➤ Czy można skutecznie zapobiec pojawieniu się fałszywek hurtowni farmaceutycznej?
➤ Co powinno się zrobić aby w legalnym łańcuchu farmaceutycznej dystrybucji hurtowej leków nie pojawiały się sfałszowanych produkty lecznicze – jak ustrzec się podróbek?
➤ Jak podejmować działania w celu weryfikacji autentyczności produktów leczniczych?
➤ Jak ocenić ryzyka pojawienia się w hurtowni farmaceutycznej sfałszowanego leku i jakie są sposoby zminimalizowania ryzyka obecności podrobionego produktu leczniczego?
Szkolenie mające pomóc w zapobieżeniu wprowadzaniu fałszywek leków do legalnego łańcucha farmaceutycznej dystrybucji hurtowej ma na celu przekazać uczestnikom umiejętność oceny ryzyka pojawienia się w hurtowni sfałszowanego produktu leczniczego i zapoznać ze sposobami zminimalizowania takiego ryzyka.
Do udziału w szkoleniu zapraszamy przede wszystkim:
Sfałszowane produkty lecznicze – jakie jest faktyczne zagrożenie?
Wymagania dotyczące zapobieganiu fałszowaniu leków w obowiązujących regulacjach prawnych.
Weryfikacja autentyczności produktów leczniczych – główne zadania hurtowni farmaceutycznej, proces serializacji i alerty.
Jak skutecznie zapobiegać przyjęciu do hurtowni sfałszowanych produktów leczniczych nieobjętych serializacją?
Szczegółowy wykaz omawianych zagadnień znajduje się w zakładce – Program
Udział w szkoleniu pomoże wprowadzić do systemu jakości hurtowni wytyczne, których przestrzeganie uniemożliwi przyjęcie sfałszowanych produktów leczniczych do hurtowni.
➤ Otrzymujesz imienne zaświadczenie o uczestnictwie w kursie – Certyfikaty
➤ Nie pobieramy przedpłat ani zaliczek przed szkoleniem – Płatności i faktury
➤ W cenie materiały szkoleniowe w postaci elektronicznej
➤ Działamy jako placówka oświatowa – Zaświadczenia i wpisy w rejestrach
➤ Możemy dopasować kurs do Twoich potrzeb – Szkolenie na zamówienie
➤ Leki sfałszowane, fałszywe produkty lecznicze w hurtowni farmaceutycznej
➤ Fałszywki, produkty podrabianie – zapobieganie wprowadzaniu do obrotu
➤ Renomowany wykładowca, farmaceutka – Katarzyna Kęsik-Olędzka
➤ Czas trwania szkolenia: 4 godziny (z przerwami), zajęcia online na żywo
➤ Kontakt – Polbi, Warszawa: tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, e-mail: biuro@polbi.com.pl
Uwaga na podróbki leków czyli sfałszowane produkty lecznicze w hurtowni farmaceutycznej
PROGRAM SZKOLENIA
1. Sfałszowane produkty lecznicze – jakie jest faktyczne zagrożenie?
Porozmawiamy o sytuacjach, które mogą stworzyć ryzyko przyjęcia do hurtowni sfałszowanego produktu leczniczego. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „czy to się może zdarzyć w hurtowni, w której pracuję?”.
2. Jakie wymagania odnoście zapobiegania fałszowaniu produktów leczniczych można znaleźć w obowiązujących regulacjach?
Wskażemy do jakich działań związanych z przeciwdziałaniem fałszowaniu produktów leczniczych zobligowane są przepisami hurtownie farmaceutyczne.
3. Weryfikacja autentyczności produktów leczniczych - główne zadania hurtowni farmaceutycznej.
Omówimy zasady działania systemu weryfikacji autentyczności produktów leczniczych. Przedstawimy jaka jest rola hurtowni farmaceutycznych w procesie serializacji i w jaki sposób radzić sobie z alertami.
4. Jak skutecznie zapobiegać przyjęciu do hurtowni sfałszowanych produktów leczniczych nieobjętych serializacją?
Przeanalizujemy, jakie działania poza serializacją, powinny być realizowane w hurtowni, aby zapobiegać pojawieniu się sfałszowanych produktów leczniczych w legalnym łańcuchu dystrybucji.
Program opracowała mgr farm. Katarzyna Kęsik Olędzka, doradca ds. farmaceutycznych
Organizator szkolenia dla hurtowni farmaceutycznych - Polbi, Warszawa
Katarzyna Kęsik Olędzka, Doradca ds. farmaceutycznych.
Wieloletni pracownik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF), certyfikowany audytor. Posiada bogate doświadczenie i szerokie spojrzenie na farmaceutyczny obrót hurtowy i jego bezpieczeństwo, rolę Osoby Odpowiedzialnej oraz praktykę kontaktów z organami nadzoru farmaceutycznego.
KATARZYNA KĘSIK-OLĘDZKA
Farmaceutka, certyfikowany audytor, szkoleniowiec i doradca koncentrujący się na praktycznych aspektach wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych. Swoją karierę zawodową rozpoczynała w jednej z największych w Polsce wytwórni produktów leczniczych. Następnie przez wiele lat pracowała w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym. Początkowo sprawowała obowiązki inspektora ds. wytwarzania, następnie była naczelnikiem Wydziału Monitorowania Obrotu Produktami Leczniczymi i Wydziału ds. Sfałszowanych Produktów Leczniczych a ostatecznie pełniła funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Nadzoru. W tej roli wskazywała kierunki rozwoju i doskonalenia inspekcji ds. obrotu hurtowego oraz uczestniczyła w pracach nad projektami ustaw i przepisów wykonawczych w dziedzinie farmacji i przeciwdziałania narkomanii. Zajmowała się także szkoleniem innych inspektorów Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Przez ponad rok współpracowała z kancelarią prawniczą doradzającą na rzecz sektora life sciences.
Szkolenie dla Osób Odpowiedzialnych, właścicieli, kierowników i pracowników oraz kontrahentów hurtowni farmaceutycznych stykających się z lekami sfałszowanymi (fałszywki). W trakcie zajęć poruszamy zagadnienia serializacja i system jakości.
Jak wyglądają zajęcia dotyczące pojawianiu się fałszywek w hurtowniach farmaceutycznych?
UE kontra fałszerze leków
Przepisy unijnej „Dyrektywy fałszywkowej” (FMD) nakazują oznaczać każde opakowanie leków wprowadzonych do obrotu na terenie Unii Europejskiej unikalnym kodem zabezpieczającym, co ma pozwolić na sprawdzanie autentyczność dystrybuowanych farmaceutyków. Regulacje prawne przewidują również wysokie kary za wydanie sfałszowanego opakowania leków.
Serializacja i weryfikacja autentyczności leków
Szkolenie ma przybliżyć uczestnikom zajęć najważniejsze wymagania dotyczących procesu serializacji i skutecznego przeprowadzenia procesu weryfikacji autentyczności produktów leczniczych.
Zabezpieczenia umieszczane na opakowaniach produktów leczniczych
Ogromne zagrożenie wprowadzania do legalnego obrotu leków sfałszowanych wymogło konieczność zmian wiążących się m.in z koniecznością kodowania opakowań leków. Środki zapobiegające wprowadzaniu sfałszowanych produktów leczniczych do legalnego systemu dystrybucji funkcjonują zarówno na poziomie hurtowni farmaceutycznych, podmiotów odpowiedzialnych jak i odbiorców końcowych.
Regulacje prawne z obszaru objętego tematyką szkolenia
Podczas zajęć przywołamy, omówimy i przeanalizujemy przepisy dotyczące obrotu produktami leczniczymi w hurtowniach farmaceutycznych, na które składają się:
Szkolenia i kursy z kategorii - Farmacja
Zapraszamy do udziału w pozostałych naszych szkoleniach z obszaru - Farmacja. Do udziału w ciekawych zajęciach zapraszamy pracowników hurtowni farmaceutycznych, w szczególności mających do czynienia z oceną ryzyka pojawienia się sfałszowanego i odpowiedzialnych za minimalizację ryzyka obecności podrobionego produktu leczniczego w łańcuchu legalnej dystrybucji.
Podrobione produkty lecznicze w hurtowni farmaceutycznej – Szkolenie na zamówienie
Możesz zamówić szkolenie wewnętrzne pozwalające uaktualnić i pogłębić wiedzę o zapobieganiu wprowadzania fałszywek do legalnego łańcucha farmaceutycznej dystrybucji hurtowej. Jeżeli masz w planach realizację zamkniętego szkolenia dotyczącego wszystkich aspektów związanych z lekami sfałszowanymi i podrobionymi produktami leczniczymi, które mogą pojawić się w Twojej w hurtowni farmaceutycznej, to prosimy o kontakt.
Jesteśmy do dyspozycji: Polbi – Warszawa, tel. 22 629 13 88 lub 721 547 750, mail: biuro@polbi.com.pl