Szkolenia pozwalające poznać zasady klasyfikacji kosztów wytworzenia środków trwałych i ustalenia wartość początkowej wybudowanego składnika majątku trwałego.
Zadaniem szkolenia jest przedstawienie całokształtu zagadnień składających się na proces wytworzenia środka trwałego, wskazanie schematów kwalifikujących różnorodne wydatki do kosztów budowy środków trwałych, co w rezultacie ma dać skuteczną możliwość ustalenia wartość początkowej wybudowanego środka trwałego.
Szkolenie kierujemy do służb finansowych, kadry kierowniczej, pracowników działów technicznych, organizacyjnych i administracyjnych, którzy zajmują się zagadnieniami środków trwałych w jednostce.
ŚRODKI TRWAŁE W BUDOWIE
ANNA KRÓL-BŁAŻEJEWSKA
Doświadczony księgowy, ekspert i praktyk. Anna Król-Błażejewska specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze środkami trwałymi: ewidencja, wycena, amortyzacja, ulepszenia i remonty, budowa środków trwałych oraz rozliczanie inwestycji.
Prowadzi liczne szkolenia z zakresu rachunkowości i podatków.
Dlaczego nie zawsze od razu można wprowadzić środek trwały do ewidencji? Co oznacza, że spełniony warunek kompletności i zdatności do użytku środka trwałego? Czym się kierować kwalifikując wydatek do kosztów budowy środka trwałego? Od jakiego momentu należy uwzględniać poniesione wydatki i do jakiej daty można uznawać wydatki jako koszt wytworzenia środków trwałych? Dlaczego niektóre koszty, chociaż poniesione w okresie budowy, nie wpływają na wysokości wartości początkowej inwestycji? Dlaczego w przypadku środka trwałego w budowie stosuje się tylko odpisy aktualizujące? No ale wątpliwości jest oczywiście więcej – pozostałe omówimy podczas warsztatów.
Wdrożenie do użytkowania środka trwałego wytworzonego we własnym zakresie.
Ujawnianie środków trwałych w ewidencji i wprowadzanie do użytkowania w terminie późniejszym niż terminy ustawowe.
Środki trwałe zwrócone po kradzieży - ustalanie wartości początkowej.
Nieruchomości inwestycyjne – inwestycje długoterminowe.
Konsekwencje księgowe i podatkowe zaniechania inwestycji w przypadku likwidacji środka trwałego w budowie.
Aktualizacja wartości środków trwałych w budowie i odpisy pomniejszające z tytułu trwałej utraty wartości.
Anna Król-Błażejewska - Księgowa, ekspert i specjalista z zakresu rachunkowości i podatków, doradca finansowy oraz doświadczony wykładowca. Praktyk i właścicielka biura rachunkowego.
ANNA KRÓL-BŁAŻEJEWSKA
Anna Król-Błażejewska to doświadczony wykładowca specjalizujący się w zagadnieniach związanych ze środkami trwałymi (ewidencja, wycena, amortyzacja, ulepszenia i remonty, budowa środków trwałych oraz rozliczanie inwestycji).
Prowadzi liczne szkolenia z zakresu rachunkowości i podatków.
Jak wyglądają warsztaty dotyczące środków trwałych w budowie?
Czym w istocie jest środek trwały w budowie?
Przepisy o rachunkowości stanowią, że przez środki trwałe w budowie rozumie się zaliczane do aktywów trwałych podmiotu środki trwałe w okresie ich budowy, montażu lub ulepszenia już istniejącego środka trwałego.
Środek trwały w budowie
Budowa środków trwałych w procesie inwestycyjnym wymaga często ogromnego wysiłku związanego z pracami organizacyjnymi i rozliczeniowymi.
Ustalanie wartości początkowej wybudowanych środków trwałych
Niezmiernie ważne jest, aby w efekcie końcowym procesu inwestycyjnego było możliwe właściwe ustaleniem wartości początkowej wybudowanych środków trwałych. Zależy to m.in. od prawidłowego prowadzenia budowy środka trwałego na każdym jej etapie i w każdej płaszczyźnie.
Co mówią przepisy?
Zasady ustalenia wartości początkowej wybudowanych środków trwałych, nazywanej kosztem wytworzenia, regulują przepisy o rachunkowości i ustawy podatkowe. Niestety regulacje prawne nie rozwiewają wszystkich wątpliwości, dlatego warto posiłkować się orzeczeniami sądów oraz interpretacjami organów podatkowych.
KSR Nr 11 - Środki trwałe
W zapewnieniu jednolitości rozwiązań stosowanych przez jednostki w zakresie uznawania, wyceny i ujęcia w księgach rachunkowych oraz prezentacji w sprawozdaniu finansowym środków trwałych w budowie pomocnym okazuje się również Krajowy Standard Rachunkowości nr 11 - Środki trwałe.
Certyfikat, zaświadczenie
Osobom biorącym udział w szkoleniu dotyczącym zasad i sposobom prowadzenia ewidencji księgowej dla środków trwałych w budowie wydajemy imienne potwierdzenie uczestnictwa w zajęciach.
Materiały szkoleniowe
Uczestnik szkolenia poświęconego tematyce poprawnego ewidencjonowania wydatków i kwalifikowania kosztów towarzyszących środkom trwałym w budowie otrzymuje bezpłatnie komplet materiałów szkoleniowych.
Środki trwałe w budowie - Szkolenie zamknięte, na zamówienie
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne specjalnie dla Siebie. Jeżeli masz w planach realizację szkolenia zamkniętego dotyczącego szczegółowego omówienia wszystkich praktycznych aspektów związanych ze środkami trwałymi w budowie czyli zaliczanymi do aktywów trwałych obiektów w okresie ich budowy, montażu lub ulepszenia, to prosimy o kontakt.
Jesteśmy do dyspozycji: Polbi – Warszawa, tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl
To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.
Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 22 629 13 88
E-mail: biuro@polbi.com.pl.