Szkolenie dla księgowych uczące prawidłowych zasad ewidencji obciążeń z tytułu wynagrodzeń, właściwego rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w aspekcie wypłat wynagrodzeń, prowadzenia ewidencji składników pozapłacowych ujmowanych na liście płac oraz księgowania korekty list płac.
Szkolenia ma na celu przygotowanie do księgowania kosztów wynagrodzeń w różnych układach ewidencji kosztów operacyjnych w zależności od struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa, zarówno w aspekcie bilansowym i i podatkowym.
Podczas praktycznych warsztatów dla księgowych dotyczących ewidencji składników list płac wyjaśnimy:
Skrócony program warsztatów dla księgowych o księgowaniu wynagrodzeń w różnych układach rodzajowych kosztów. Szczegółowy wykaz zagadnień omawianych podczas kursu znajduje się w zakładce – Program.
MACIEJ DERWISZ
Wykładowca, praktyk i ekspert z bogatym doświadczeniem dydaktycznym w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej, rachunku kosztów i ewidencji płac. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów i warsztatów dla księgowych. Zdobył bardzo duże doświadczenie prowadząc od lat zajęcia szkoląc przyszłych pracowników działów kadrowo-płacowych i księgowości.
Szkolenie dotyczące ewidencji kosztów wynagrodzeń powstało z myślą o zagadnieniach księgowych. Zapraszamy na warsztaty osoby ze znajomością podstaw księgowości.
W trakcie warsztatów poruszone zostaną zagadnienia związane z kalkulacją kosztów wynagrodzeń oraz układem planu kont dostosowanym do miejsc powstania kosztów.
Podczas szkolenia poruszymy również aspekty podatkowe związane z ewidencją wynagrodzeń.
Szkolenia przygotowujące do księgowania kosztów wynagrodzeń w różnych układach ewidencji kosztów operacyjnych w zależności od struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa, zarówno w aspekcie bilansowym i i podatkowym.
Elementy wynagrodzeń z punktu widzenia ewidencji księgowej (pojęcia: wynagrodzenie brutto, obciążenia publiczno-prawne, wynagrodzenia netto, potrącenia z tytułu wynagrodzeń, zasiłki z tytułu ubezpieczeń).
Struktura i schematy ewidencji wynagrodzeń w zależności od formy działalności przedsiębiorstwa.
Ewidencja wynagrodzeń w układzie rodzajowym kosztów.
Ewidencja wynagrodzeń w jednostkach stosujących koszty operacyjne z podziałem na miejsca powstania kosztów.
Ewidencja księgowa wynagrodzeń w układzie kalkulacyjnym kosztów.
Klucze podziałowe stosowane przy podziale kosztów pośrednich w odniesieniu do wynagrodzeń.
Koszty pośrednie i bezpośrednie w kalkulacji kosztów wynagrodzeń w odniesieniu na wyroby gotowe i wyroby w toku.
Pojęcie uzasadnionego kosztu pośredniego przy rozliczeniu i ewidencji wynagrodzeń i jego wpływ na zmianę stanu produktów.
Ewidencja księgowa potrąceń obowiązkowych i nieobowiązkowych na liście płac.
Ewidencja wpłat i rozrachunków z tytułu Pracowniczych Planów Kapitałowych – PPK.
Ewidencja narzutu kosztów pracodawcy (brutto brutto).
Ewidencja korekt list płac za okresy poprzednie.
Ewidencja korekt list płac jako ewidencja zdarzenia po dacie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok obrotowy.
Ewidencja wynagrodzeń z punktu widzenia prawa podatkowego – koszty uzyskania przychodów i koszty nie będące kosztami uzyskania przychodów.
Dokumentacja księgowa ewidencji wynagrodzeń.
Zapraszamy na szkolenie przygotowujące do księgowania kosztów wynagrodzeń w różnych układach ewidencji kosztów operacyjnych w zależności od struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa.
Organizator warsztatów dla księgowych - Polbi, Warszawa
Program opracował Maciej Derwisz
Maciej Derwisz to ekspert z bogatym doświadczeniem dydaktycznym w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej, rachunku kosztów i obsługi programów finansowo-księgowych.
MACIEJ DERWISZ
Wykładowca, praktyk i ekspert z bogatym doświadczeniem dydaktycznym w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej, rachunku kosztów. Specjalizuje się w prowadzeniu kursów i warsztatów dla księgowych.
Zdobył bardzo duże doświadczenie prowadząc nieprzerwanie od lat zajęcia z zakresu rachunkowości szkoląc przyszłych pracowników działów księgowości.
Jego umiejętność przekazywania wiedzy jest podstawą sukcesów rynkowych naszych kursów i szkoleń z rachunkowości.
Jak wyglądają warsztaty dla księgowych dotyczące ewidencji wynagrodzeń?
Kogo zapraszamy?
Szkolenie przeznaczone dla księgowych, którzy zajmują się tematyką ewidencji list płac w przedsiębiorstwie. Grupa docelowa to: księgowi, księgowi bilansiści, pracownicy biur rachunkowych, osoby w trakcie zdobywania kwalifikacji do wykonywania zawodu księgowego.
Wymagana znajomość podstaw księgowości
UWAGA: Szkolenie powstało z myślą o zagadnieniach księgowych. Zapraszamy zatem osoby ze znajomością podstaw księgowości.
Metoda prowadzenia kursu
Szkolenie omawiające zasady księgowania kosztów wynagrodzeń w różnych układach ewidencji prowadzone jest w formie zdalnej. Zajęcia na żywo to bezpośredni kontakt z wykładowcą. Uczestnicy za pośrednictwem czatu mogą zadawać pytania, zgłaszać uwagi i sugestie.
Warsztatowa forma zajęć
Kurs poświęcony zasadom prawidłowej ewidencji księgowej wynagrodzeń ma formę warsztatów. Nie tylko wysłuchasz wartościowych wykładów, ale też weźmiesz udział w realizacji wielu praktycznych zadań. Wspólnie przećwiczymy liczne przykłady i przeanalizujemy problemy, które mogą pojawić się w codziennej pracy.
Materiały dydaktyczne (szkoleniowe)
Każdy uczestnik szkolenie poruszającego zagadnienia związane m.in. z kalkulacją kosztów wynagrodzeń, księgowaniem potrąceń na liście płac oraz korekt list płac otrzymuje bezpłatnie komplet autorskich materiałów szkoleniowych.
Certyfikat (zaświadczenie)
Uczestnikom praktycznych warsztatów dotyczących ewidencji księgowej wynagrodzeń wydajemy zgodnie z przepisami MEN imienne „Zaświadczenie o ukończeniu kursu” potwierdzające uczestnictwo w zajęciach.
Szkolenie zamknięte, na zamówienie - czekamy na propozycje
Szkolenie "Ewidencja księgowa wynagrodzeń w praktyce księgowej" możesz dostosować do swoich wymagań zamówić specjalnie dla siebie. Jeżeli masz w planach realizacje zamkniętego szkolenia dotyczącego wszystkich aspektów księgowych i podatkowych związanych z księgowaniem rozrachunków z tytułu wynagrodzeń, to prosimy o kontakt.
Jesteśmy do dyspozycji: Polbi – Warszawa, tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl