Jak wygląda prowadzenie spisów z natury dokumentowanych na bieżąco w ciągu roku, 2 lub 4 lat? Poznaj możliwość prowadzenia inwentaryzacji w sposób ciągły a także zasady oraz wady i zalety inwentaryzacji prowadzonej metodą ciągłą.
➤ Jak stosować przepisy o rachunkowości by uprościć procesy inwentaryzacji?
➤ Dowiesz się, czym różni się inwentaryzacja ciągła od inwentaryzacji rocznej?
➤ Poznasz plusy i minusy inwentaryzacji prowadzonej metodą ciągłą.
➤ Wyjaśnimy kto i kiedy może prowadzić inwentaryzację w sposób ciągły?
Szkolenie dotyczące inwentaryzacji ciągłej ma na celu zapoznanie uczestników zajęć z tą szczególną formą inwentaryzacji majątku w firmie, przedsiębiorstwie, instytucji czy urzędzie. Zostań specjalistą do spraw inwentaryzacji. Zajęcia polecamy osobom, które będą wdrażały lub nadzorowały prowadzenie inwentaryzacji w formie ciągłej.
Tematy szczegółowo omawiane podczas zajęć to:
Szkolenie poświęcone inwentaryzacji ciągłej kierowane jest do osób zainteresowanych przeprowadzeniem inwentaryzacji w takiej formie. W szczególności na zajęcia zapraszamy:
ANDRZEJ KĘPA
Wykładowca z ponad 30 letnim doświadczeniem.
Ekspert do spraw rachunkowości, majątku trwałego oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Znawca zagadnień dotyczących ewidencji, klasyfikacji i amortyzacji środków trwałych.
Jest absolwentem Centrum Podyplomowego Kształcenia Pracowników Administracji Państwowej. Ukończył podyplomowe studium rachunkowości w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego (obecnie Akademia Leona Koźmińskiego).
Wiedzę praktyczną zdobył pracując na stanowiskach księgowego, głównego księgowego i dyrektora finansowego.
Z Polbi związany od ponad 25 lat. W tym czasie przeprowadził dziesiątki szkoleń z zakresu majątku trwałego i inwentaryzacji. Szkolił specjalistów w dużych korporacjach i przedsiębiorstwach. Prowadzi zajęcia na Kursie „Specjalista do spraw majątku trwałego”.
Andrzej jest wykładowcą powszechnie lubianym i szanowanym ze względu na niesamowitą wiedzę, jaką posiada i umiejętność jej przekazywania. Zawsze jest perfekcyjnie przygotowany, jednocześnie uprzejmy, życzliwy i dowcipny. Na jego zajęciach nie można się nudzić.
Od uczestników szkoleń niezmiennie od lat otrzymuje najwyższe oceny i opinie. Oto jedna z nich: „Jestem bardzo zadowolona. Szkolenie fachowe, przeprowadzone w sposób przystępny i zrozumiały przez kompetentną osobę. W zakresie merytorycznym wyczerpujące i pozwalające na usystematyzowanie przekazanych informacji. Wrócę.”
Jak wyglądają warsztaty z zakresu inwentaryzacji ciągłej?
Wprowadzenie do szkolenia - Inwentaryzacja ciągła
Internetowe szkolenie jest okazją do poznania możliwych odstępstw od inwentaryzacji dokonywanej metodą spisu z natury według stanu na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Podczas zajęć dowiesz się, kto i kiedy może wybrać inwentaryzację ciągłą jako szczególną formę inwentaryzacji majątku?
Czy inwentaryzacja musi sprawiać kłopoty?
Większość podmiotów ma już za sobą realizację obowiązków związanych z inwentaryzacją. Doświadczyliście zatem Państwo trudów związanych z przeprowadzaniem rokrocznej inwentaryzacji majątku firmy. Czy tak musi być? A może lepiej przeprowadzać inwentaryzacją raz w ciągu 1 roku, raz w ciągu 2 lat czy nawet raz w ciągu 4 lat?
Inwentaryzacja ciągła czy inwentaryzacja tradycyjna?
Zgodnie z generalną zasadą inwentaryzację znaczącej części składników majątku dokonuje się metodą spisu z natury według stanu na ostatni dzień każdego roku obrotowego. Jakie są odstępstwa od tej reguły? Przy spełnieniu jakich warunków można przeprowadzać inwentaryzację metodą ciągłą (możliwość przeprowadzenia jednorazowego spisu z natury na dowolny dzień)? Wybrane składniki aktywów majątku można objąć tzw. inwentaryzacją ciągłą. W takim przypadku wystarczy w wyznaczonym okresie, np. tylko raz w ciągu dwóch lub czterech lat, dokonać zinwentaryzowania ich w drodze spisu z natury, co pozwala rozłożyć w czasie czynności spisowe.
Metoda prowadzenia zajęć o inwentaryzacji ciągłej
Szkolenie prowadzone jest w formie praktycznych warsztatów. Podczas zajęć wykładowca zaprezentuje pełen zakres wiedzy dotyczącej inwentaryzacji ciągłej. Praktyczne ćwiczenia umożliwią zdobycie odpowiedniego doświadczenia niezbędnego do prowadzenia inwentaryzacji ciągłej.
Inwentaryzacja czyli weryfikacja prowadzonej ewidencji
Inwentaryzacji to w zasadzie weryfikacja wiarygodność prowadzonej ewidencji. Porównanie faktycznego stanu aktywów z ewidencją księgową daje odpowiedź na pytanie, czy obydwie te ewidencje prowadzone są rzetelnie. Właściwa organizacja inwentaryzacji oraz prawidłowy i sprawny przebiegu czynności spisowych to zmniejszenie czasu przeprowadzania inwentaryzacji oraz uniknięcie zakłóceń w działalności jednostki podczas spisu. Podczas zajęć prezentujemy problemy merytoryczne i organizacyjne powstające przy przeprowadzaniu inwentaryzacji oraz sposoby, jak ich uniknąć.
Materiały szkoleniowe(dydaktyczne)
Uczestnik szkolenia „Inwentaryzacja ciągła” otrzymuje bezpłatnie komplet autorskich materiałów szkoleniowych w formie elektronicznej.
Co zyskujesz, czyli rezultaty szkolenia
Uczestnicy internetowych zajęć z zakresu inwentaryzacji ciągłej:
Inwentaryzacja ciągła - Szkolenie na zamówienie