Podczas spotkania poruszamy zagadnienia związane z kodami UDI i bazą danych Eudamed. W trakcie szkolenia szczegółowo omawiamy aktualne wyzwania dotyczące zasad wprowadzania wyrobów medycznych do obrotu. Naszą uwagę skupimy na sprawach kodów UDI oraz funkcjonowaniu europejskiej bazy danych o wyrobach medycznych – EUDAMED.
Zmiany prawne w obszarze wyrobów medycznych w ciągu ostatnich kilku lat postawiły branżę przed nie jednym wyzwaniem. Wśród nich można wyróżnić konieczność przeprowadzenia ponownej oceny zgodności i certyfikacji, wdrożenie systemu zarządzania jakością zgodnego z MDR, wreszcie całkowicie nowe zasady reklamy wyrobów medycznych.
UDI to system niepowtarzalnych kodów identyfikacyjnych wyrobów. Podczas szkolenia omawiamy zasady stosowania i wykorzystania numerycznego lub alfanumerycznego niepowtarzalnego kodu identyfikacyjnego wyrobu – UDI.
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak uzyskać kody UDI, czy kod UDI jest obowiązkowy dla wszystkich wyrobów medycznych, a także zależy Ci na praktycznych wskazówkach jak krok po kroku przeprowadzić rejestrację w bazie Eudamed i jak skutecznie uzyskać numer SRN, to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.
Jedną ze zmian dotyczących wyrobów medycznych jest nowa europejska baza danych o wyrobach medycznych, w której docelowo ma znaleźć się każdy wyrób medyczny. W bazie mają też znaleźć się informacje dotyczące kodów UDI, które dla wyrobów będzie musiał nadać producent wyrobu medycznego. Szkolenie kierowane jest do producentów wyrobów medycznych ze względu na obowiązek identyfikacji wyrobów medycznych wprowadzanych do obrotu oraz importerów i dystrybutorów, którzy mają obowiązek weryfikacji nadania kodów UDI.
Szkolenie podzielone jest na dwie części. Pierwsza dotyczy kodów UDI a druga europejskiej bazie danych o wyrobach medycznych – EUDAMED.
Kody UDI – Poznasz założenia systemu niepowtarzalnych kodów identyfikacyjnych wyrobów UDI, powiemy wszystko o strukturze i znaczeniu kodu UDI a na gruncie przepisów MDR i polskiej ustawy o wyrobach medycznych zaprezentujemy uprawnienia, zasady i odpowiedzialność za proces nadawania kodu UDI. Przeanalizujemy etapy nadawania kodu UDI w przypadku wyrobu medycznego będącego już w obrocie oraz dla nowego wyrobu medycznego.
Baza danych EUDAMED – Wyjaśniamy czym jest baza EUDAMED i jakie informacje są niezbędne aby dokonać rejestracji podmiotu? Prezentujemy także zasady rejestracja wyrobów medycznych w EUDAMED Dokonamy przeglądu okresów przejściowych pod kątem prawidłowej dokumentacji i oznakowania wyrobów medycznych.
Sprawdź szczegółowy wykaz omawianych zagadnień – Program szkolenia
Na zajęcia przybliżające proces nadawania kodów UDI dla wyrobów medycznych i zasady rejestracji podmiotów w bazie danych EUDAMED zapraszamy producentów wyrobów medycznych oraz importerów, dystrybutorów i upoważnionych przedstawiciele w UE takich wyrobów.
Zapraszamy na ciekawe zajęcia prowadzone online na żywo w czasie rzeczywistym.
Uczestnicząc w szkoleniu zadbasz o aktualną, wyczerpującą i rzetelna wiedzę o systemie niepowtarzalnych kodów identyfikacyjnych wyrobów medycznych oraz otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące uzyskania kodów UDI, a następnie rejestracji w EUDAMED („podmiotowej” i „produktowej”).
W trakcie szkolenia dowiesz się, czym jest kod UDI, jakie wyroby muszą go mieć, jak uzyskać kody UDI dla wyrobu medycznego, w jaki sposób dokonać rejestracji w Eudamed i jak uzyskać numer SRN, a także co zrobić, gdy URPL zwleka z wydaniem numeru SRN.
Tematyka szkolenia: Zagadnienia związane z kodami UDI i bazą danych Eudamed
Wykładowca: Warsztaty prowadzą – Roksana Strubel i Anna Gawrońska
Czas szkolenia: 4 godziny z przerwami, zajęcia online na żywo
Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności
Materiały szkoleniowe: W cenie szkolenia materiały w postaci elektronicznej
Placówka oświatowa: Zobacz nasze zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Roksana Strubel i Anna Gawrońska zaprezentują swoje spojrzenie na omawiane tematy.
ROKSANA STRUBEL
Wspiera firmy z branży med&pharma, żywnościowej i biotechnologicznej. Doradza klientom w sprawach związanych z wprowadzeniem produktów na rynek i ich dystrybucją, a także wdrażaniem nowych usług oraz modeli biznesowych.
Służy pomocą przedsiębiorcom w bieżącej działalności, negocjowaniu umów oraz zapewnieniu compliance w organizacji. Reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych oraz sporach sądowych.
Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego i prawa wyrobów medycznych. Współautorka praktycznego przewodnika "Prawo wyrobów medycznych" oraz komentarza do ustawy o badaniach klinicznych.
Autorka bloga https://roksanastrubel.com/, na którym analizuje tematy istotne dla sektora ochrony zdrowia. Swoją wiedzą dzieli się również w ramach prawniczego newslettera dla branży life sciences.
ANNA GAWROŃSKA
Zapraszamy na szkolenie pomagające zapoznać się z elementami systemu niepowtarzalnych kodów identyfikacyjnych wyrobów, zakresem stosowania i wykorzystanie kodów UDI. Zajęcia przeznaczone są dla przedstawicieli podmiotów, których dotyczy obowiązek rejestracji w bazie EUDAMED (producent, importer, autoryzowany przedstawiciel). Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie informacje są niezbędne aby dokonać rejestracji podmiotu i co trzeba przygotować aby sprawnie dokonać rejestracji wyrobów medycznych w bazie EUDAMED.
Możesz także zamówić szkolenie wewnętrzne z zakresu . Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia zamkniętego dotyczącego wpływu na działalność podmiotów odpowiedzialnych, hurtowni farmaceutycznych oraz branży wyrobów medycznych będących efektem dużej nowelizacji ustawy refundacyjnej, to prosimy o kontakt. Jesteśmy do dyspozycji.