KSO – Krajowa Sieć Onkologiczna

Krajowa Sieć Onkologiczna – KSO, szkolenie online


Nowa ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej jest jednym z etapów realizacji Narodowej Strategii Onkologicznej. Jest to jedna z największych reform systemu opieki zdrowotnej i onkologicznej w Polsce wprowadzająca zmiany w sposobach realizacji i finansowania świadczeń z zakresu leczenia nowotworów. Szkolenie online „Krajowa Sieć Onkologiczna – KSO” to spotkanie przybliżające zmiany wprowadzane w funkcjonowaniu leczenia onkologicznego.

 

KSO, Krajowa Sieć Onkologiczna

 

Jak zmienią się placówki systemu leczenia onkologicznego? KSO to nowy model zarządzania opieką onkologiczną. Nasze szkolenie poświęcone jest krajowej sieci placówek systemu leczenia onkologicznego oraz organizacji systemu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w ramach KSO.

Nowości w funkcjonowaniu leczenia onkologicznego. Szkolenie online KSO – Krajowa Sieć Onkologiczna to dawka praktycznej i rzetelnej wiedzy o funkcjonowaniu leczenia onkologicznego i KSO. Spotkanie o Krajowej Sieci Onkologicznej porusza kwestie terminów wdrożenia w życie nowych rozwiązań prawnych. Udział w szkolenie o KSO ma pomóc uczestnikom w odnalezieniu własnego miejsca w systemie opieki onkologicznej i skutecznym przygotowaniu się do nadchodzących zmian.

KSO – Jak przygotować się do zmian? Uczestnikom szkolenia dajemy wskazówki jak zaplanować zmiany i zorganizować świadczenia zdrowotne oraz prowadzić dokumentację zgodnie z wymogami gwarantując sobie pełne rozliczenie świadczeń z NFZ. Zajęcia prowadzi ekspert i praktyk – specjalista do spraw kontraktowania i rozliczeń z NFZ zatrudniony w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, dr n. hum., konsultant ds. medycznych w kancelarii adwokackiej.

Nowa organizacja systemu opieki onkologicznej


Polecamy udział w szkoleniu o Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO) będącym spotkaniem podczas którego porozmawiamy o nowej organizacji systemu opieki onkologicznej, realizacji i finansowaniu świadczeń onkologicznych w ramach KSO (Krajowa Sieć Onkologiczna), wymaganej dokumentacji medycznej i sprawozdaniach dotyczących świadczeń związanych z leczeniem chorób nowotworowych.

Potrzeba więcej czasu na wdrożenie przepisów


Brak większości przepisów wykonawczych do ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej oraz wymóg przeprowadzenia weryfikacji podmiotów wykonujących działalność leczniczą udzielających świadczeń opieki onkologicznej pod względem szczegółowych kryteriów warunkujących przynależność do poziomu zabezpieczenia opieki onkologicznej legły u podstaw decyzji o zmianach przepisów w zakresie terminów wejścia w życie poszczególnych regulacji prawnych o KSO. Zmiany przepisów zakładają przesunięcie terminu na 2025 rok.

Jakie nowe wyzwania wynikają z KSO?


Realizacja założeń KSO postawi przed świadczeniodawcami nowe zadania i będzie wymagała nie tylko zmian wewnętrznych, ale i wytworzenia mechanizmów kooperacji z innymi podmiotami realizującymi świadczenia związane z leczeniem chorób nowotworowych.

Co możemy zyskać dzięki Krajowej Sieci Onkologicznej?


Krajowa Sieć Onkologiczna (KSO) ma być kompleksowo skoordynowanym systemem, opartym na ujednoliconych standardach diagnostyczno-terapeutycznych. Sieć ma zapewnić pacjentom poczucie jeszcze lepszej opieki onkologicznej, a świadczeniodawcom – odpowiedni poziom finansowania.

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniu o KSO?


W kompleksowy i syntetyczny sposób omówimy podstawy prawne i wyzwania związane z wprowadzeniem Krajowej Sieci Onkologicznej jako elementu Narodowej Strategii Onkologicznej. Prześledzimy wymogi zakwalifikowania się jako Specjalistyczny Ośrodek Leczenia Onkologicznego jednego z trzech poziomów (SOLO I, SOLO II, SOLO III). Zapoznamy się ze strukturą obejmującą Ośrodki Satelitarne i Ośrodki Kooperacyjne i przeanalizujemy rolę Krajowego Ośrodka Monitorującego.

Sprawdź szczegółowy wykaz omawianych zagadnień – Program szkolenia

Jak wyglądają zajęcia o systemie opieki onkologicznej?


Powinieneś wiedzieć, że nasze szkolenie o Krajowej Sieci Onkologicznej to:

  • szkolenie online na żywo w czasie rzeczywistym,
  • bezpośredni kontakt z wykładowcą podczas szkolenia,
  • możliwość zadawania na bieżąco pytań i zgłaszania sugestii.

Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania


Szkolenie ma charakter praktyczny i otwarty, jeżeli masz pytania – od razu uzyskasz odpowiedź. W trudniejszych przypadkach związanych z Krajową Siecią Onkologiczną otrzymasz odpowiedź pisemną po szkoleniu, wraz z podaniem podstaw prawnych. Zachęcamy do przesyłania pytań jeszcze przed rozpoczęciem szkolenia – to pozwoli wpłynąć na kształt szkolenia i dać odpowiedzi na pytania w toku szkolenia, jeszcze przed rozpoczęciem dyskusji.

Podsumowanie informacji dotyczących szkolenia o KSO


Tematyka szkolenia: Krajowa Sieć Onkologiczna, świadczenia onkologiczne w ramach KSO

Wykładowca: Specjalista do spraw kontraktowania i rozliczeń z NFZ – Paweł Postawski

Czas szkolenia: 3 godziny z przerwami – Webinar, zajęcia na żywo online

Certyfikat: Otrzymujesz imienne zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu

Faktury: Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności

Materiały szkoleniowe: W cenie szkolenia materiały w postaci elektronicznej

Placówka oświatowa: Zobacz nasze  zaświadczenia i wpisy w rejestrach

Szkolenia wewnętrzne: Dopasujemy kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie

Kontakt: Polbi – Warszawa, tel. 721 547 750, formularz kontaktowy, e-mail: biuro@polbi.com.pl

To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.

Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.