Polbi

KSO – Krajowa Sieć Onkologiczna

KSO, Krajowa Sieć Onkologiczna

 

Krajowa Sieć Onkologiczna – KSO, szkolenie online

Szkolenie online – Krajowa Sieć Onkologiczna (KSO). Szkolenie o Krajowej Sieci Onkologicznej to dawka praktycznej i rzetelnej wiedzy o funkcjonowaniu leczenia onkologicznego i KSO. Spotkanie porusza kwestie terminów wdrożenia w życie nowych rozwiązań prawnych. Udział w szkolenie o KSO ma pomóc uczestnikom w odnalezieniu własnego miejsca w systemie opieki onkologicznej i skutecznym przygotowaniu się do nadchodzących zmian. Dajemy wskazówki jak zaplanować zmiany i zorganizować świadczenia zdrowotne oraz prowadzić dokumentację zgodnie z wymogami gwarantując sobie pełne rozliczenie z NFZ.

Nowa organizacja systemu opieki onkologicznej


Polecamy udział w szkoleniu o Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO) będącym spotkaniem podczas którego porozmawiamy o nowej organizacji systemu opieki onkologicznej, realizacji i finansowaniu świadczeń onkologicznych w ramach KSO (Krajowa Sieć Onkologiczna), wymaganej dokumentacji medycznej i sprawozdaniach dotyczących świadczeń związanych z leczeniem chorób nowotworowych.

Potrzeba więcej czasu na wdrożenie przepisów


Brak większości przepisów wykonawczych do ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej oraz wymóg przeprowadzenia weryfikacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą udzielających świadczeń opieki onkologicznej pod względem szczegółowych kryteriów warunkujących przynależność do poziomu zabezpieczenia opieki onkologicznej legły u podstaw decyzji o zmianach przepisów w zakresie terminów wejścia w życie poszczególnych regulacji prawnych o KSO. Zmiany przepisów zakładają
przesunięcie terminu na 2025 rok.

Jakie nowe wyzwania wynikają z KSO?


Realizacja założeń KSO postawi przed świadczeniodawcami nowe zadania i będzie wymagała nie tylko zmian wewnętrznych, ale i wytworzenia mechanizmów kooperacji z innymi podmiotami realizującymi świadczenia związane z leczeniem chorób nowotworowych.

Co możemy zyskać dzięki Krajowej Sieci Onkologicznej?


Krajowa Sieć Onkologiczna (KSO) ma być kompleksowo skoordynowanym systemem, opartym na ujednoliconych standardach diagnostyczno-terapeutycznych. Sieć ma zapewnić pacjentom poczucie jeszcze lepszej opieki onkologicznej, a świadczeniodawcom – odpowiedni poziom finansowania.

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniu o KSO?


W kompleksowy i syntetyczny sposób omówimy podstawy prawne i wyzwania związane z wprowadzeniem Krajowej Sieci Onkologicznej jako elementu Narodowej Strategii Onkologicznej. Prześledzimy wymogi zakwalifikowania się jako Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Onkologicznego jednego z trzech poziomów (SOLO I, SOLO II, SOLO III). Zapoznamy się ze strukturą obejmującą Ośrodki Satelitarne i Ośrodki Kooperacyjne i przeanalizujemy rolę Krajowego Ośrodka Monitorującego.

Jak wyglądają zajęcia o systemie opieki onkologicznej?


Powinieneś wiedzieć, że nasze szkolenie o Krajowej Sieci Onkologicznej to:

  • szkolenie online na żywo w czasie rzeczywistym,
  • bezpośredni kontakt z wykładowcą podczas szkolenia,
  • możliwość zadawania na bieżąco pytań i zgłaszania sugestii,
  • bezpłatny komplet materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika.

Szkolenie ma charakter praktyczny i otwarty, jeżeli masz pytania – od razu uzyskasz odpowiedź. W trudniejszych przypadkach związanych z Krajową Siecią Onkologiczną otrzymasz odpowiedź pisemną po szkoleniu, wraz z podaniem podstaw prawnych. Zachęcamy do przesyłania pytań jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia – to pozwoli wpłynąć na kształt szkolenia i dać odpowiedzi na pytania w toku szkolenia, jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji.

Chcesz poznać wykładowcę, zobacz zakładkę – Osoba prowadząca.

Potrzebujesz więcej informacji o szkoleniu?


448 zł548 zł
Cena promocyjna obowiązuje do 3/19/2024r. pod warunkiem udzielenia zgód marketingowych.
Zapisz się na szkolenie
Termin
21 marca 2024
Czwartek, w godz. 10:00-13:00
Lokalizacja
Szkolenie online na żywo
Osoba prowadząca
Paweł Postawski
Uczymy tego, na czym się znamy.