Kurs Księgowości

Online, stacjonarnie czy nagranie lub e-learning? Jaki kurs wybrać?

 

Kurs księgowości, czy warto?

Odpowiedź krótka – tak, warto. Coś więcej? Jeżeli chcesz pracować w księgowości, prowadzić księgowość we własnej firmie lub otworzyć biuro rachunkowe, podejmujesz się ambitnego i interesującego wyzwania. W tym celu musisz posiąść wiedzę oraz niezbędne w pracy księgowej praktyczne umiejętności. Optymalnym sposobem jest połączenie wiedzy nabytej w szkole lub w trakcie studiów z nauką na kursie księgowości. Kurs w praktyczny sposób przygotuje cię do pracy i pokaże, jak korzystać z nabytej wiedzy. Wykładowcy wprowadzą cię w fascynujący świat księgowości. Zobaczysz, jak rzeczywiście wygląda praca w księgowości. Nabierzesz pewności siebie, poznasz specyfikę zawodu i dołączysz do społeczności księgowych. Bez wątpienia warto zapisać się na kurs księgowości. Ale jaki kurs wybrać? Jak się upewnić, czy nie będzie to strata czasu i pieniędzy?

Kurs księgowości, jaki wybrać?

Na rynku jest mnóstwo kursów i firm, które oferują naukę księgowości. Wybór nie jest prosty zwłaszcza, że jakość kursu w dłuższej perspektywie będzie decydować o Twojej wartości na rynku pracy, zadowoleniu z tego, co robisz i komforcie pracy. Bezpośrednio za tym idą dochody mające wielki wpływ na jakość życia. Bez przesady można powiedzieć, że wybór kursu księgowości to decyzja życiowa. Praca w księgowości niewątpliwie jest dobrze płatna i satysfakcjonująca, trzeba tylko wybrać dobry kurs księgowości, przyłożyć się do nauki i rozpocząć karierę. Jak to zrobić? Od czego zacząć?

Jakie znaczenie ma doświadczenie?

Jak w każdej branży, różne podmioty edukacyjne ze sobą konkurują. Warto sprawdzić, jak im idzie. Jednym z wykładników sukcesu jest długość czasu,  w którym firma utrzymuje się na rynku. Jeżeli ktoś robi coś od wielu lat i ciągle ma klientów to znaczy, że jest w tym dobry. Warto upewnić się, jak długo wykładowcy księgowości są związani z tą firmą. W Polbi Kurs Księgowości jest prowadzony przez wykładowców: Macieja Derwisza i Agnieszkę Wałękę-Kaliszczak  bez przerwy od kwietnia 1994 roku, a więc 30 lat. Dodatkowo należy się upewnić czy firma, którą wybieramy zapewnia dalszy rozwój? Czy prowadzi kurs drugiego stopnia, np. Sprawozdanie Finansowe? Czy szkoli głównych księgowych? Czy prowadzi krótkie szkolenia z rachunkowości i podatków?

Jaką formę kursu księgowości wybrać?

Na rynku dostępne są kursy księgowości w różnych formach, np. online na żywo, stacjonarne, a także nagrania, tzw. e-learning. Zapewne wybór zależy od osobistych upodobań i oceny, jaki sposób pozyskiwania wiedzy jest najlepszy. Kursy stacjonarne mają niewątpliwie zalety, których nie trzeba przedstawiać. Pytanie, czy w XXI wieku te zalety nadal są warte ponoszenia dodatkowych kosztów i straty czasu na dojazdy? Alternatywą dla stacjonarnych kursów księgowości mogą być nagrania połączone z quizami. Uczysz się kiedy chcesz i jak chcesz, to na pewno główna zaleta tej formy. Zostajesz sam na sam z tym … no może nie problemem, ale jednak bez kontaktu z żywym człowiekiem. Czy tego potrzebujesz? Spróbuj odpowiedzieć na to pytanie rozważając wybór kursu księgowości online na żywo w Polbi. Kurs prowadzony jest w czasie rzeczywistym, widzisz wykładowcę, możesz z nim rozmawiać i do niego pisać. Wykładowca  wyjaśnia ćwiczenia, które dokładnie rozpisuje na tablicy, a ty uzupełniasz swój zeszyt ćwiczeń, który wcześniej dostarczy ci kurier. Dodatkowo, jeżeli lubisz popracować w ciszy nad trudniejszymi zadaniami, dostaniesz do rozwiązania prace domowe. Uczysz się w grupie, uczestniczysz w kursie razem z innymi, a to coś więcej niż oglądanie nagrań.

Podsumowując

Praca w księgowości daje satysfakcję, zapewnia dobre zarobki, stabilizację i pewność zatrudnienia. Karierę należy zacząć od kursu księgowości, a następnie koniecznie konsekwentnie rozwijać swoje kompetencje. Jaki kurs będzie najlepszy? Decyzja należy do ciebie. My oczywiście polecamy kurs księgowości online w Polbi. Wybór kursu to dopiero pierwszy krok w karierze księgowej. Trzeba pamiętać, że podróż zazwyczaj nie kończy się na pierwszym kroku, ale ten pierwszy bywa najważniejszy. Podobno od pierwszego kroku rozpoczyna się każda podróż, również ta w przeciekawy świat rachunku zysków i strat, bilansu, planu kont i sprawozdania finansowego. Polbi przez ostatnie 30 lat wyszkoliło tysiące księgowych. Skorzystaj z doświadczenia i eksperckiej wiedzy. Rozpocznij z Polbi swoją karierę w księgowości.

 

Polecamy szkolenie

Kurs Księgowości Polbi

17 września 2024 - 19 grudnia 2024
Wtorki i czwartki w godz. 17:30-20:45
Kurs księgowości online
1980 zł2480 zł
Cena promocyjna obowiązuje do 9/12/2024 pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.