Polbi

Godziny nadliczbowe, rozliczanie nadgodzin

Czas pracy – Praca w godzinach nadliczbowych, wyliczanie i rozliczanie nadgodzin w różnych systemach czasu pracy


Kiedy mamy do czynienia z godzinami nadliczbowymi i jakie są limity takiego czasu pracy, czy pracodawca może wydać polecenie pracy w godzinach nadliczbowych i czy pracownik może odmówić wykonania takiego polecenia, jak rekompensować pracę w nadgodzinach. O tym wszystkim porozmawiamy podczas szkolenia o prawidłowym ustalaniu, ewidencjonowaniu i rozliczaniu godzin nadliczbowych.

 

Godziny nadliczbowe a czas pracy - Szkolenie

 

Idea szkolenia o nadgodzinach


Przepisy prawa pracy gwarantują pracownikowi 8-godzinny dzień pracy. Wykonywanie pracy ponad obowiązującą normę jest pracą w nadgodzinach. Godziny nadliczbowe mogą wynikać z dłuższego niż zagwarantowany czas pracy wykonywania pracy lub z sytuacji, gdy pracownik jest w pracy i wykonuje swoje obowiązki zawodowe chociaż ten dzień zgodnie z planem pracy powinien być dla niego dniem wolnym. Pracownik może oczywiście pracować więcej będąc zatrudnionym np. w równoważnym systemie czasu pracy a taka sytuacja nie powoduje powstania nadgodzin. Dzięki uczestnictwu w szkoleniu poznasz zasady ustalania i rozliczania czasu pracy w nadgodzinach.

 

Poznaj zasady ustalania i rozliczania czas pracy w godziny nadliczbowe


Zapraszamy na szkolenie o zasadach prawidłowego rozliczanie godzin nadliczbowych. Poznasz i utrwalisz wiedzę związaną z zasadami ustalania godzin nadliczbowych, ewidencji czasu pracy i rozliczania nadgodzin, będziesz wiedział jakie wynagrodzenie przysługuje za godziny nadliczbowe a kiedy pracownikowi należy się czas wolny za godziny nadliczbowe. Omówmy przypadki wyjścia prywatnego i sposoby ich odpracowania.

 

Główne punkty agendy szkolenia o godzinach nadliczbowych


Szczegółowy wykaz zagadnień omawianych w trakcie kursu znajdziesz w zakładce – Program

 • Definicje i pojęcie pracy w godzinach nadliczbowych, normy i wymiar czasu pracy, definicja godzin nadliczbowych, nadgodziny i metody liczenia nadgodzin.
 • Polecenie pracy w godzinach nadliczbowych, dopuszczalność pracy nadliczbowej, przypadki zakazu pracy w godzinach nadliczbowych, polecenie pracy w godzinach nadliczbowych i prawo do odmowy, skutki odmowy pracy w nadgodzinach i praca nadliczbowa bez polecenia pracodawcy.
 • Limity pracy nadliczbowej w Kodeksie pracy, w regulacjach wewnątrzzakładowych, limity pracy w godzinach nadliczbowych w skali doby w skali tygodnia, w okresie rozliczeniowym i limity pracy w nadgodzinach w skali roku kalendarzowego.
 • Rekompensata za pracę w godzinach nadliczbowych, sposoby rekompensaty za pracę nadliczbową, rekompensata finansowa za nadgodziny, wynagrodzenie i dodatek za pracę w godzinach nadliczbowych. oddanie czasu wolnego, terminy rekompensaty, obliczanie wynagrodzenia i dodatku za pracę w nadgodzinach i ryczałt za godziny nadliczbowe.
 • Praca w dniu wolnym, zasada przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy a dzień wolny od pracy, granica dnia pracy i dnia wolnego od pracy, obowiązek oddania innego dnia wolnego lub rekompensata za pracę w dniu wolnym, niższy wymiar czasu pracy.
 • Praca w niedziele i święta, dni wolne od pracy w Kodeksie pracy i przepisach ustawy o dniach wolnych od pracy a dopuszczalność pracy w niedzielę lub w święto, ustalanie doby niedzielnej i doby świątecznej, planowanie pracy w niedzielę lub święto, sposoby rekompensaty za pracę w wolną niedzielę lub w święto oraz wynagrodzenie i dodatek za pracę w wolną niedzielę lub święto.

 

Zasady rozliczania nadgodzin prezentuje Agnieszka Wałęka-Kaliszczak


Agnieszka Wałęka-Kaliszczak. Wykładowca, ekspert Polbi

Polbi – Warszawa. Agnieszka Wałęka-Kaliszczak

 

AGNIESZKA WAŁĘKA-KALISZCZAK

Prawnik, wykładowca, trener i szkoleniowiec. Specjalistka z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i ZUS.

Przeprowadziła już setki kursów, szkoleń i warsztatów dzieląc się z uczestnikami zajęć swoją wiedzą i doświadczeniem przybliżając zagadnienia dotyczące spraw pracowniczych.

 

Kogo zapraszamy na zajęcia o nadgodzinach?


Zajęcia adresowane są przede wszystkim do pracowników działów kadrowo-płacowych.

 • Zajęcia przeznaczone są dla osób odpowiedzialnych za prawidłowe rozliczanie czasu pracy i prowadzenie dokumentacji związanej z czasem pracy w godzinach nadliczbowych pracowników zatrudnionych w różnych systemach czasu pracy.
 • Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się problematyką kadrowo-płacową ze szczególnym uwzględnieniem problematyki nadgodzin i właściwego rozliczania czasu pracy, jak również do osób planujących i tworzących harmonogramy czasu pracy.
 • Uczestnikami zajęć dotyczących godziny nadliczbowych mogą być także mniej doświadczeni pracownicy lub osoby rozpoczynające pracę w działach kadrowo-płacowych.

 

Kluczowe informacje o szkoleniu – Godziny nadliczbowe


 • Czas pracy – Godziny nadliczbowe, wyliczanie i rozliczanie nadgodzin
 • ABC kadrowca, pracodawcy i przedsiębiorcy
 • Kurs dla osób planujących, ewidencjonujących i rozliczających czas pracy
 • Wykładowca – Agnieszka Wałęka-Kaliszczak, ekspert w zakresie spraw pracowniczych
 • Czas trwania: 4 godziny z przerwami – Webinar, zajęcia na żywo online
 • Cena katalogowa za osobę: 498 zł netto/brutto (VAT zw.) – Zwolnienie z VAT
 • W cenie materiały szkoleniowe w postaci elektronicznej
 • Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności i faktury
 • Otrzymujesz imienne zaświadczenie o ukończeniu kursu – Certyfikaty
 • Możemy dopasować kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
 • Kontakt – Polbi, Warszawa: tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, e-mail: biuro@polbi.com.pl

 


Pozostałe nasze szkolenia o czasie pracy:

Czas pracy – kompendium wiedzy o planowaniu i rozliczaniu czasu pracy

Równoważny czas pracy – planowanie i rozliczanie

Praca zdalna 2023 po zmianach prawa pracy

398 zł498 zł
Cena promocyjna obowiązuje do 2/10/2023r. pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.
Zapisz się
Termin
14 lutego 2023
Wtorek, w godz. 10:00-14:00
Lokalizacja
Szkolenie online na żywo
Osoba prowadząca
Agnieszka Wałęka-Kaliszczak. Ekspert prawa pracy.
Uczymy tego, na czym się znamy.