Szkolenie – Lista Płac 2024 od podstaw poświęcone jest przećwiczeniu naliczania wynagrodzeń i omówieniu najnowsze zmian w rozliczaniu składników płacowych. Podczas szkolenia wyjaśnimy jak rozliczać wynagrodzenia i pozostałe przychody ze stosunku pracy?
Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje całkowicie nieodpłatnie pełną wersję zaawansowanego „Kalkulatora wynagrodzeń 2024”. Program m.in. umożliwia naliczanie i drukowanie listy płac w różnych wariantach, obliczenie narzutu kosztów pracodawcy, naliczenia PPK, wyliczenia wartości za nadgodziny, naliczenia wynagrodzenia urlopowego oraz wyliczenia PFRON.
Szkolenie online – Lista Płac 2024. Szkolenie to praktyczne warsztaty sporządzania listy płac. Zajęcia uczą od podstaw jak sprawnie i prawidłowo naliczać wynagrodzenia i rozliczać składniki płac. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w rozliczaniu wynagrodzeń pracowników.
Co powinna zawierać lista płac? Zapraszamy na szkolenie wyjaśniające co powinna zawierać lista płac i prezentujące praktyczne zasady jej sporządzania. Na licznych przykładach rozliczania wynagrodzeń i innych przychodów na listach płac zaprezentujemy praktyczne rozwiązania w aspekcie podatkowo-składkowym uwzględniając trudne przypadki i sytuacje budzące wątpliwości.
Czego dowiesz się na szkoleniu o naliczaniu wynagrodzeń? W trakcie szkolenia omówimy zasady i technikę naliczania wynagrodzeń w ramach listy płac, wskażemy pozapłacowe składniki wynagrodzeń i ich wpływ na wyliczenia oraz metodykę ustalania podstawy naliczania ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych i podatku dochodowego od osób fizycznych.
Warsztaty płacowe od podstaw – praktyka pracy z listą płac. Lista Płac to kurs dla osób z działów kadr i płac. W trakcie spotkania dokonamy przykładowych wyliczeń z uwzględnieniem aspektów podatkowych i składkowych. Zwrócimy uwagę na najnowsze zmiany będące rezultatem ostatnich aktualizacji przepisów. Szkolenie „Lista płac” to warsztaty płacowe z rozliczania wypłat pracowniczych w ujęciu praktycznym.
Poznasz najnowsze zmiany podatkowo-składkowe wpływające na rozliczanie wynagrodzeń pracowników i sporządzanie listy płac.
Będziesz wiedział, co nowego w naliczaniu wynagrodzeń pracowników pojawiło się po zmianach wprowadzanych w ostatnim czasie.
Przećwiczysz ustalanie zaliczek i składek od wypłat. Zaliczki na podatek PIT, składka ZUS, składka zdrowotna, kwoty wolne oraz uwzględnianie ulgi i zwolnień dla pracowników wykazywanych na liście płac.
Pokażemy, jak ustalić wynagrodzenie netto i całkowite koszty zatrudnienia pracownika jakie ponosi pracodawca.
Co omawiamy w trakcie szkolenia z naliczania wynagrodzeń?
Sprawdź szczegółowy wykaz omawianych zagadnień – Program szkolenia
Zapraszamy na szkolenie omawiające prawidłowe rozliczanie składników wynagrodzeń prowadzone jako warsztaty płacowe. Podczas zajęć szczegółowo omawiamy podatek dochodowy i zaliczki, skalę podatkową PIT i kwoty wolne, ulgi, koszty uzyskania przychodów, przeprowadzamy symulację ustalania składek na ubezpieczenie społeczne i podstawy wymiaru oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne.
Szkolenie poruszające zagadnienia ujmowania wynagrodzeń i ich obciążeń podatkowo składkowych na liście płac adresujemy do osób zajmujące się wyliczeniami list płac i odpowiedzialnych za rozliczanie wynagrodzeń pracowników.
W szczególności na zajęcia o dokonywaniu rozliczeń wynagrodzeń zapraszamy:
Udział w zajęciach rekomendujemy osobom pragnącym zdobycie, poszerzenie lub zaktualizowanie wiedzy dotyczącej problematyki naliczania wynagrodzeń.
Szkolenie to wiedza, co powinna zawierać Lista Płac i jak przeprowadzić i dokumentować dokonanie rozliczenia wynagrodzeń pracowników i naliczanie składek ZUS oraz zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych? Poznasz obowiązkowe oraz fakultatywne składniki wynagrodzeń, zasady ustalania podstawy naliczania ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych i podatku PIT. Powinieneś wiedzieć, że nasze szkolenie to:
Tematyka szkolenia: Lista płac 2024 w praktyce. Szkolenie od podstaw.
Akademia płacowa: Rozliczanie składników wynagrodzeń na liście płac.
Wykładowca: Ekspert w zakresie rachunkowości finansowej i zarządczej – Maciej Derwisz
Czas szkolenia: 5 godzin zegarowych z przerwami, zajęcia online na żywo
Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu
Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności
Placówka oświatowa: Zobacz nasze zaświadczenia i wpisy w rejestrach
Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Omówienie obligatoryjnych i fakultatywnych składników wynagrodzeń oraz składników pozapłacowych ujmowanych w liście płac.
Wskaźniki płacowe obowiązujące w 2024 roku i ich wpływ na listę płac.
Zasady wyliczania składek na ubezpieczenie społeczne przy wyliczaniu wynagrodzeń.
Zasady wyliczania składki ubezpieczenia zdrowotnego przy wyliczaniu wynagrodzeń.
Zasady ustalania podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych przy wyliczaniu wynagrodzeń.
MACIEJ DERWISZ
Doświadczony wykładowca ukierunkowany na nowoczesne formy szkolenia oparte na case-study i wykorzystaniu potencjału intelektualnego uczestników szkoleń (tzw. szkoła fińska). Studiował w SGPiS obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Jest ekspertem wykorzystania programu Microsoft Excel w działach księgowych oraz kadrowo-płacowych.
W Polbi od ponad 25 lat szkoli profesjonalistów pracujących w kadrach i płacach. Jest specjalistą z zakresu ubezpieczeń społecznych, wynagrodzeń i list płac a także znawcą programu Płatnik. Z jego wiedzy korzystają właściciele i pracownicy: biur rachunkowych, kancelarii podatkowych, mniejszych i większych przedsiębiorstw, korporacji, jednostek budżetowych i samorządowych.
Maciej jest wykładowcą powszechnie lubianym, ma niezwykły, naturalny dar przekazywania posiadanej wiedzy. Zajęcia prowadzi w interesujący sposób umiejętnie wiążąc teorię z praktyką. Zawsze perfekcyjnie przygotowany, punktualny, uprzejmy i życzliwy. Posiada wrodzone predyspozycje do bycia idealnym wykładowcą: empatię, cierpliwość i poczucie humoru. Uczestniczki i uczestnicy szkoleń doceniają jego pasję i zaangażowanie.
Akademia płac - Zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniu o rozliczaniu składników wynagrodzeń na listach płac. Podczas spotkania omawiamy kluczowe aspekty związane z wynagrodzeniami oraz zmiany w prawie pracy, podatkach oraz ZUS i w świadczeniach pracowniczych.
Wykładowca omawia zagadnienia na przykładach, przedstawia wzory nowych wniosków i oświadczeń oraz dokonuje przykładowych rozliczenia wynagrodzeń pracowniczych na listach płac.
Ostatnie nowelizacje przepisów wprowadziły kompleks zmian, które wpływają na naliczanie zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych PDOF/PIT i składek zdrowotnych. Zmiany mają bezpośredni wpływ na sposób sporządzania listy płac.
Jak prawidłowo tworzyć listę płac uwzględniając zmiany wynikające z bieżących zmian w prawie, jak wyliczać składki na ubezpieczenie społeczne, składkę zdrowotną po nowemu, jak prawidłowo dokonywać rozliczania składników wynagrodzeń - to wszystko zaprezentujemy i omówimy podczas warsztatów: Lista płac - Naliczania wynagrodzeń za pracę.
Podczas warsztatów przywołamy, omówimy i przeanalizujemy przepisy związane z naliczaniem wynagrodzeń:
Zagadnienia omawiane podczas warsztatów z ustalania wynagrodzeń – Lista płac obejmują zawsze aktualny stan prawny. Na bieżąco uwzględniamy pojawiające się nowe akty prawne wpływające na rozliczania wynagrodzeń pracowników i zleceniobiorców.
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne spełniające twoje indywidualne potrzeby. Jeśli planujesz organizację zajęć obejmujących całościowo zasady dokonywania rozliczeń na liście płac i prezentujące najnowsze zmiany składkowo-podatkowe wpływające na sporządzanie i rozliczanie listy płac, to prosimy o kontakt. Jesteśmy do dyspozycji.
Dzięki uczestnictwu w warsztatach z rozliczania składników wynagrodzeń na listach płac: