u wydajemy imienne potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach.
Korzyści, rezultaty szkolenia o estońskim CIT
W trakcie szkolenia obejmującego zagadnienia stosowania opodatkowania w formie estońskiego CIT wykładowca kompleksowo przedstawi rozliczenia podatku CIT w modelu estońskim, z uwzględnieniem zmian w ramach tzw. Polskiego Ładu. Podczas zajęć przedstawione zostaną praktyczne aspekty związane z przejściem na model estoński, prawa i obowiązki podatnika oraz zasady opodatkowania estońskim CIT.
Estoński CIT 2023 - Szkolenie zamknięte, na zamówienie
Zachęcamy z możliwości zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej - zamów szkolenie wewnętrzne. Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją dedykowanego szkolenia dotyczącego praktycznych aspektów związanych z rozliczeniami podatkowymi na zasadach estońskiego CIT-u, to prosimy o kontakt.
Jesteśmy do dyspozycji: Polbi – Warszawa, tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 22 629 13 88
E-mail: biuro@polbi.com.pl.