Jest wiele dylematów i wątpliwości dotyczących wdrożenia systemu zarządzania jakością w podmiocie leczniczym zapewniającego bezpieczeństwo pacjentów.
Zajęcia oferują kompleksowe omówienie sposobów przygotowania placówek medycznych na wyzwania stojące przed nimi po wdrożeniu nowych regulacji wprowadzanych ustawą o jakości w ochronie zdrowia.
Wiedza uzyskana w trakcie udziału w szkoleniu daje możliwość przygotowania organizacji do wdrożenia znormalizowanych systemów zarządzania oraz doskonalenia projakościowego podejścia do zarządzania podmiotem leczniczym.
Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajduje się w zakładce – Program
Udział w zajęciach poświęcony nowej ustawie o jakości w ochronie zdrowia polecamy:
Powinieneś wiedzieć, że nasze szkolenie o zarządzaniu jakością w ochronie zdrowia i standardach bezpieczeństwa pacjentów to:
Chcesz poznać wykładowcę, zobacz zakładkę – Osoba prowadząca.
Program opracował Arkadiusz Trela
Organizator szkolenia - Polbi, Warszawa
Pełnomocnik, Doradca Zarządów. Kierownik projektów wdrożeniowych i trener systemów zarządzania wg norm ISO w placówkach ochrony zdrowia, hurtowniach farmaceutycznych i w podmiotach wytwarzających wyroby medyczne. Autor kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych systemów jakości wg ISO w ochronie zdrowia.
Prelegent na krajowych i międzynarodowych Kongresach i Konferencjach. Prowadzący liczne specjalistyczne szkolenia dla Pełnomocników i Audytorów zintegrowanych systemów zarządzania oraz z zakresu zarządzania ryzykiem i ochrony danych osobowych.
Trener systemów zarządzania wg norm ISO w placówkach ochrony zdrowia, hurtowniach farmaceutycznych i w podmiotach wytwarzających wyroby medyczne oraz prelegent wielu szkoleń poświęconych jakości w sektorze medycznym (kilkaset godzin wykładowych).
Wykładowca na studiach MBA w Ochronie Zdrowia na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, programu Executive MBA w Sektorze Ochronie Zdrowia – konsorcjum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uczelni Łazarskiego w obszarze modułów poświęconych zarządzaniu jakością w podmiotach leczniczych.
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Autor rozprawy doktorskiej poświęconej kulturze jakości w podmiotach leczniczych w Polsce. Ukończył studia menadżerskie – Executive MBA, podyplomowe studia – Menadżer Jakości oraz certyfikowane przez International Register of Certificated Auditors zaawansowane kursy audytora / audytora wiodącego systemów ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001.
Kompetencje z zakresu zarządzania projektami – Posiada certyfikat PRINCE2®, narzędzi optymalizacji - certyfikat Lean Manufacturing / Six Sigma oraz ukończone studia dla Inspektorów Ochrony Danych.
Autor książek: „Zarządzanie jakością w działalności leczniczej”, „Zarządzanie jakością w placówce medycznej”, „Jakość usług medycznych i bezpieczeństwo pacjentów – Trendy i dobre praktyki zarządzania”, jak również wielu publikacji poświęconych jakości, ryzyku i systemom zarządzania w ochronie zdrowia.
Ekspert portalu SerwisZOZ.pl oraz publicysta miesięcznika „Zarządzanie placówką medyczną”. Arkadiusz Trela jest autorem m.in. artykułów: Ustawa o jakości. Co czeka szpitale?; Dlaczego zarządzanie ryzykiem jest konieczne w standardach ISO; Audyty wewnętrzne – jak zapewnić ich skuteczność; Jak zarządzać ryzykiem w ujęciu ISO 9001:2015; W analizie wyników placówki warto stosować mierniki; Czy IOD powinien mieć ubezpieczenie; Dlaczego warto wdrożyć system zarządzania ryzykiem; Jak skutecznie szkolić pracowników z RODO; Jak ograniczyć ryzyko szkody u pacjenta; Jak właściwie stosować znak certyfikacji ISO; Czy normy ISO pomogą spełnić wymagania prawne; Jak wybrać jednostkę certyfikującą ISO; Jak minimalizować konflikty podczas audytu; Jakość usług medycznych – co się zmieni.
