Polbi

Kwalifikacja dostawców materiałów i usług w przemyśle farmaceutycznym

SZKOLENIE O OCENIE DOSTAWCÓW FARMACEUTYCZNYCH


Poznaj wymagania jakościowe dla dostawców branży farmaceutycznej i sposoby oceny dostawcy

 

Klasyfikacja dostawców - Szkolenie dla przemysłu farmaceutycznego

 

Dlaczego klasyfikacja dostawców branży farmaceutycznej jest ważna?


Kwalifikacja dostawców materiałów i usług w przemyśle farmaceutycznym to wymóg prawny, który ułatwia wybór i korzystanie z dostawców zapewniających dostarczanie materiałów i usług o wymaganej jakości.

Proces ten daje możliwość optymalnego wyboru dostawcy, możliwość ograniczenia wykonywanych badań materiałów, łatwiejsze rozpatrywanie reklamacji, a co za tym idzie oszczędność czasu i kosztów.

Jak prawidłowo zarządzać obszarem kwalifikacji dostawców w przemyśle farmaceutycznym w oparciu o wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania wyjaśnia dr Jolanta Kowalska.

Kwalifikacja dostawców w przemyśle farmaceutycznym – Idea szkolenia


Prawidłowe wykonanie procedury kwalifikacji to nie tylko spełnienie wymagań prawnych. Szkoleniu przyświeca idea przedstawienia zasad kwalifikacji dostawców w wymiarze praktycznym, przynoszących profity w różnych obszarach działalności firmy farmaceutycznej.

Cel szkolenia o wymaganiach dla dostawców branży farmaceutycznej


Szkolenie ma na celu przedstawienie obecnych wymagań dotyczących kwalifikacji dostawców materiałów i usług dla przemysłu farmaceutycznego oraz zasad procedury kwalifikacji, wykonywanej z wykorzystaniem analizy ryzyka.

Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników podstaw teoretycznych i praktycznych w zakresie prowadzenia kwalifikacji dostawców w przypadku branży farmaceutycznej.

Główne punkty szkolenia o wyborze oraz kwalifikacji dostawców materiałów i usług w przemyśle farmaceutycznym


Kwalifikacja dostawców w przemyśle farmaceutycznym, wymagania GMP dla dostawców materiałów i usług branży farmaceutycznej, sposoby oceny dostawcy w oparciu o wymagania Dobrej Praktyki Wytwarzania:

  1. Wymagania prawne i definicje wymagań prawnych związanych z kwalifikacją dostawców w oparciu o Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań Dobrej Praktyki Wytwarzania.
  2. Kryteria kwalifikacji, wskazówki praktyczne do wyboru lub zmiany obecnie obowiązujących kryteriów kwalifikacji w oparciu o analizę ryzyka.
  3. Procedura kwalifikacji, przykładowe postępowanie kwalifikacyjne,  wykorzystywane dane, informacje, dokumenty, optymalizacja przebiegu procedury.
  4. Rekwalifikacja i zmiana statusu dostawcy, planowanie częstotliwości i zakresu rekwalifikacji dostawców materiałów i usług dla branży farmaceutycznej.
  5. Umowy kontraktowe a kwalifikacja, zawieranie umów kontraktowych z dostawcami materiałów i usług, różnice w kwalifikacji dostawców.
  6. Ankieta i inne narzędzia kwalifikacji, ankiety jakościowe kierowane do dostawców i inne narzędzia do przeprowadzania kwalifikacji (np. audyt).
  7. Korzyści i oszczędności wynikające z kwalifikacji, wykorzystanie danych w innych obszarach (analizy ryzyka), ograniczenie próbkowania i wykonywania badań dla materiałów pochodzących od dostawców z najwyższą kategorią w kwalifikacji.
  8. Popełniane błędy, omówienie najczęstszych nieprawidłowości występujących podczas kwalifikacji dostawców oraz sposoby ich unikania.

Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajdziesz w zakładce – Program

Kogo zapraszamy na zajęcia?


Udział w warsztatach dotyczących metod oceny i wyboru dostawców dla branży farmaceutycznej rekomendujemy pracownikom firm farmaceutycznych z działów: zaopatrzenia, kontroli i zapewnienia jakości i innych zaangażowanych w wybór oraz kwalifikację dostawców materiałów i usług, pracownikom firm współpracujących z firmami farmaceutycznymi, podlegającymi kwalifikacji oraz audytorom wewnętrznym  i zewnętrznym i Osobom Wykwalifikowanym.

Jak wyglądają zajęcia o klasyfikacji dostawców na gruncie przepisów GMP?


Powinieneś wiedzieć, że nasze szkolenie o wymaganiach DPW/GMP dla dostawców branży farmaceutycznej oraz kwalifikacji dostawców materiałów i usług to:

  • zajęcia online na żywo w czasie rzeczywistym,
  • bezpośredni kontakt z wykładowcą podczas szkolenia,
  • możliwość zadawania na bieżąco pytań i zgłaszania sugestii,
  • bezpłatny komplet materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika.

Chcesz poznać wykładowcę, zobacz zakładkę – Osoba prowadząca.

Potrzebujesz więcej informacji?


To szkolenie może być zorganizowane na zamówienie.

Zapraszamy do kontaktu:
Telefon: 721 547 750
E-mail: biuro@polbi.com.pl.