Akta osobowe pracownika, jak prowadzić dokumentację pracowniczą?

Szkolenie – Jak prowadzić akta osobowe pracownika?


W każdej firmie zatrudniającej pracowników znajdują się akta osobowe. Na szkoleniu o zasadach prowadzenia dokumentacji pracowniczej od rekrutacji po ustanie stosunku pracy, dowiesz się, jak poprawnie tworzyć i prowadzić akta osobowe, wystawić świadectwo pracy oraz poznasz zasady przechowywania dokumentów od zatrudnienia do zwolnienia pracownika.

 

Akta osobowe. Szkolenie: Dokumentacja pracownicza

Akta osobowe w praktyce czyli dokumentacja zatrudnieniowa bez tajemnic

Jeśli pracujesz w kadrach lub płacach, jesteś właścicielem małej firmy, aplikujesz na stanowisko specjalisty personalnego, to zapraszamy na nasze szkolenie z zakresu prawidłowego prowadzenia akt osobowych (teczki pracownika) skierowane do pracowników wydziałów kadr (personalnych) i działów płac, pracowników działów socjalnych, a także właścicieli firm prowadzących samodzielnie politykę kadrową firmy i nie martw się więcej, że nie dasz sobie rady z przepisami prawa pracy dotyczącymi dokumentacji pracowniczej.

Praktyczny charakter warsztatów o pracowniczych aktach osobowych

Wykładowca przeanalizuje ze słuchaczami sposób redagowania i formułowania treści dokumentów związanych z zatrudnieniem, zwracając uwagę na trudniejsze elementy. Omówi zasady prawidłowego tworzenia i gromadzenia dokumentacji pracowniczej na różnych etapach zatrudnienia.

Udział w zajęciach o prowadzeniu akt osobowych to również okazja do podzielenia się i wymiany doświadczeń z praktycznego stosowania przepisów przy prowadzeniu dokumentacji zatrudnieniowej.

Akta osobowe pracowników – części A, B, C, D i E, świadectwo pracy 2024

Kurs dla prowadzących dokumentację rekrutowanych i zatrudnianych osób to kompleksowa wiedza i zwrócenie uwagi na to, o czym należy pamiętać przy prowadzeniu dokumentacji pracowniczej?

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników zajęć z aktualnymi zasadami prowadzenia i przechowywania akt osobowych pracowników oraz dokumentacji kadrowej i ochroną danych osobowych ze stosunku pracy.

Uczestnictwo w warsztatach pozwoli  usystematyzować i pogłębić wiadomości z zakresu prawidłowego prowadzenia dokumentacji towarzyszącej zatrudnianiu pracowników, w szczególności akt osobowych.

Jakie dokumenty przygotować zatrudniając pracownika?


W trakcie spotkania poznasz zasady dokonywania w aktach osobowych wpisów i gromadzenia niezbędnych dokumentów kadrowych od rekrutacji do zakończenia umowy o pracę.

 • Prawidłowe kompletowanie danych i dokumentów – nauczysz się gromadzić dokumentację pracowniczą wymaganą podczas rekrutacji kandydata do pracy i nawiązania stosunku pracy.
 • Poszczególne części akt osobowych – dowiesz się, na jakie części dzielą się akta osobowe oraz  jakie oświadczenia i dokumenty powinny znaleźć się w teczce osobowej zatrudnionego,
 • Rozwiązanie stosunku pracy, świadectwo pracy, przechowywanie dokumentacji – dowiesz się, jak dokumentować ustanie stosunku pracy i sporządzić prawidłowe świadectwo pracy oraz poznasz procedurę wydawania świadectwa pracy, zasady i okresy archiwizowania akt osobowych pracowników.

Czego nauczę się na szkoleniu o prowadzeniu akt osobowych?


Jak tworzyć, prowadzić i jak archiwizować dokumentację pracowniczą? To najważniejsze pytanie dotyczące akt osobowych, na które wykładowczyni udzieli odpowiedzi. A jeżeli już wiesz jak to robić, to omówimy:

 • najnowsze zmiany w prowadzeniu dokumentacji pracowniczej (w tym akt osobowych) wynikające z nowelizacji przepisów Kodeksu pracy i wdrożenia dyrektyw UE,
 • nowości w części B i nową część E akt osobowych, czyli dokumentację związaną z kontrolą trzeźwości i kontrolą na obecność w organizmie środków działających podobnie jak alkohol.

Sprawdź szczegółowy wykaz omawianych zagadnień – Program szkolenia

Jakie są korzyści ze szkolenia o dokumentacji pracowniczej?


Pewnie wiesz, że najwięcej spraw przed Sądami Pracy to spory w związku z  rozwiązaniem umowy o pracę, dlatego:

 • omówimy zasady przygotowywania i wydawania świadectw pracy,
 • upewnisz się, czy wszystko robisz poprawnie,
 • zdobędziesz nowe umiejętności,

ale przede wszystkim nabierzesz pewności siebie  a w konsekwencji:

 • poradzisz sobie nawet w bardzo trudnych sytuacjach,
 • unikniesz niechcianych wizyt w Sądzie Pracy i zbędnych stresów.

Praca w dziale kadr czy HR daje wiele satysfakcji, jednocześnie jest bardzo odpowiedzialna i wymaga dobrego przygotowania. Zapraszamy rozwijaj swoje kompetencje z nami.

Kogo zapraszamy na szkolenie z prowadzenia akt osobowych pracowników?


 • specjalistów pracujących w kadrach lub płacach,
 • osoby aplikujące na stanowisko specjalisty personalnego,
 • pracowników działów socjalnych,
 • właścicieli firm prowadzących samodzielnie politykę kadrową.

Jak wyglądają zajęcia na szkoleniu dokumentacja pracownicza?


Warto wiedzieć, że szkolenie dotyczące prowadzenia akt osobowych to:

 • spotkanie online na żywo w czasie rzeczywistym,
 • bezpośredni kontakt z wykładowcą podczas szkolenia,
 • możliwość zadawania na bieżąco pytań i zgłaszania sugestii,
 • bezpłatny komplet materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika,
 • komfort zadania pytań po skończonym szkoleniu.

Chcesz poznać wykładowcę, zobacz zakładkę – Osoba prowadząca

Potrzebujesz więcej informacji?


568 zł468 zł
netto = brutto
Cena promocyjna obowiązuje do 6/3/2024 pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.
Zapisz się na szkolenie
Termin
4 czerwca 2024
Wtorek, w godz. 9:30-14:30
Lokalizacja
Szkolenie online na żywo
Osoba prowadząca
Katarzyna Gospodarowicz
Uczymy tego, na czym się znamy.