Zapraszamy na zajęcia szczegółowo omawiające wymagania systemów zarządzania, normy ISO i wymogi akredytacyjne w placówce medycznej, autoryzację, wewnętrzny system zarządzania jakością i bezpieczeństwem, system świadczeń kompensacyjnych i zarządzanie ryzykiem w opiece zdrowotnej. Praktyczny sposób prezentacji projakościowego podejścia do zarządzania podmiotem leczniczym przedstawiamy w oparciu o doświadczenie naszego trenera. Szkolenie prowadzi dr Arkadiusz Trela.
Kilka słów o zajęciach dotyczących zarządzania jakością?
Zarządzanie jakością - cel szkolenia
Staramy się dostarczać Państwu zawsze kompleksową i rzetelną i sprawdzoną wiedzę. Zadaniem warsztatów jest zapoznanie uczestników z najważniejszymi i najnowszymi wymaganiami ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, jak również z praktycznym podejściem do wdrożenia założeń tej ustawy. Porozmawiamy o najważniejszych i najnowszych standardach jakości dedykowanych dla ochrony zdrowia, jak również o praktycznym podejściu do wdrożenia i utrzymania skutecznego wewnętrznego systemu zarządzania jakością w ochronie zdrowia i bezpieczeństwem pacjenta.
Korzyści z udziału w kursie
Zajęcia oferują kompleksowe omówienie wymagań ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta – nowego podejścia do zarządzania jakością oraz nowych wymagań dla świadczeniobiorców stawianym podmiotom wykonującym działalność leczniczą w Polsce. Podczas szkolenia dowiesz się, jak sprawnie przygotować organizację do wdrożenia nowych wymagań oraz jak doskonalić obecnie stosowane projakościowe podejście do zarządzania podmiotem leczniczym.
Quality management in health care system
Nowoczesne i systemowe zarządzanie zakładem opieki zdrowotnej i tworzenie systemów zarządzania jakością oferowanych świadczeń zdrowotnych. Ryzyko w opiece zdrowotnej, autoryzacja, RCA, FMEA. Bezpieczeństwo pacjenta.
Omawiane i analizowane regulacje prawne
Podczas zajęć przywołamy, omówimy i przeanalizujemy regulacje prawne dotyczące zarządzania jakością w podmiocie leczniczym wynikające z regulacji prawnych zawartych w ustawie o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.
Co zawiera ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta?
Autoryzacja szpitali do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych i uczestnictwo placówki medycznej w systemie podstawowego zabezpieczenia zdrowotnego tzw. „sieci szpitali” oraz ocena jakości w ochronie zdrowia przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). System rejestrowania zdarzeń niepożądanych dla zapewnienia jakości i bezpieczeństwa oraz rola personelu medycznego w zgłoszeniu zdarzenia niepożądanego. System rekompensaty szkód z tytułu zdarzeń medycznych obsługiwany przez Rzecznika Praw Pacjenta. System autoryzacji, akredytacji oraz wymagania wobec wewnętrznego systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem.
Szkolenie zamknięte, na zamówienie
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne specjalnie dla Siebie. Jeśli planujesz realizacją zamkniętego szkolenia dotyczącego problematyki zarządzania jakością w placówce medycznej na gruncie przepisów nowej ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, to zapraszamy do kontaktu.
Certyfikat ze szkolenia, faktura, płatności
Otrzymujesz imienne zaświadczenie o uczestnictwie w kursie – Certyfikaty
Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności i faktury
W cenie materiały szkoleniowe w postaci elektronicznej
Działamy jako placówka oświatowa – Zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Możemy dopasować kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Szkolenie - Jakość w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwo pacjenta
Ustawa o jakości w ochronie zdrowia – nowe podejście do zarządzania jakością i bezpieczeństwem pacjenta
Zarządzanie jakością w ochronie zdrowia, systemy zarządzania jakością
Nowe regulacje, etapy wdrażania ISO i akredytacji Ministra Zdrowia, dokumentacja systemowa i procesowa, najważniejsze elementy standardów jakości, autoryzacja, bezpieczeństwo pacjenta, ustawa o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta
Wykładowca - dr Arkadiusz Trela, ekspert systemów jakości w ochronie zdrowia
Poziom prezentowanej wiedzy - Szkolenie przydatne dla praktyków
Czas trwania - 5 godzin z przerwami, webinar, zajęcia na żywo online
Kontakt - Polbi, Warszawa: tel. 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl